Жінки, Кар'єра, Новини, Підприємництво

Таня Пилипчук: «”Пошуршимо?” – освітня онлайн-платформа, яка допомогла мені знайти своє покликання та реалізувати проєкт мрії»

23 Листопада, 2020

Засновниця проєкту «Пошуршимо?» Тетяна Пилипчук спробувала пожити в 3-х країнах, опанувала 8 професій, закінчила безліч курсів, однією з перших на ринку запропонувала планери українською мовою та зрештою створила платформу саморозвитку для жінок. Ми розпитали Тетяну про її досвід та проєкт-мрію.

Розкажіть про себе та про ідею виникнення проєкту?

Привіт, я Таня Пилипчук – засновниця платформи саморозвитку для жінок «Пошуршимо?» За 10 років свого професійного досвіду я спробувала 8 професій, починаючи в малому бізнесі та завершуючи в міжнародній маркетинговій компанії. Протягом цього періоду я жила в 3-х країнах та навчалася на всіх можливих курсах від перукаря до IT-рекрутера, зараз отримую другий магістерський диплом у Lviv Business School.

Чому? Я вірю, що ми завжди маємо вибір робити те, що вважаємо важливим в житті. Весь цей час я шукала та формувала свій світогляд для того, щоб створити проєкт своєї мрії: платформу, яка допомагає навчитися слухати себе, зрозуміти, чого ви хочете, та дати інструменти, як цього досягти. Це і є платформа саморозвитку «Пошуршимо?».

Таня Пилипчук: «"Пошуршимо?" – освітня онлайн-платформа, яка допомогла мені знайти своє покликання та реалізувати проєкт мрії» - entrepreneurship, news, career, zhinky

Тетяна Пилипчук

З якими труднощами Ви зіштовхнулися на етапах реалізації проєкту? Що допомагало та надихало?

Таня Пилипчук: «"Пошуршимо?" – освітня онлайн-платформа, яка допомогла мені знайти своє покликання та реалізувати проєкт мрії» - entrepreneurship, news, career, zhinky

«Пошуршимо?» – це не проєкт, в який були залучені інвестиції чи виграний грант на фінансування. Його розвиток можна назвати скоріше еволюційним, ніж революційним.

Все почалося зі звичайного блогу про мандри Азією в далекому 2012 році. Я вчилася формулювати свої думки та поки не передбачала ніякої комерціалізації. Згодом все перейшло в тему саморозвитку та планування (на той момент я жила в Чехії) і оскільки я своєрідний маніяк блокнотів:))) абсолютно природним був крок створення своїх авторських планерів. На той момент планери українською мовою були великою рідкістю і це був блакитний океан. Українська мова була по суті конкурентною перевагою.

На той момент я працювала одна і дистанційно. Важко було реалізовувати фізичний продукт в Україні, живучи закордоном. Проте все можливо, адже в цей час ми підписали контракт з мережею «Книгарень Є» та збільшили свою клієнтську базу до 1000 користувачів.

Проте це тривало недовго (напевно на щастя, ринок розвивається), адже вже за кілька років з’явилося дуже багато альтернатив українською і наші продажі впали в 4-ри рази!

В такі моменти, коли ринок швидко змінюється, головне – не йти в тій самій колії далі, сподіваючись, що все буде добре. В бізнесі зовнішнє середовище змінюється регулярно в абсолютно непередбачуваних напрямках. Поглянути лише на карантин, хто міг уявити, що таке може бути? Тут важлива реакція не СТРАХ – а СВІЖИЙ ПОГЛЯД. Це найважче, коли здається, що це кінець світу:))))) Але така пауза, яка дає можливість роззирнутися навколо і побачити можливості, має потужний ефект на бізнес.

Отож в такий момент у 2018, я зрозуміла, що нам пора рухатися в онлайн і створила закритий жіночий клуб СПІЛЬНОТА САМОРОЗВИТКУ «ПОШУРШИМО?».

Жоден проєкт не обходиться без команди, ви не виключення?

Весь цей час я працювала сама. Скажу більше, весь цей час я паралельно працювала на основній роботі full time. Чому? Бо бізнес не був стабільний, а я не могла собі дозволити на той момент фінансову нестабільність. Цей період тривав 4 роки й тут були важливими кілька факторів:

  1. Режим. Моїми робочими годинами над проєктом були 2 години до роботи, тобто 6-8 година ранку та вихідні. Так я прокачала практику ранкових підйомів:)
  2. Особиста продуктивність. Такий режим вимагає максимальної ефективності використання часу та фокусу на важливих задачах. Тут мені дуже допомогли книги «Чудовий ранок» Гела Елрода та «Коротко і по суті» Грега МакКеона.

Недолік такого формату роботи – це, звісно, навантаження та втома. Плюсом же є можливість інвестування в проєкт на початкових етапах та можливість рости швидше.

За останній рік я перейшла на 100% зайнятості в проєкт та розширила команду. На разі ми працюємо з SMM та редакторкою блогу, комунікаційницею та Project Manager. Інших спеціалістів залучаємо на проєктній основі: дизайнери, розробники, бухгалтер, коректор.

Таня Пилипчук: «"Пошуршимо?" – освітня онлайн-платформа, яка допомогла мені знайти своє покликання та реалізувати проєкт мрії» - entrepreneurship, news, career, zhinky

Яких успіхів вдалось досягнути зараз та які плани на майбутнє?

За останній рік ми збільшили кількість нашої аудиторії вдвічі, а учасниць спільноти, які щомісяця сплачують внески – на 85%. Спільнота «Пошуршимо?» надихає понад 100 жінок щомісяця. Для мене є великим показником, що середня тривалість перебування учасниць в клубі – 1 рік. А це дуже великий показник з огляду на насиченість ринку онлайн-освіти за період карантину.

Щомісяця ми створюємо новий майстер-клас на актуальну тему українською для наших читачів, запрошуючи професійних спікерів. Ми співпрацюємо з 17+ експертками, включаючи психологів, викладачів LVBS, власниць бізнесів та засновниць освітніх проєктів.

Конференція «Пошуршимо?» лише чекає завершення карантину, адже минулого року 70+ людей з різних куточків Україні зібралися у Львові, щоб вчитися і надихатися разом з нами.

За цей час ми напрацювали велику базу партнерів, з якими працюємо на регулярній основі: видавництво «Наш Формат», кар’єрний портал Happy Monday, мандрівне Radio Skovoroda, insta журнал TheKOLO.

Зараз нашою основною метою є супердосвід клієнтів «Пошуршимо?» – щоб кожен, хто перетинався з послугами платформи відчував турботу і професіоналізм. Для цього ми залучили консультанта в темі Service Design та активно досліджуємо потреби аудиторії.

Ми поступово рухаємося до своїх вершин, не жертвуючи якістю. Я прихильник усвідомленого масштабування, де важливий не тільки зовнішній масштаб, а й темп росту всередині компанії.

Де шукаєте натхнення та, що допомагає не падати духом, реалізуючи проєкт?

Я вірю, що будь-який малий бізнес починається з власника/ці. Саме сили, ентузіазм та віра є базою на старті та і загалом досить довгий період. Звісно з часом ця роль змінюється і це природно, але я думаю, що ми маємо бути тими стартовими ракетами, які рухають процес.

Тому я завжди багато часу приділяю своєму саморозвитку та збереженню енергії. Найгірше, що може зробити ракета – це перегоріти:) В нашому випадку – вигоріти. Саме тому так важливо будувати свій режим, продуктивність, відпочивати та працювати зі своїми внутрішніми ресурсами. Час «безсмертного поні», коли треба лише ішачити, як на мене, минув. Треба розумно вкладати свій час та знання в пріоритетні напрямки. Тому перша запорука натхнення – це сили та енергія всередині:)

А другою складовою є люди. Для мене важливе моє оточення, тому я пішла навчатися у Lviv Business School. Так само я навчаюся на англомовному ринку, оскільки бачу наскільки вони попереду і скільки всього можна навчитися саме там. Натхненням є спілкування з командою та з клієнтами. Намагаюся щомісяця виділяти час на спілкування з клієнтами напряму, щоб не віддалятися в бюрократію від епіцентру проєкту.

Чому саме проєкт «Пошуршимо?» – це мрія?

Таня Пилипчук: «"Пошуршимо?" – освітня онлайн-платформа, яка допомогла мені знайти своє покликання та реалізувати проєкт мрії» - entrepreneurship, news, career, zhinkyЗа ці роки ми створили ресурсне середовище для тисяч жінок українською, аналогів якому немає. Завдяки «Пошуршимо» люди знаходять своє покликання, налаштовуються на поступовий розвиток, а не «успішний успіх», знаходять однодумців, діляться своїми інсайтами та постійно ростуть. Ми фактично створюємо всі умови для того самого sustainable development кожної учасниці спільноти: платформа, спікери, майстер-класи, ефіри, статті та відеозустрічі. А розвиток людей = розвиток суспільства.

Завдяки «Пошуршимо?» ми показуємо на ділі, що кожен з нас може здійснювати свої мрії і якщо ви хочете розвиватися та робити щось більше у своєму житті – ви не одні. У нас ціла тусовка таких заряджених людей, які готові ділитися та вчитися. По-друге, ми показуємо, що українська освіта може бути суперстильною, цікавою, сучасною, професійною та якісною.

А по-третє, я хочу показати, що створювати ціннісний прибутковий бізнес українською не тільки можливо, а й є величезною перевагою.

До речі, завдяки проєкту ми можемо регулярно проводити безкоштовні програми, і вже 1 грудня стартує програма-підзарядка «Я ОКЕЙ» у вільному доступі.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu