Новини, Технології

Як штучний інтелект допомагає фермерам у вирощуванні врожай

15 Листопада, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Фермери використовують штучний інтелект для виявлення шкідників і захворювань худоби – багато хто вірить, що майбутнє сільського господарства саме за цими технологіями – розповідає Business Insider

Над пшеничними полями в аргентинському місті Леонес літає дрон з особливою камерою. Він може вивчити кожне стебло по одному і виявити перші ознаки зараження, яке може погубити весь урожай.

Літаючий робот використовує комп’ютерний зір – ця одна з технологій, до якої звернулися фермери, щоб поліпшити вирощування їжі на нашій все більш непередбачуваною планеті.

Багато виробників їжі насилу справляються з погрозами, навислими над урожаєм, наприклад, з хворобами і шкідниками – і зараз через зміни клімату, вирощування монокультур на одному місці і поширеній використання пестицидів, ситуація стає тільки гірше.

Компанія Taranis працює з фермерами на чотирьох континентах – саме вона надає їм камери-«очі», здатні вивчити все поле. Дрон використовує машинне навчання – алгоритм вчить сам себе відзначати навіть такі дрібниці, як наявність одного шкідника. Причому робить він задовго до того, як люди зможуть визначити проблему.

Схожа технологія застосовується в норвезьких рибних господарствах, де стереоскопічні камери допомагають боротися з морськими вошами – шкідником, який приніс виробникам збитки в розмірі сотень мільйонів доларів .

Уряд Норвегії розглядає можливість перетворення цієї технології, розробленої стартапом Aquabyte, в стандарт для рибних господарств по всій країні.

Як штучний інтелект допомагає фермерам у вирощуванні врожай - tech, news

Фото: Yingzi Technology

Однак незважаючи на потенціал комп’ютерного бачення, технологія досить дорога і недоступна багатьом. Великі промислові ферми в Китаї пробували використовувати її для виявлення хворих свиней під час епідемії східно-африканської чуми. Однак половина ферм в країні куди меншого масштабу. Один з фермерів по імені Фен Ченгу втратив все.

«Коли прийшла хвороба, нам довелося поховати заживо 398 свиней, – сказав він. – Тепер я більше не хочу займатися їх розведенням ». Очікується, що в цьому році Китай – лідер з вирощування свиней – втратить половину свого стада.

Для найбільших сільськогосподарських регіонів світу 2019 був жахливим роком. Наприклад, багато фермерів в долині Міссісіпі не змогли нічого посадити в цьому сезоні через рекордний паводок.

Комп’ютерний зір не в силах зупинити глобальне потепління, але він може стати в нагоді в сільському господарстві, яке ведеться далеко від руйнівних стихій.

«Майбутнє за вирощуванням в теплицях і за допомогою штучного інтелекту», – вважає Джош Лессінг, співзасновник і голова дослідницької компанії Root AI, яка розробляє роботів для сільського господарства в закритих приміщеннях.

Як штучний інтелект допомагає фермерам у вирощуванні врожай - tech, news

Фото: Root AI

За допомогою комп’ютерного зору робот Virgo навчився збирати тільки кращі томати і робити це дуже обережно – при цьому нестиглі овочі він залишає дозрівати. На початку 2020 року такі роботи з’являться в кількох комерційних теплицях в Канаді.

Ще одні першопрохідці в закритому вирощуванні, компанія 80 Acres Farms, відкрила в минулому році, як вона стверджує, першу в світі повністю автоматизовану ферму. Зараз у неї сім точок в США і в найближчі півроку компанія збирається розширюватися в інші країни. На фермах всі етапи вирощування контролює штучний інтелект.

«Ми можемо сказати, коли виростає листок, чи вистачає йому поживних речовин, не почався у нього некроз і що взагалі з ним може статися, – говорить глава 80 Acres Farms Майк Зелкінд. – За допомогою комп’ютерного зору ми здатні виявити шкідників і інші проблеми ».

Салат і виноград вирощується під світлодіодами, через що техніки можуть контролювати фотосинтез. За словами Зелкінда, урожай на його фермах встигає швидше і може бути більш поживним.

Багато ІІ-проектів для сільського господарства ще знаходяться на ранніх стадіях тестування, а деякі дуже хороші, щоб виявитися правдою. Однак потреба в таких технологіях висока – ринок сільськогосподарського ШІ оцінюється в $600 мільйонів. Планується, що до 2025 року він досягне $2,6 мільярда.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu