Бізнес, Новини, Поради, Стартапи

Як відкрити компанію та банківський рахунок в США онлайн

01 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Олександр Головатий, засновник українсько-американського стартапу Readlax, Inc. в колонці для UAspectr розповідає  про особливості реєстрації стартапу в США, перебуваючи в Україні та маючи комп’ютер та доступ до інтернету. 

Влітку 2019 року ми зареєстрували стартап Readlax, Inc. в Сполучених Штатах Америки. Щоб здійснити це ми не відвідували Америку і не наймали юристів, все зробили самотужки через Інтернет. Розгляньмо покроково, як відкрити американську компанію та банківський рахунок з мінімальними затратами часу та грошей.

Як відкрити компанію та банківський рахунок в США онлайн - startups, porady, news, businessЯк відкрити компанію та банківський рахунок в США онлайн - startups, porady, news, business

Три основні кроки для відкриття компанії  в США:

  1. Зареєструвати юридичну організацію вибравши назву та тип компанії
  2. Отримати податковий ідентифікатор EIN (Employer Identification Number)
  3. Відкрити рахунок в американському банку та підключення до платіжної системи

Реєстрація компанії. Чому саме C-Incorporation

В США існує два основні типи компанії:

  • Корпорація (Corporation)
  • Компанія з обмеженою відповідальністю (LLC)

Більшість сучасних стартапів обирають саме перший тип, бо передбачають пошук інвестицій та роботу з акціями для багатьох співвласників та акціонерів в майбутньому. Основна перевага “Корпорації” – це привабливість для інвесторів, просте відстежування коштів і зрозуміла корпоративна структура управління.

Корпорації бувають двох типів: “S Corporation” та “C Corporation”. Основна відмінність в оподаткуванні та кількості акціонерів. Для випадку “C Corporation” передбачається подвійне оподаткування – податки як з доходів самої фірми, так і з дивідендів, зарплат, премій, розподілених між акціонерами. У S Corporation один податок – прибутковий податок її акціонерів. Друга відмінність – кількість акціонерів. C Corporation можуть мати необмежену кількість акціонерів як юросіб, так і фізосіб, як резидентів, так і нерезидентів США. Що стосується S Corporation, то можуть бути лише фізособи та тільки резиденти США в кількості до 100 осіб включно. Як бачимо для стартапу де власниками плануються нерезиденти США єдиним варіантом буде “C Corporation”. Цей тип є найулюбленішим для інвесторів, бо має просту та зрозумілу структуру управління.

Коли ми проходили стартап школу в Y Combinator нам порекомендували Clerky, сервіс по оформленню документів для “C Corporation” для стартапів, які потрапляють в акселерацію від Y Combinator. Цей варіант буде золотою серединою між тим, щоб самостійно займатись оформленням документів для реєстрації корпорації та наймом юристів, що зроблять все за вас. Останній варіант буде досить дорогим, та буде коштувати декілька тисяч доларів. Тому цей сервіс буде надійним та недорогим рішенням даної задачі. Якщо вас зацікавило питання участі в стартап школі від Y Combinator, спробуйте https://www.startupschool.org/.

Clerky пропонують “Company Lifetime Package” пакет за 799 американських доларів. Для учасників стартап школи передбачена знижка. В пакет входить оформлення усіх необхідних документів для C-Corporation в штаті Delaware (Delaware C-Corporation) та інші Post-corporation документи.

Для роботи з американськими організаціями та податковими службами краще всього передбачити американську адресу для вашої корпоративної кореспонденції. В нашому випадку ми використали Virtualpostmail. Ви отримуєте справжню фізичну поштову адресу. Коштує даний сервіс всього лише 15 доларів на місяць. При отриманні пошти у вас буде два шляхи роботи з нею: переправити в іншу країну де ви знаходитись; чи дозволити відкрити конверт співробітникам цього сервісу та відсканувати для вас документи, що досить зручно і швидко для роботи з кореспонденцією. Для останнього випадку необхідно юридично дозволити працювати з вашою кореспонденцію компанії Virtualpostmail через спеціальну форму “U.S.P.S. 1583 Form” підписану нотаріусом. Щоб вирішити це завдання ми скористались ще одним сервісом – віртуальним нотаріусом Notarycam. Існування такого сервісу для нас було справжнім відкриттям, це було просто, швидко та зручно. Вам необхідно лише домовитись про відеодзвінок з одним із юристів компанії, та під час розмови сфотографуватись через вебкамеру зі своїм документом (ID). Підписана з печаткою форма буде готова через декілька годин у форматі PDF.

Отримання EIN

EIN можливо отримати зовсім безкоштовно. Якщо у вас є номер соціального страхування в США (SNN) це можна зробити онлайн. Але, будучи нерезидентом, цей варіант відпадає. Розглянемо інші шляхи:

  • Факсом (Apply By FAX)
  • Поштою (Apply By Mail)
  • Телефоном з-за кордону (Apply By Telephone International Applicants)

Більш детально з кожним варіантом можна ознайомитись на офіційному сайті податкової служби https://www.irs.gov/ru/businesses/small-businesses-self-employed/how-to-apply-for-an-ein.

Ми обрали варіант факсом, але зі сторонньою допомогою. Вам необхідна PDF форма SS-4 (https://www.irs.gov/pub/irs-pdf/fss4.pdf). Форма доволі складна і ми вирішили скористатись допомогою за 95 доларів через онлайн-сервіс https://www.delawareinc.com/ourservices/obtain-tax-id-or-ein-for-delaware-company/. Цей сервіс самостійно заповнює SS-4 форму та відправляє факсом в податкову службу. Через декілька днів на вашу адресу сервісу Virtualpostmail, що ми розглядали раніше, прийде документ з номером EIN. Цей номер дуже важливий, бо без нього ви не зможете відкрити банківський рахунок та платити податки.

Рахунок в американському банку

Відкриття банківського рахунку та інтеграція з платіжними системами для вашого стартапу, напевно, найважливіший та найскладніший етап. Раніше вважалось, що відкрити рахунок в банку в США неможливо без фізичного відвідування самого банку. Зараз це питання можна вирішити онлайн без поїздки в Штати. Перший спосіб – скористатись послугами онлайн-банку Мercury (Banking built for startups). Другий спосіб – Payoneer. Ми скористались другим способом, оскільки з Mercury можливі труднощі для власників з України, – після відкриття вам можуть відмовити в обслуговуванні. Тому ми використовуємо Payoneer. Вони напряму співпрацюють з платіжним сервісом Stripe, тому відкривають банківський рахунок для інтеграції досить швидко і безболісно.

Для оплат ми використовуємо платіжну систему Stripe. Вона досить популярна і зручна у використанні. Вона передбачає всі можливі варіанти оплат, таких, як разові оплати та підписки різної конфігурації з пробними періодами та знижками-купонами.

Також вам не завадить завести американський номер телефону. Його краще використовувати при заповненні документів та різних форм. Для цього не потрібно відвідувати США, достатньо скористатись сервісом OpenPhone. Ми користуємось ним понад рік.

В кінці хочу побажати вашому стартапу успіху та шаленого росту. Дякую за увагу.

Олександр Головатий, засновник Readlax, Inc., компанії, що займається розробкою вправ для тренування мозку та тренування швидкочитання.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu