Життя, Новини, Поради

Як більше встигати і витрачати менше сил

19 Листопада, 2020

Продуктивність безпосередньо залежить від нашої енергії. Монотонний і нездоровий спосіб життя і стрес призводять до вигорання. Щоб зберігати енергію і працювати ефективно, важливо правильно організовувати дні, піклуватися про своє тіло і взаємодіяти з людьми. Ось як це зробити.

Чому зберігати продуктивність непросто

У всіх нас є важлива життєва мета – заснувати бізнес, стати письменником, створити твір мистецтва або змінити роботу.

Але досягти мети складно, і справа не у відсутності мотивації або зусиллях, які для цього потрібні. Значна мета вимагає дуже багато часу. І чим менше енергії у нас є, тим важче досягти мети.

Ми витрачаємо свої сили, намагаючись бути якомога продуктивнішими і виконати всі справи. Набагато краще сконцентруватися на тому, що найважливіше. Другорядні завдання можуть почекати.

Позбавтеся від рутини

Навіть прості справи витрачають нашу енергію. Ось як її можна зберегти для більш серйозних завдань:

  • Увімкнути автоплатіж для оплати комунальних рахунків.
  • Планувати дрібні справи на один день, щоб не займатися ними щодня.
  • Делегувати і використовувати аутсорсинг. Наприклад, можна доручити фрилансеру справи, які не вимагають вашої присутності.
  • Проводити перші чотири години дня продуктивно і не відриватися на дрібниці. Відключити оповіщення і не гортати стрічку соціальних мереж.

Продуктивність вимірюється тим, скільки ви створили і наскільки були активні. Чим менше енергії ви витрачаєте даремно, тим продуктивніше ви стаєте.

Розставляйте пріоритети

Намагайтеся відмовлятися від дій, які не наближають вас до мети. Зберігайте енергію для того, що є цінним.

Коли я вирішив зробити письменство основною роботою, я виключив з життя все інше. Навіть у вільні дні я вважав за краще працювати, а не відпочивати.

Я не раджу зовсім відмовитися від розваг. Але вечірки у вільний час витрачають енергію, і тиждень перетворюється в замкнуте коло, яке не дає нам відновити сили. Пам’ятайте: щоб домогтися чогось важливого, доведеться чимось пожертвувати.

Харчуйтеся правильно

Здорове харчування і корисні звички забезпечують хороше самопочуття, що істотно впливає на продуктивність.

Сон по 8-10 годин день, помірне харчування, фізичні навантаження, вживання білків і овочів допомагають зарядитися енергією. Піклуйтеся про себе, і у вас з’являться сили на досягнення мети.

Фільтруйте інформацію

Варто на деякий час відмовитися від читання новин і соціальних мереж, як ми відчуваємо приплив енергії.

Ми навіть не помічаємо, як сильно на нас впливає негатив в ЗМІ. Навіть якщо це важливі проблеми, чи варті вони вашої енергії? Пам’ятайте: поки ви ділитеся статтями в Facebook, ваша мета не стає ближче.

Аналогічний підхід варто застосовувати і стосовно оточення. Ми відчуваємо занепад сил, спілкуючись з негативними і сумними людьми.

Чим старше ми стаємо, тим важче підтримувати енергію. Саме тому відбувається криза середнього віку: попри те, що час на виконання мрії ще є, сил стає вже менше.

Витрачайте енергію розумно.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu