Бізнес

Як швидко вивести на ринок мінімально життєздатний продукт

23 Жовтня, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Затримка виходу мінімально життєздатного продукту (minimum viable product, MVP) здатна знищити компанію, переконаний підприємець Джо Прокопіо. Він розповів, як запустити рішення, навіть якщо момент здається невідповідним, і не дозволити більш швидкому конкуренту обійти вас.

Крок 1. Скоротіть масштаб проекту

Буду чесний – я і сам перешкоджав виходу нового продукту. У мене була та ж проблема, яка затримує безліч запусків MVP: при кожному наближенні до цього кроку я виявляв, що спотикаюся через ще одну незбагненну деталь, яка здатна погубити продукт, і придумував способи вирішення проблеми.

Як швидко вивести на ринок мінімально життєздатний продукт - businessЯк швидко вивести на ринок мінімально життєздатний продукт - business

Якийсь час все йшло саме так, а потім мене осінило: я намагався зробити занадто багато для початкового етапу. Отже, перше, що я змінив, – відмовився від автоматизації рішення і тотально скоротив масштаб MVP.

Мені довелося так вчинити, навіть не щоб вирішити проблему, а щоб просто її побачити. Однак як тільки я це зробив, то відразу ж позбувся приблизно від 90% складнощів. MVP НЕ буде приголомшливим або інноваційним – він навіть не буде схожий на продукт, який я в кінцевому рахунку хочу запустити, але без цього кроку обійтися не можна.

Крок 2. Зосередьтеся на результатах для клієнта

Через скорочення масштабу і відмови від більшої частини автоматизації мій MVP вже не той, що я уявляв раніше, але це все ще життєздатна версія кінцевого продукту. Тому зараз мені потрібно подумати про результати для клієнтів, а не про те, яким я хочу бачити своє рішення.

Як приклад тут можна навести Uber. Його концепція досить проста: натисніть на кнопку і отримаєте машину. Якщо прибрати всю автоматизацію сервісу, то після натискання кнопки ціла група людей почала б шукати пасажира, шукати водія, з’єднувати їх, а потім вирішувати питання з оплатою поїздки.

MVP вимагає, щоб основний процес був головним пріоритетом. Таким чином, клієнтові повинно бути доступно натискання кнопки для отримання машини. Як ми це зробимо – за допомогою програми або людей – насправді не має для нього ніякого значення, якщо кнопка працює. Таким чином, за допомогою MVP ми намагаємося довести, що концепція життєздатна, а не досконала.

Крок 3. Запобігайте критичні помилки, але не хвилюйтеся через дрібниці

При випуску нового продукту легко загрузнути в запобіганні можливих неприємностей. Але в будь-якому випадку щось піде не так перед запуском, відразу після нього і пізніше.

Необхідно спрогнозувати найгірші сценарії, зважити ризик для бізнесу і, найголовніше, для клієнтів. Перш за все слід забезпечити безпеку і конфіденційність даних, а також позбавити користувачів від відчутних незручностей.

Дрібні неприємності неминуче будуть траплятися, але не варто приділяти їм зайву увагу.

Крок 4. Створіть комфортні умови для клієнта

При автоматизації MVP краще почати з впровадження інновацій на стороні клієнта. Бізнес-аспект може почекати.

Повернемося до прикладу з Uber, де клієнту перш за все необхідно додаток з кнопкою для виклику таксі. Припустимо, що у нас є тільки ця кнопка і номер мобільного телефону пасажира. Наступний крок – з’ясувати, де він знаходиться. Якщо у нас є тільки номер телефону, можна найняти диспетчера, який буде уточнювати адресу.

Але це незручно для клієнта. Таким чином, перший крок у створенні комфортних умов – це автоматизація пошуку його розташування. Тільки після цього етапу можна переходити до наступного.

Зверніть увагу, що автоматизація не завжди повинна бути послідовною. Наступна велике незручність для клієнта може виникнути в кінці поїздки, коли йому знадобиться розрахуватися з водієм. Таким чином, другим кроком автоматизації може стати запуск оплати через додаток. Основна мета тут – позбавити користувачів від самого відчутного дискомфорту найпростішим способом.

Крок 5. Обмежте аудиторію і запустіть пілот

Ось найкраща порада, яку я можу вам дати: ніколи не запускайте MVP без пілота і обмеженої аудиторії – навіть якщо ви впоралися з усіма технічними та логістичними проблемами, багато чого все одно піде не так. І недоліки краще виправити на генеральній репетиції, а не на прем’єрі.

Є багато способів обмежити аудиторію. Ви можете відкрити доступ до сервісу на запрошення, запустити його в певному районі або для одного корпоративного клієнта. Навіть якщо MVP не дуже вдалий, при тестуванні з обмеженою аудиторією можна мінімізувати збиток і врахувати помилки для подальшого розвитку.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu