Гроші, Життя, Поради, Студенту

Особистий бюджет студента – 6 додатків для обліку витрат

25 Листопада, 2019

Не забудьте поширити ❤️

Як студенту вести особистий бюджет? Та і навіщо це, запитаєте ви. Але якщо у тебе поки що не дуже високий і стабільний дохід, до особистого бюджету варто підходити особливо усвідомлено. При грамотному розподілі витрат з’явиться можливість ще й відкладати гроші.

Навіщо студенту заощаджувати гроші?

Нещодавно, мій товариш приїхав на роботу на власному автомобілі. Нещодавно він був студентом, він тільки отримав першу роботу, ми працюємо разом на схожій посаді і я риблизно орієнтуюсь в розмірі його заробітньої платні, – така новина загнала мене в глухий кут. Звідки гроші? Ми досить тісно спілкуємось і я задав йому це питання на пряму – “Я накопичив в студентські роки 4 з половиною тисячі доларів”, – відповів він. Хм. Вже на останніх курсах університету я також працював, і отримував непогані гроші, але відкласти так і не зумів. В чому ж секрет? Виявилось, що він регулярно економив, слідкував за витратами, та відкладав певну суму в доларах щомісяця.

Студентські роки, як перший етап самостійного дорослого життя дуже важливий і саме зараз потрібно навчитися правильно поводитися з грошима та випрацьовувати певні звички. Дуже часто від молодих людей можна почути, що неможливо економити, коли у тебе і так ледве вистачає на основні потреби. Але в більшості випадків вони перебільшують.

Чесно, мені навіть не спадало на думку, що збережені кошти в часи студентсва, можуть стати мені в нагоді. Але приклад товариша ще довний час не давав мені спокою.

Поставте собі мету, подумайте про те, як вам в майбутньому допоможе стартовий капітал відкладений зараз! Це ж така можливість!

Отже, як студенту заощадити гроші?

Для початку зверніть увагу на 12 розумних способів заощаджувати гроші кожного дня.
А потім виберіть один із додатків нижче. Кожен з них допоможе вам з веденням особистого бюджету.

Насамперед порахуй, який у тебе місячний дохід: гроші на кишенькові витрати від батьків, стипендія, підробіток. Якщо кожен місяць сума різна, старайся прикинути, скільки грошей буде в наступному. До речі, це допоможе заздалегідь подумати про підробітки в майбутньому.

Дзен-мані

Android

iOS
Ціна: безкоштовно, вбудовані покупки від 50 до 750 гривень

Додаток для обліку доходів і витрат за категоріями. До нього можна підключити свої банківські карти, щоб витрати фіксувалися автоматично. Якщо встановити бюджет на період часу, додаток підкаже, скільки грошей ще можна витратити.

CoinKeeper

Android

iOS
Ціна: безкоштовно, вбудовані покупки від 8 до 1500 гривень

Синхронізується на різних пристроях. Теж підключається до інтернет-банкінгу. Можна ставити фінансові цілі, а аналітика підкаже, наскільки успішно ти з ними справляєшся. Якщо боїшся, що знову витратиш більше, ніж запланував, програма допоможе обмежити витрати.

Зі свого щомісячного доходу виділи суму на необхідні витрати – швидше за все це транспорт, їжа і житло. Розподіли решту грошей на кожен тиждень та старайся не виходити за межі. Можливо, тобі знадобиться декілька місяців, щоб звикнути, так що не кидай затію, якщо відразу не вийшло.

Monefy

Android
iOS
Ціна: безкоштовно, PRO-версія – 80 гривень.

Ще однин простий додаток для ведення бюджету: можна додавати доходи, витрати, категорії. У платній версії зробити кілька рахунків у різних валютах. Приємні бонуси – картинки для кожної категорії витрат і запаролений вхід в додаток.

Ynab

Android 
iOS
Ціна: безкоштовно, вбудовані покупки від 450 до 2700 гривень за підписку

У цьому додатку ти не ведеш облік витрат, а плануєш їх. Спочатку розподіляєш дохід за категоріями: наприклад, їжа, транспорт, розваги, освіту. А далі кожну покупку забираєш від відповідного їй бюджету. Це допомагає розставляти фінансові пріоритети і не витрачати більше там, де в цьому немає необхідності.

Щоб накопичити гроші, можна відкладати певний відсоток від доходу щомісяця – хоч 5%, хоч 10%. Але якщо дохід ще не дуже високий, заощадження можна поєднати з заохоченням. Наприклад, кожен раз, коли ти не виходиш за межі встановленого на тиждень бюджету, відкладай залишки. Так за пару місяців можна зібрати невелику суму на матеріальне заохочення.

Depoza

Android
Ціна: безкоштовно, вбудовані покупки від 30 до 250 гривень

Простий додаток без додаткових функцій, який збирає витрати з смс-повідомлень банків і розподіляє їх за категоріями.

Visual Budget

Android 
iOS
Ціна: безкоштовно, безлімітна версія – 300 гривень.

У додатку схожа на YNAB система бюджетування. Витрати візуалізуються за допомогою лінійної або кругової діаграми. Бонус – можна поставити повідомлення для повторюваних витрат.

Постійно аналізуй свої витрати. Здається, занадто багато грошей іде на кафе? Не варто від них відмовлятися зовсім, але можна скоротити їх кількість. До речі, якщо брати пляшку води з собою, то можна не платити за напої.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu