Кар'єра, Новини

Професія вебдизайнер: хто це і чим займається

14 Серпня, 2020

Ділимося докладним гайдом про те, як увійти в професію вебдизайнера і просуватися по кар’єрних сходах.

Що таке вебдизайн

Вебдизайн – досить молодий, але дуже популярний напрямок. Він повністю сформувався у 2005 році, а у 2007 отримав потужний поштовх через розвиток мобільного контенту. Вебдизайнери потрібні через популярність візуальних технологій, і вже більша частина людей половину дня проводить онлайн.

Чим дизайнер відрізняється від вебдизайнера

Відмінність інтернету від будь-якого фізичного дизайну – у втіленому результаті. Наприклад, дизайнер-архітектор створює будинок. Люди можуть не тільки побачити будову, а й помацати цеглинки фасаду. Вебдизайнер же не може розраховувати на тактильність, він пов’язаний з сайтами: зовнішній вигляд, текстові блоки та всі графічні елементи – тільки зображення.

Плюси професії

Перший плюс – потреба вебдизайну у всіх сферах бізнесу. Зараз компанії не можуть існувати без сайтів і реклами, тому робота знайдеться завжди. Це може бути й сторона виконавця, коли ти в агентстві розробляєш сайт на замовлення, й штатного дизайнера компанії: у великих брендів є навіть свої відділи дизайну і розробки.

Другий – відсутність прив’язки до робочого місця. Якщо ноутбук під рукою, то перебувати можна де завгодно. Але в багатьох агентствах принцип офлайну: вважаємо, що тільки так можна робити круті речі, коли всі на одній хвилі. Плюс командно зручно розв’язувати задачі, і ти більш зібраний, ніж на дистанційці.

Мінуси професії

Є й мінуси: навіть вимкнувши комп’ютер і вставши з-за робочого столу, ти будеш генерувати й генерувати ідеї. Спеціально чи ні, але ти йдеш з головою в задачу. Безсумнівно, вебдизайн – творча професія, але іноді цього стає занадто багато, так багато, що ти починаєш губитися в пошуку ідей і не бачиш гарного рішення.

У таких ситуаціях слід відриватися від роботи та будувати для себе графік. Не зривати дедлайни, працювати в спеціальний час і виробляти звичку відпочивати. Це допоможе вчасно відключитися головою від проєкту, і тим самим збільшить продуктивність.

Також мінус в тому, що дуже низький поріг входу в професію: для того, щоб стати дизайнером, достатньо комп’ютера і мишки. Тому конкуренція на ринку праці дуже висока.

Професія вебдизайнер: хто це і чим займається - news, career

Чим займається вебдизайнер

Теорія для дизайнера – це перший етап входження в професію. На професійному сленгу це – відштовхування від буйка незнання. Теорія грає велику роль, ти вивчаєш як роботу з композицією, сіткою і шрифтом, так і логіку поведінки користувачів і управління увагою, окремо – звичне до хорошого дизайну око. А потім застосовуєш це на практиці, перевіряєш правильність своїх гіпотез і вчишся розуміти клієнтів. Досвід також дасть тобі інтуїтивне відчуття правильного рішення.

Рівні та кар’єра вебдизайнера

Початок кар’єри – це перший проєкт, який ти робиш для когось. Замовлення може бути з фріланс-ринку, або навіть від твого друга. Суть в комунікації, оскільки з цього починається життєвий цикл дизайнера: ти вчишся вирішувати реальні бізнес-завдання за технічним завданням, спілкуватися з клієнтом, аналізувати свої кроки та пояснювати свої рішення.

Дизайнер-одинак ​​змушений йти наосліп, тим часом як дизайн-студії пропонують рухатися в відпрацьованому напрямку і з підтримкою команди. Є кілька етапів в житті дизайнера:

  • Перший ранг – стажист. Ти виконуєш нескладні завдання, а результат показуєш в декількох варіантах, тому що ще не готовий показати саме той єдиний.
  • Наступний рівень – молодший дизайнер. Твердо стоїш на ногах, але все ще не можеш вести проєкт поодинці.
  • Старший або технічний дизайнер має достатній досвід, щоб займатися проєктами одноосібно і керувати іншими.
  • Найвищі сходинки – це провідний дизайнер і артдиректор.

Навички вебдизайнера: портфоліо і soft-skills

Сподіватися потрібно на своє портфоліо і свої навички. Важливе володіння базовими програмами типу Figma та Adobe Photoshop, ProtoPie або Principle для анімації. Часто просять показати п’ять кращих робіт. Здорово, якщо резюме представлено у вигляді гарного іміджевого сайту, але можна зібрати портфоліо на Behance або вести рахунок в Інстаграм, щоб роботодавець або замовник могли відстежити актуальність ваших проєктів. Можна презентувати роботи в форматі відео або анімації.

Також розвивайте софт-скіли: якщо ви фрілансер, ви самі собі менеджер проєктів і спілкуєтеся з замовником, а значить повинні вміти слухати, презентувати, пояснювати. Це ж знадобиться і при роботі в агентстві.

Професія вебдизайнера – це сукупність творчості, логіки та чіткого розв’язання задач. Тенденції в вебдизайні міняються дуже стрімко, від тендів до способів взаємодії з користувачем. Будьте посидючіші й завзяті, але не вперті; вчіться бути гнучким, вдумливим і дивіться на крок вперед, а, звичайно, по-справжньому полюбіть вчитися, – тоді вам буде легко в професії.

Для тих, хто хоче зрозуміти професію краще, рекомендуємо кілька книг:

  • Ян Чіхольд «Нова типографіка»;
  • Йоганнес Іттен «Мистецтво кольору»;
  • Сьюзан Уейншенк «100 принципів дизайну».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu