Бізнес, Жінки, Кар'єра, Новини

Як вони все встигають? П’ять звичок успішних жінок

13 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Існує стереотип, що жінка, яка займається розвитком кар’єри, навряд чи матиме щасливий шлюб, час для дітей, соціальне життя, хобі, не кажучи вже про повноцінний сон. Та балансу між особистими і робочими справами насправді можна досягти. Адже всі ці стереотипи просто ігнорують тих жінок, яким вдалося це зробити.

Ми підготували вам 5 звичок, яких варто здобути на шляху до балансу роботи і особистого життя та успішного бізнесу.

Як вони все встигають? П'ять звичок успішних жінок - news, career, zhinky, businessЯк вони все встигають? П'ять звичок успішних жінок - news, career, zhinky, business

Знайдіть час на спорт

Виділіть на спорт не менш як годину в день. Фізичні навантаження потрібні не тільки для тіла, але і для розуму. Рухова активність позитивно впливає на нейрони мозку і сприяє виробленню глюкози. Чим краще ми годуємо свій мозок, тим розумнішими стаємо.

Але зверніть увагу: біохімічний механізм отримання задоволення від занять спортом в чомусь схожий з задоволенням від вживання алкоголю. Щовечора після насиченого дня, повного хвилювань, ми можемо стояти перед вибором – яким способом зняти стрес і втому?

Алкоголь – це слизька доріжка і шлях вниз. І небезпечний не тільки він, а і його «подружка» – жирна їжа. Як ми з’ясували, успішні жінки не вживають алкоголь регулярно, хоча економічно така можливість у них є. Їх вибір – спорт. Це шлях вгору, шлях до справжньої свободи та … до задоволення.

Як вони все встигають? П'ять звичок успішних жінок - news, career, zhinky, business

На формування цієї корисної звички потрібно витратити від шести місяців до року. Тоді ваш організм буде вимагати підкріплення позитивних відчуттів, які відчуває під час занять спортом.

Зв’язок фізичного навантаження з рівнем енергії проста. Заняття підвищують рівень кисню в нашому організмі, а значить, і м’язовий тонус, а крім того, спалюють зайві калорії шляхом поліпшення обміну речовин.

Детальний механізм процесів метаболізму став відомий нам порівняно недавно завдяки революційному дослідженню, проведеному в 1984 році докторами Гленом Гессером і Джорджем Бруксом. Вчені довели, що після тренування процес відновлення клітин до стану, що передує їй, протікає з надмірним споживанням кисню досить довго – аж до 24 годин.

Одна годинна інтенсивного тренування призводить до того, що організм ще добу спалює зайві калорії.

Підвищення витривалості в довгостроковій перспективі зміцнює м’язи серця і підсилює приплив крові до мозку. Наш настрій при фізичних навантаженнях покращується внаслідок виділення ендорфінів, які ще називають гормонами щастя. Вони нормалізують тиск, частоту дихання, травлення і дають нам відчуття щастя.

Стрибок з парашутом, занурення з аквалангом, скайдайвінг або віндсерфінг – будь-яка дія, що викликає суміш захоплення і переляку, призводить до викиду адреналіну та ендорфінів. А разом з потом у вигляді токсинів виходить не тільки біль, але і хвороби.

Це відомо всім, але багато хто ігнорує факти та переконується в цьому лише на власному досвіді.

Тетяна Мітрова, зрозумівши, що хворіє більше десятка років без перерви, чисто інтуїтивно вирішила щось зробити: «Я почала пробувати різне і відстежувати результат, тобто застосувала чисто експериментальний підхід. Я зрозуміла, що, коли починаю давати організму хоча б мінімальні спортивні навантаження, а це будь-який рух, будь-яка фізична активність, я починаю відчувати себе краще».

Вона поділилася своїм досвідом: «Якщо я передавлюю, занадто кидаюся на спортивні подвиги, то крива згинається в іншу сторону і мені стає недобре. Якщо я виходжу погуляти кудись без будь-якої мети в центрі міста, йду на виставку, слухаю музику – стан поліпшується. Якщо я просто цілими днями сиджу втупившись у комп’ютер і роблю рутинну роботу без перерви – енергія падає. Тобто це підхід на рівні “добре – погано”».

«Природно, усвідомлення приходить не відразу, потрібно раз двадцять спробувати, щоб зрозуміти: все-таки треба спортом займатися – хоч і шкода часу, але треба», – розповіла Тетяна.

Думка про те, що чим більше ми себе розвантажимо пасивним відпочинком, тим більше залишиться сил, не виправдовує себе. Знайте, що це лише відмовки та виправдання. Для нормального поповнення енергії необхідне не повне розвантаження і релакс, а розумне чергування активності та відпочинку.

Лягайте спати рано

Поліпшення обміну речовин в організмі збільшує фізичну життєстійкість. Після фізичних вправ більшість наших героїнь відправляються спати – не пізніше одинадцятої години вечора.

Вони знають, що чим довше не сплять, тим гірше йдуть справи з самоконтролем. Дотримання розпорядку дня йде під укіс саме ввечері. Більш того, вечірні перекуси перекреслюють позитивні результати найвитонченіших дієт. Багато імпульсивних дій вчиняються після півночі.

Як вони все встигають? П'ять звичок успішних жінок - news, career, zhinky, business

Дослідження в області вивчення мозкової активності попереджають нас про небезпеку недосипання. Скорочуючи час сну, ми завдаємо удар нашим розумовим здібностям: знижується здатність мислити логічно, погіршується увага і короткочасна пам’ять, псується настрій.

Психіатр і основоположник одного з напрямків глибинної психології Карл Юнг писав про це недвозначно і прямо: «Я зрозумів, що людина, яка має потребу у відпочинку і продовжує працювати всупереч втомі, просто дурна».

Автори статті «О котрій прокидаються топ-директори?», опублікованій в газеті The Guardian, взяли інтерв’ю у декількох впливових CEO. Крім банальностей на кшталт «Рання птиця отримує хробака», в ній виявилося вельми цікаве для авторів цієї книги узагальнення.

Все було як завжди: заняття спортом, ранкові пробіжки, відповіді на електронні листи та читання новин, – але їх дозвілля і вихідні дні були організовані так само жорстко, як і будні: ніхто не лежав вранці в ліжку. Кращий приклад такої поведінки – літературний персонаж, який прокидався у вихідні та бачив перед собою плакат «А ну ж бо марш з ліжка!»

Більшість успішних жінок займаються улюбленою справою, тим самим перетворюючи роботу в задоволення. Вони рано встають, за кілька годин до початку свого робочого дня. Ця стратегія допомагає справлятися з непередбаченими обставинами, такими як тривала зустріч, пробки на дорогах або термінова необхідність забрати хвору дитину зі школи.

Встаючи рано, ви завжди будете мати у своєму розпорядженні час на дві-три особисті справи. Це дасть вам відчуття впевненості в тому, що ви керуєте своїм життям, а не пливете по його течії.

Більше читайте

Читання – це не просто гарна звичка, яка допомагає набути нових знань. Вивчення біографій успішних людей, книг з саморозвитку потрібне для власних роздумів.

Успішні жінки навмисно присвячують читанню до пів години часу незалежно від того, наскільки наповнений подіями конкретний день.

Олена Брусилова вважає, що займатися самоосвітою слід все життя. Щовечора вона проводить за читанням книг і стежить за світовими трендами, вивчаючи політичні та економічні новини.

Область її інтересів багатогранна: як трансформувати компанії, як навчатися самій, книги з маркетингу та бізнесу, без яких сьогодні немислимий успішний керівник. Любов до книг вона прищеплює і своїм дітям, хоча вони «активно
пручаються». Олена сама знаходить цікаві книги та залучає дітей до процесу читання.

Як вони все встигають? П'ять звичок успішних жінок - news, career, zhinky, business

Для роздумів необхідна можливість побути наодинці з собою. Думати потрібно про все: планувати кар’єру і фінанси, виділяти час для контролю за власним здоров’ям і для благодійності.

Роздуми над питанням «Що я можу зробити, щоб заробити більше грошей?» теж вимагають часу і зусиль, але набагато менших, ніж пошуки відповіді на питання «Чи робить робота мене щасливою?» або «Чи щаслива я, займаючись справою, заради якої встаю щоранку?» Ці питання важливіші, але чомусь ми приділяємо їм менше часу.

Займіться нетворкінгом

Щороку зі шкіл і вишів нашої країни випускається приблизно рівна кількість юнаків і дівчат. Однак вже на наступному етапі – влаштуванні на роботу – домінують чоловіки.

Жінки виходять заміж, починають активно займатися господарством, присвячують себе дітям і родині, оскільки не можуть влаштуватися на роботу за фахом. Основна причина, по якій це відбувається, полягає в тому, що вони сумніваються у своїх силах.

Успішні жінки сумніваються не менше інших, але вони знають і свої сильні сторони, завдяки яким домагаються успіху.

Ми закликаємо жінок вірити у свої сили та нічого не боятися. Будьте активними та товариськими. Не потрібно боятися бажання почати свій бізнес і прагнення реалізувати своє покликання в якій би то не було області: в компанії, в армії, в школі або лікарні.

Одна з найбільших переваг нетворкінгу полягає в тому, що у ваших друзів теж є друзі.

Марія Гордон відзначає важливу роль друзів у своєму житті: «Це ті люди, які змушують тебе працювати та розвиватися. Легко заспокоїтися, коли тобі 40 з чимось років і ти досяг формальних висот, легко сказати, що я відбувся, у мене все вийшло. Внутрішнє зростання необов’язково означає, що ти дізнаєшся нове; можна ж отримати спокійну впевненість і усвідомлювати, що має значення в житті, а що ні, як ти поводишся у відносинах, як виправляєш помилки. Це складно і боляче, але це потрібно. І, звичайно, у мене є коло людей, які дають мені такий поштовх».

Як вони все встигають? П'ять звичок успішних жінок - news, career, zhinky, business

Друзі – це не тільки ті, хто разом закінчили школу, а ті, у кого є спільне проведення часу, хто часто збирається разом і цінує дружбу. Наші героїні знають безліч прикладів, коли нетворкінг допомагав знайти роботу і інвесторів для розвитку проєктів, а люди, у яких не було грошей на оплату послуг професіоналів, знаходили безкоштовну підтримку з їхнього боку.

Знижуйте вплив діджитал-інструментів

Дефіцит часу та інформаційне перевантаження однаково погано впливають на всіх – і на чоловіків, і на жінок.

Всі наші героїні як головні бар’єри і якості, які перешкоджають високій ефективності, називали не тільки дефіцит енергії, але і нетерплячість, відсутність глибини у відносинах між людьми, що спричинені сучасними методами комунікації.

Навіть невинна, здавалося б, електронна пошта, на їхню думку, негативно впливає на здатність концентрувати увагу на важливих завданнях протягом тривалого часу.

Творча і винахідлива людина через деякий час помічає, що починає жити «від мейла до мейла», від запиту до запиту, від кризи до кризи.

Ми відповідаємо на повідомлення вечорами та у вихідні дні. Навіть на відпочинку ми перевіряємо електронну пошту і соціальні мережі, оскільки здається, що повернутися на роботу до тисячі повідомлень, які залишилися без відповіді, буде гірше, ніж витрачати час в день на те, щоб бути в курсі справ під час відпустки. В результаті ми не можемо повністю відключитися і часу на довгострокові проєкти не вистачає.

Марія Гордон відверто говорить про жалючу її час від часу шкідливу звичку: «Я обмежила для себе час, який проводжу за екраном, тому що в моменти ліні, коли у тебе є хвилинка, ти починаєш вивчати життя інших і втягуватися в цю гру з отримання сотні лайків у фейсбуці – і це заміщає все інше».

Як вони все встигають? П'ять звичок успішних жінок - news, career, zhinky, business

Якщо жорстко не контролювати свій час, то втрати енергії можуть привести до виснаження і врешті-решт вилитися в депресію. Залежність в цьому випадку дуже сильна. У людини, що опинилася без телефону або доступу в соціальну мережу, виникає справжня ломка.

Утримання від соціальних мереж викликає почуття тривожності та непереборне бажання перевірити свій акаунт. Людина стає дратівливою, якщо його долає цифрова тривога.

Занепокоєння і хронічна цифрова тривожність швидко висмоктують з людини всі її душевні сили та енергію.

Ось як передає свої відчуття Мирослава Дума: «Цей стан зараз особливо розвинувся. Щоб ви розуміли, я людина, яка говорить і працює 22 години на добу. Постійно на телефоні, на зустрічах, з командою – весь час комп’ютер, пошта, листи, документи, скайп. Це робота нон-стоп. Я розумію, що це важливо для тімбілдінгу, для соціалізації, нетворкінгу – це величезна частина кар’єри та успіху кожної людини та підприємця. Але для мене це ставало все важче і важче. Я навіть відчувала себе трохи соціопатом».

Позбутися від такої залежності Мирославі допоміг тільки встановлений нею психологічний фільтр, який визначив пріоритет в її житті: «Якщо раніше я була відкрита всім людям, то зараз я жорстко психологічно фільтрую. Кожна людина повинна бути в центрі свого всесвіту. Для мене цей центр – моя сім’я!»

Перестаньте грати в новомодні гаджети, інакше ви втратите величезну кількість часу, займаючись неважливими справами, тоді як необхідні залишаться незавершеними. Фокусуючись на тому, що в цей момент важливо для вас і вашої родини, ви зберігаєте сили, тому що будь-яка завершена важлива справа додає позитивні емоції.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu