Бізнес, Історії, Люди, Новини

Засновник сервісу доставки продуктів Instacart став мільярдером

08 Липня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Засновник сервісу доставки продуктів Instacart, а в минулому перший кур’єр компанії став мільярдером в 33 роки. Попит на послуги Instacart виріс в рази після початку пандемії, коли люди виявилися замкнені вдома.

Сервіс доставки продуктів Instacart 11 червня оголосив про закриття нового раунду фінансування, в рамках якого компанії з Сан-Франциско вдалося залучити $225 млн. Після цього оцінка компанії виросла з $7,9 млрд до $13,7 млрд, а засновник і генеральний директор Instacart, 33-річний Апурва Мета став мільярдером. За даними Forbes, Мета в компанії імовірно належить приблизно 10%, тому його стан можна оцінити в $1,2 млрд (Forbes застосовує дисконт 10%, оцінюючи частки в приватних компаніях). Представники Instacart не стали коментувати розрахунки Forbes.

Засновник сервісу доставки продуктів Instacart став мільярдером - news, people, story, businessЗасновник сервісу доставки продуктів Instacart став мільярдером - news, people, story, business

За допомогою Instacart користувачі можуть вибрати та замовити продукти онлайн. Після підтвердження замовлення кур’єр упакує продукти та потім доставить їх клієнтам додому. Зараз послугами сервісу можуть скористатися понад 85% жителів США і 70% жителів Канади. Після початку пандемії COVID-19, коли мільйонам людей довелося почати дотримуватися режиму самоізоляції, попит на послуги Instacart стрімко виріс. За даними компанії, за останні 12 місяців обсяг її замовлень збільшився на 500%, а середньостатистичні користувачі сервісу почали витрачати на 35% більше за одне замовлення.

З березня 2020 року Instacart довелося найняти 300 000 нових кур’єрів. У квітні компанія оголосила про плани найняти ще 250 000 осіб, щоб користувачам знову стала доступна доставка продуктів протягом години або в день замовлення. «У нас амбітні плани на майбутнє. Завдяки новому фінансуванню ми зможемо краще підтримувати наших кур’єрів і партнерів, продовжимо розвивати стратегічні ініціативи, наприклад, наш рекламний бізнес і нашу підприємницьку діяльність, а також обслуговувати наших клієнтів на вищому рівні», – заявив Апурва Мета в пресрелізі, присвяченому новому раунду фінансування. «Пандемія COVID-19 докорінно змінила ставлення людей до продуктів і електронної торгівлі. Ми пишаємося тим, що сервіс доставки продуктів Instacart грає важливу роль в житті людей зараз і продовжить робити це навіть після того, як криза вщухне», – додав засновник компанії.

Апурва Мета народився в Індії та виріс в Канаді. Він вивчав інженерну справу в Університеті Ватерлоо і працював інженером-проектувальником в компаніях Blackberry і Qualcomm. Пізніше Мета влаштувався інженером з постачання в Amazon і допоміг гігантові електронної торгівлі вибудувати систему обробки замовлень і налагодити ланцюжок поставок. Через пару років йому захотілося спробувати свої сили в чомусь новому. У 2010 році він звільнився і переїхав з Сіетла в Сан-Франциско, щоб спробувати щастя в підприємницькій діяльності.

Протягом наступних 12 місяців Апурва Мета придумав приблизно 20 бізнес-ідей. Наприклад, він хотів створити сервіс купонів на їжу і соціальну мережу для юристів. Однак жодна з його ідей не спрацювала. «Метою створення компанії не може бути просто створення компанії. Метою створення компанії має бути розв’язання проблеми, яка дійсно турбує вас», – заявив Мета на одному із заходів бізнес-інкубатора Y Combinator у 2014 році.

На той момент підприємця турбувало питання походу в продуктовий магазин за покупками. Попри те, що до 2012 року більшість товарів можна було придбати онлайн, покупку продуктів в інтернеті було складно навіть уявити. Мета почав розробляти мобільний додаток, який в кінцевому підсумку став основою сервісу доставки продуктів Instacart. «Я пообіцяв собі, що не піду в продуктовий магазин до тих пір, поки мій мобільний додаток не буде готовий», – розповідав Мета.

Засновник сервісу доставки продуктів Instacart став мільярдером - news, people, story, business

Після запуску програми Мета став першим користувачем і кур’єром Instacart: він сам замовив продукти в додатку, потім сам відправився в магазин, там зібрав своє замовлення і доставив його собі додому. У 2012 році підприємцю вдалося залучити фінансування від бізнес-інкубатора Y Combinator після того, як він використовував Instacart, щоб доставити одному з інвесторів кілька банок пива. У 2013 році він став учасником рейтингу Forbes «30 до 30». На перших етапах користувачі часто замовляли доставку продуктів через мобільний додаток, але не могли отримати своє замовлення через брак вільних кур’єрів. Тоді Мета сам підробляв кур’єром, а оскільки у нього не було власної машини – пересувався по місту на Uber.

З того часу географія присутності Instacart значно розширилася. Якщо раніше послуги компанії були доступні тільки в Сан-Франциско, то тепер ними можуть скористатися жителі понад 5500 міст в Північній Америці. Instacart співпрацює більш ніж з 30 000 продуктових магазинів, включаючи Albertsons, Publix, Kroger і Sam’s Club. Минулого року Instacart створила мережу пунктів видачі готових замовлень. Тепер користувачі можуть самостійно забрати готове замовлення в одному з магазинів-партнерів. У квітні 2020 року Instacart запустила сервіс передплати на доставку ліків. Зараз компанія співпрацює приблизно з 200 аптеками Costco, але планує збільшити кількість доступних для вибору аптек Costco до 500.

З моменту запуску у 2012 році сервіс Instacart залучив фінансування на $2,2 млрд. Інвесторами Instacart виступили десятки іменитих венчурних фондів, зокрема, Andreessen Horowitz, Sequoia Capital і Kleiner Perkins.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu