Бізнес, Історії, Новини

Назва з «Мобі Дік» і 27 тис. кав’ярень по всьому світу. Згадуємо історію Starbucks

15 Липня, 2020

Редакція MC.today згадала історію мережі Starbucks і розповіла, як магазин з продажу обсмаженої зернової кави став однією з найпопулярніших у світі кав’ярень. Ми в UAspectr ділимося найцікавішим з вами.

З чого починався Starbucks

Компанію Starbucks в 1971 році заснували Джеррі Болдуін, Зів Сігл і Гордон Боукер. Кожен з них вклав по $1350, потім вони зайняли ще $5 тис. і відкрили магазин з продажу обсмаженого зернової кави. Тоді кав’ярнею Starbucks ніхто не називав.

Назва з «Мобі Дік» і 27 тис. кав'ярень по всьому світу. Згадуємо історію Starbucks - news, story, businessНазва з «Мобі Дік» і 27 тис. кав'ярень по всьому світу. Згадуємо історію Starbucks - news, story, business

Кав’ярнею Starbucks зробив Говард Шульц, колишній керівник відділу маркетингу в компанії. У 1987 році він викупив компанію і з’єднав її зі своєю мережею кав’ярень Il Giornale. На той час Starbucks поставляв кавові зерна барам, кафе і ресторанам; у них було шість власних магазинів в Сіетлі (США) і невелике виробництво.

Назва з «Мобі Дік» і 27 тис. кав'ярень по всьому світу. Згадуємо історію Starbucks - news, story, business

Через п’ять років після того, як Шульц купив компанію, у них було 165 торгових точок. У 1992 році вона розмістила свої папери на фондовому ринку. Зараз акції Starbucks коштують $74 долари за штуку. У 2018 році у світі налічувалося 27,3 тис. кав’ярень мережі.

Назва та логотип Starbucks

Назва Starbucks з’явилася на честь одного з персонажів роману «Мобі Дік» Старбека, помічника на кораблі. Щоб не йти від морської теми, в логотипі творці Starbucks використовували образ двохвостої русалки Сирени – морської істоти з давньогрецької міфології.

Логотип кілька разів змінювали: перша версія була в коричневому кольорі. У 1987-му на логотипі з’явився зелений колір і зірки. У 1992 році логотип сфокусували на обличчі Сирени – нижню частину тіла русалки прибрали та замінили колір на бірюзовий. У 2011 році колір зробили світлішим і залишили тільки Сирену: зірки та ободок з назвою компанії прибрали.

Чому Starbucks такий популярний

Вважається, що саме Говард Шульц зробив Starbucks таким впізнаваним і популярним у всьому світі. Він пропонував різні ідеї ще коли працював директором з маркетингу в компанії. Тоді він «привіз» з Італії рецепти лате та капучино і пропонував зробити мережу красивих кав’ярень на базі магазинів з продажу зерна.

Його ідею відкинули. Тоді Шульц звільнився і відкрив свою власну мережу кав’ярень: затишну, з живою музикою і «кавою з собою». У перший день його кафе відвідали 300 осіб.

Коли він викупив Starbucks, насамперед встановив барну стійку і наказав бариста запам’ятовувати покупців по іменах і швидко готувати напій.

Шульц написав шість принципів Starbucks для співробітників:

  • забезпечити прекрасні робочі місця і ставитися один до одного з повагою і гідністю;
  • вітати різноманітність як невід’ємний компонент того шляху, який ми обрали в бізнесі;
  • застосовувати найвищі стандарти при закупівлі, обсмажуванні та доставці свіжої кави;
  • працювати з ентузіазмом, приносячи задоволення клієнтам;
  • вносити позитивний внесок в нашу спільноту і в створення навколишнього середовища;
  • визнавати, що прибутковість – запорука нашого майбутнього успіху.

Новий власник Starbucks намагався будь-якими способами збільшити аудиторію. Так, він ввів світле обсмажування зерен замість темного (так кава стала м’якшою на смак), в результаті чого середня відвідуваність кав’ярень досягла 1 тис. осіб. У 1995 році вони ввели в меню фрапучино (молочний коктейль з морозивом і кава), щоб влітку відвідуваність не падала. Також вони ввели в меню опцію кави на знежиреному молоці.

Основою Starbucks стали затишок і атмосфера: всі заклади робили по одному стандарту, з однаковим дизайном, смаком кави та навіть музикою.

Чому кав’ярень Starbucks так багато по всьому світу

У 1996 році відкрилася перша кав’ярня Starbucks за межами США – в Японії. Сьогодні тільки 30% відкритих кав’ярень є власністю компанії, решта 70% діють за ліцензією.

Отримати дозвіл на ліцензію від компанії непросто, вони дуже відповідально підходять до вибору партнерів. Контролюють практично все: розмір і місце розташування приміщення, інтер’єр, меню і навіть музику в залі. Майбутньому франчайзі потрібно повністю відтворити стиль компанії.

Чому Starbucks немає в Україні

У 2018 році голова офісу Національної інвестиційної ради Юлія Ковалів в ефірі програми «Гроші вперед!» на «Радіо НВ» заявила, що Starbucks не планує заходити в Україну, оскільки для місцевого споживача їх продукція досить дорога.

«На сьогодні чітких термінів і бачення виходу на ринок немає, але якщо подивитися на ринок України, то зрозуміло, що для цієї компанії він не є великим», – сказала Юлія.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu