Безпека, Новини

Перельоти в епоху COVID-19: сім нових правил та одне старе

09 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Круїзні лайнери вже показали свою небезпеку при поширенні COVID-19. Авіаподорожі мало чим відрізняються від них в цьому відношенні. В аеропорту збираються натовпи пасажирів, а бізнес-модель авіакомпаній побудована на тому, щоб помістити якомога більше людей в невеликий простір із замкнутою системою кондиціонування. У цих умовах навіть один заражений може запустити нову хвилю пандемії.

Частка авіаперевезень у світовому ВВП становить $2,7 трлн, а значить, ця індустрія намагатиметься повернутися до активної роботи всупереч усьому. IATA (International Air Transport Association – Міжнародна асоціація повітряного транспорту) представляє інтереси 290 авіакомпаній, на частку яких припадає 82% всіх повітряних перевезень у світі. Минулого тижня організація випустила «дорожню карту» з біобезпеки при поновленні авіаперельотів. Цей документ не вважається остаточним і поки не прийнятий жодним з державних органів. Але, з огляду на серйозність організації, цей 21-сторінковий звіт – найкращий спосіб скласти уявлення про майбутнє галузі та зрозуміти, як будуть виглядати перельоти в мінливому світі.

Отже, чого варто очікувати пасажирам? Ось основні моменти, на які звернули увагу у виданні Fast Company.

1. Проводити менше часу в аеропорту

IATA збирається мінімізувати час, який люди проводять в аеропорту. Це означає, що реєстрація на рейс перейде в ще більш віддалений формат. Організація звернулася до урядів світу з проханням дозволити електронну реєстрацію віз та інших проїзних документів. Зміни торкнуться і простіших речей – наприклад, пасажирам запропонують самостійно видруковувати ярлички для багажу.

2. Вимірювати температуру і мріяти про паспорт імунітету

На вході в термінал аеропорту доведеться виміряти температуру (імовірно, за допомогою безконтактного інфрачервоного термометра). У пункті призначення ця процедура повториться.

В IATA сподіваються, що в майбутньому вийде проводити експрес-тестування пасажирів на COVID-19 – це дозволить забезпечити умовну стерильність терміналів. Також фахівці організації визнають важливість появи паспортів імунітету, про які вже задумалися деякі уряди.

Перельоти в епоху COVID-19: сім нових правил та одне старе - news, bezpeka

3. Стояти якнайдалі один від одного

Передпольотний огляд, посадка на літак, здача багажу – в аеропорту завжди було багато довгих звивистих черг. Тепер до них додасться черга на вимірювання температури, а відстань між людьми складе від одного до двох метрів. На папері пропозиція IATA виглядає досить просто. Але будь-який, хто хоч раз стояв в черзі в аеропорту, розуміє, як нелегко це буде організувати в реальності.

4. Здавати в багаж ручну поклажу

Ще одне непросте рішення. IATA вважає, що аеропортам і урядам потрібно буде змінити роботу гейтів, щоб прискорити процес посадки на борт. Перший крок виглядає досить очевидним: обмеження торкнуться ручної поклажі. Тепер доведеться здавати в багаж більше валіз, ніж зазвичай. Чи будуть при цьому авіакомпанії пропонувати безкоштовні багажні місця – велике питання.

5. Дотримуватися соціальної дистанції всюди … крім літака

«З проаналізованої нами інформації випливає, що ризик передачі COVID-19 від одного пасажира іншому на борту дуже низький», – пише IATA. Фахівці пояснюють це тим, що в літаках повітря проходить через HEPA-фільтри десятки разів на годину, а люди сидять один за одним, а не навпаки.

Як мінімум один експерт з цим не згоден: він нагадує, що повітря, яке видихають пасажири, розподіляється по салону, перш ніж потрапити в фільтр. Але позиція IATA залишається незмінною. Значною мірою вона продиктована фінансовими інтересами авіаперевізників, які прагнуть продати якомога більше квитків на один рейс. «У створенні додаткової дистанції на борту (наприклад, за допомогою заблокованих місць) нема потреби», – повідомляють фахівці організації. У документі IATA немає припису залишати вільні місця в салоні або обмежувати кількість продаваних квитків на рейс. Пасажирам радять вдягати маски, але ця пропозиція має рекомендаційний характер.

6. Розраховувати на особливе ставлення при появі симптомів

Навіть якщо пасажир пройшов всі перевірки та потрапив на борт, він може почати кашляти вже в польоті. Заздалегідь навчені стюардеси перевірять його на наявність COVID-19 і постараються забезпечити безпеку інших людей на борту. Як саме? Пасажира, що кашляє, попросять надіти маску, відсадять на метр від інших або звільнять місця навколо нього (втім, це навряд чи вдасться зробити при повному завантаженні літака). Один з членів екіпажу візьме на себе турботу про хворого. При можливості такому пасажиру нададуть окремий туалет. Здається, це вже нагадує умови приватних літаків.

7. Обробляти сидіння антибактеріальними серветками

Їх безкоштовно надасть авіакомпанія.

8. Отримувати багаж швидше, ніж зазвичай

Маленька перемога любителів валіз: IATA пропонує використовувати максимальну кількість конвеєрних стрічок, щоб прискорити процес отримання багажу і забезпечити соціальне дистанціювання. Тепер не доведеться змагатися з пасажирами трьох інших рейсів за право дістатися до своїх речей.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu