Життя, Новини, Поради

Дослідження: щоб стати щасливішими, потрібно щодня пробувати щось нове

25 Травня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Нові враження викликають в людському мозку активність, аналогічну тій, що пов’язана з відчуттям щастя, з’ясували американські психологи. Про це пише Inverse з посиланням на статтю в журналі Nature Neuroscience.

Дослідники з Нью-Йоркського університету та Університету Маямі вивчили зв’язок між різноманітністю в повсякденному житті та відчуттям щастя.

Команда вчених відстежувала пересування 122 учасників експерименту за допомогою GPS і просила регулярно відправляти повідомлення з описом їх емоційного стану.

Виявилося, що в ті дні, коли люди відвідували більшу кількість місць протягом дня, вони повідомляли про свій стан в позитивному ключі, використовуючи слова «щасливий», «збуджений», «розслаблений» або «уважний».

«Наші результати показують, що люди відчувають себе щасливішими, коли відвідують нові місця і набувають широкий спектр нових емоцій», – пояснила доцент кафедри психології Нью-Йоркського університету Кетрін Хартлі. – «Швидше за все, існує і зворотний зв’язок – новий досвід дарує людям відчуття щастя, а відчуття щастя спонукає людей частіше шукати новий досвід».

Потім дослідники спробували визначити, як зв’язок між новими враженнями та позитивними емоціями відбивається на діяльності мозку. Половина учасників експерименту регулярно обстежилася на апараті МРТ.

У людей з найбільш сильно вираженим «афектом» – позитивними емоціями, викликаними новим досвідом – відзначалася виразна кореляція між активностями мозку в гіпокампі та смугастому тілі. Ці області мозку пов’язані з обробкою нового досвіду.

«Результати свідчать про взаємний зв’язок між новим і різноманітним досвідом, який ми отримуємо в ході нашого щоденного дослідження навколишнього середовища, і нашим суб’єктивним відчуттям добробуту», – зазначає Хартлі.

Автори, які провели своє дослідження ще до початку пандемії, визнають, що діючі зараз обмеження накладають відбиток на психіку людини. Але навіть невеликі зміни, які люди можуть внести у свою рутинне життя – фізичні вправи, робота в незвичних умовах, новий маршрут в продуктовий магазин чи аптеку – помітно покращують настрій.

Йдеться про те, щоб випробувати переживання, яких у вас останнім часом не було, пояснює Хартлі.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu