Бізнес

Як швидко вивести на ринок мінімально життєздатний продукт

23 Жовтня, 2019

Затримка виходу мінімально життєздатного продукту (minimum viable product, MVP) здатна знищити компанію, переконаний підприємець Джо Прокопіо. Він розповів, як запустити рішення, навіть якщо момент здається невідповідним, і не дозволити більш швидкому конкуренту обійти вас.

Крок 1. Скоротіть масштаб проекту

Буду чесний – я і сам перешкоджав виходу нового продукту. У мене була та ж проблема, яка затримує безліч запусків MVP: при кожному наближенні до цього кроку я виявляв, що спотикаюся через ще одну незбагненну деталь, яка здатна погубити продукт, і придумував способи вирішення проблеми.

Як швидко вивести на ринок мінімально життєздатний продукт - businessЯк швидко вивести на ринок мінімально життєздатний продукт - business

Якийсь час все йшло саме так, а потім мене осінило: я намагався зробити занадто багато для початкового етапу. Отже, перше, що я змінив, – відмовився від автоматизації рішення і тотально скоротив масштаб MVP.

Мені довелося так вчинити, навіть не щоб вирішити проблему, а щоб просто її побачити. Однак як тільки я це зробив, то відразу ж позбувся приблизно від 90% складнощів. MVP НЕ буде приголомшливим або інноваційним – він навіть не буде схожий на продукт, який я в кінцевому рахунку хочу запустити, але без цього кроку обійтися не можна.

Крок 2. Зосередьтеся на результатах для клієнта

Через скорочення масштабу і відмови від більшої частини автоматизації мій MVP вже не той, що я уявляв раніше, але це все ще життєздатна версія кінцевого продукту. Тому зараз мені потрібно подумати про результати для клієнтів, а не про те, яким я хочу бачити своє рішення.

Як приклад тут можна навести Uber. Його концепція досить проста: натисніть на кнопку і отримаєте машину. Якщо прибрати всю автоматизацію сервісу, то після натискання кнопки ціла група людей почала б шукати пасажира, шукати водія, з’єднувати їх, а потім вирішувати питання з оплатою поїздки.

MVP вимагає, щоб основний процес був головним пріоритетом. Таким чином, клієнтові повинно бути доступно натискання кнопки для отримання машини. Як ми це зробимо – за допомогою програми або людей – насправді не має для нього ніякого значення, якщо кнопка працює. Таким чином, за допомогою MVP ми намагаємося довести, що концепція життєздатна, а не досконала.

Крок 3. Запобігайте критичні помилки, але не хвилюйтеся через дрібниці

При випуску нового продукту легко загрузнути в запобіганні можливих неприємностей. Але в будь-якому випадку щось піде не так перед запуском, відразу після нього і пізніше.

Необхідно спрогнозувати найгірші сценарії, зважити ризик для бізнесу і, найголовніше, для клієнтів. Перш за все слід забезпечити безпеку і конфіденційність даних, а також позбавити користувачів від відчутних незручностей.

Дрібні неприємності неминуче будуть траплятися, але не варто приділяти їм зайву увагу.

Крок 4. Створіть комфортні умови для клієнта

При автоматизації MVP краще почати з впровадження інновацій на стороні клієнта. Бізнес-аспект може почекати.

Повернемося до прикладу з Uber, де клієнту перш за все необхідно додаток з кнопкою для виклику таксі. Припустимо, що у нас є тільки ця кнопка і номер мобільного телефону пасажира. Наступний крок – з’ясувати, де він знаходиться. Якщо у нас є тільки номер телефону, можна найняти диспетчера, який буде уточнювати адресу.

Але це незручно для клієнта. Таким чином, перший крок у створенні комфортних умов – це автоматизація пошуку його розташування. Тільки після цього етапу можна переходити до наступного.

Зверніть увагу, що автоматизація не завжди повинна бути послідовною. Наступна велике незручність для клієнта може виникнути в кінці поїздки, коли йому знадобиться розрахуватися з водієм. Таким чином, другим кроком автоматизації може стати запуск оплати через додаток. Основна мета тут – позбавити користувачів від самого відчутного дискомфорту найпростішим способом.

Крок 5. Обмежте аудиторію і запустіть пілот

Ось найкраща порада, яку я можу вам дати: ніколи не запускайте MVP без пілота і обмеженої аудиторії – навіть якщо ви впоралися з усіма технічними та логістичними проблемами, багато чого все одно піде не так. І недоліки краще виправити на генеральній репетиції, а не на прем’єрі.

Є багато способів обмежити аудиторію. Ви можете відкрити доступ до сервісу на запрошення, запустити його в певному районі або для одного корпоративного клієнта. Навіть якщо MVP не дуже вдалий, при тестуванні з обмеженою аудиторією можна мінімізувати збиток і врахувати помилки для подальшого розвитку.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu