HR, Кар'єра, Новини, Студенту

Вивчаємо резюме дата-сайентістів: чим вони займалися до отримання цієї посади

08 Липня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Випускники факультетів, які пов’язані з природними та технічними науками, часто запитують, чи зможуть вони знайти роботу в дата-сайенс. Автор блогу Towards Data Science Кріс І. вивчив резюме 50 фахівців з цієї сфери, щоб дізнатися, як вони потрапили в професію.

Який вчений ступінь потрібен?

Статистика показує, що найчастіше в дата-сайенс приходили фахівці зі ступенем магістра, з незначним відривом друге місце розділили ступені PhD і бакалавра. Багато хто стверджує, що PhD не потрібна в роботі, але допомагає потрапити на співбесіду.

Вивчаємо резюме дата-сайентістів: чим вони займалися до отримання цієї посади - studentu, news, career, hr

Таким чином, щоб стати дата-сайентістом, не обов’язково отримувати вчений ступінь – краще витратити цей час на роботу і налагодження зв’язків.

Яка спеціальність потрібна?

Подивимося, яку освіту отримували ті, хто став дата-сайентістом. Як правило, вони спеціалізувалися на природничо-наукових або технічних дисциплінах, проте багато з них вивчали бізнес або економіку.

Вивчаємо резюме дата-сайентістів: чим вони займалися до отримання цієї посади - studentu, news, career, hr

При цьому сама сфера дуже різноманітна. Випускник факультету фізики може виконувати зовсім інші завдання, ніж економіст.

Яким було попереднє місце роботи?

В якій сфері потрібно працювати, щоб потрапити в дата-сайенс? Як правило, це дослідження, програмне забезпечення та фінанси. У вибірці присутні досить багато фінансових аналітиків і консультантів. Можна припустити, що дата-сайенс – це не зовсім технічна професія, тут скоріше стануть в пригоді навички інтерпретації цифр і презентації даних, а не побудови моделей.

Вивчаємо резюме дата-сайентістів: чим вони займалися до отримання цієї посади - studentu, news, career, hr

Так, стати дата-сайентістом може фахівець з кожної сфери. Але при цьому ваші завдання можуть радикально відрізнятися від того, чим буде займатися людина з іншим професійним досвідом.

Чи потрібні сертифікати?

Майже дві третини учасників дослідження вказали в резюме наявність сертифікатів з дата-сайенс, аналітики або машинного навчання. Сертифікати корисні з точки зору отримання знань, а не пошуку роботи. Схоже, вони мало впливають на успішність співбесіди.

Вивчаємо резюме дата-сайентістів: чим вони займалися до отримання цієї посади - studentu, news, career, hr

Судячи з вибірки, дата-сайентісти відчувають, що сертифікати досить важливі, щоб вказати їх в резюме.

У цього дослідження багато недоліків. Статистика враховує лише ті вищу освіту і посаду, які безпосередньо передували влаштуванню на посаду дата-сайентіст. У вибірці беруть участь тільки фахівці з США та Канади, при цьому не робилися поправки для статистичної точності.

Однак отримані висновки підтверджують: стати дата-сайентістом можна з будь-яким досвідом.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu