Книги, Новини, Поради, Розробникам, Технології

Книги з прикладного використання Python

07 Березня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Популярність мови програмування Python не в останню чергу пов’язана з її універсальністю. Ділимось добіркою книг, присвячених використанню Python в різних областях. 

Ця добірка буде цікава вже досвідченим пітоністам, оскільки для розуміння матеріалу потрібні хороші знання мови.

Вивчення робототехніки за допомогою Python

Де купити: Rozetka

Автор: Лентін Джозеф.

Мова: російська.

Автор книги, Лентін Джозеф, займається робототехнікою на комерційному рівні. Він керує компанією, яка розробляє ПО для роботів.

Ця книга – практичний посібник зі створення автономного мобільного робота. Для його проєктування і створення призначеного для користувача інтерфейсу буде використовуватися Python.

Книга призначена для інженерів-робототехніків. Крім знання самої мови Python, вам знадобляться знання ROS, OpenCV, OpenNI і PCL.

Прикладний аналіз текстових даних на Python

Автори: Бенджамін Бенгфорт, Ребекка Білбро, Тоні Охеда.

Мова: російська.

З цієї книги ви дізнаєтеся про те, як застосовувати методи машинного навчання для аналізу тексту. Ви будете використовувати такі бібліотеки Python, як Scikit-Learn, NLTK, Gensim, spaCy, NetworkX і Yellowbrick.

Книга призначена для Python-програмістів, що цікавляться темами обробки природної мови та машинного навчання. Все приклади – англійською. Тому бажано, щоб читач володів цією мовою хоча б на базовому рівні. Зрозуміло, ця книга – не для початкових пітоністів. Читач може не розбиратися в машинному навчанні, але навички програмування на Python у нього повинні бути.

Text Analytics with Python

Де купити: Amazon

Автор: Dipanjan Sarkar.

Мова: англійська.

Dipanjan Sarkar – data scientist в Red Hat. Він консультував кілька стартапів, а також деякі солідні компанії на кшталт Intel. Має диплом з data science і розробці програм, але при цьому – гарячий прихильник самоосвіти та відкритих онлайн-курсів.

Ось уже кілька років Dipanjan Sarkar займається застосуванням на практиці методів машинного навчання, обробки природної мови, глибокого навчання і статистики.

Що стосується самої книги, автор намагався зробити її якомога більш зрозумілою і структурованою. З перших розділів ви дізнаєтеся, що таке природна мова, а також – як можна обробляти текстові дані за допомогою Python. У наступних розділах розбираються цікаві проблеми аналізу тексту.

Мета книги – познайомити читача зі сферою аналізу тексту і NLP, а також озброїти необхідними інструментами та знаннями для розв’язання практичних проблем в цих сферах.

Книги з прикладного використання Python - tech, developers, porady, news, knygy

Вивчення складних систем за допомогою Python

Де купити: Rozetka

Автор: Аллен Б. Дауні.

Мова: російська.

Складні системи – це фізичні та соціальні системи з безліччю взаємодійних компонентів. Наука про них знаходиться на стику математики, інформатики та природознавства.

На відміну від багатьох інших книг про складні системи, тут наводяться приклади коду, математичні викладки і пояснення роботи моделей. До кожного розділу додаються блокноти Jupiter з відповідним кодом (доступні в GitHub-репозиторії), а також вправи (з рішеннями).

Приклади в книзі написані на Python, так що читач повинен володіти цією мовою, а також розбиратися в ООП. Автор застосовує бібліотеки NumPy, SciPy і NetworkX, і якщо ви з ними знайомі, це полегшить вам читання (але знання їх не обов’язкове). Крім того, передбачається, що читач не зовсім далекий від математики (в поясненнях застосовуються логарифми та вектори).

Аллен Дауні – досвідчений автор: його перу належать кілька безплатних підручників з Python і науки про дані. Також він веде блог про байєсівську ймовірність і статистику (Probably Overthinking It).

Розподіл усіх програмування на Python

Де купити: Rozetka

Автор: Девідсон-Пайлон Кемерон. Мова: російська.

Байєсівські методи використовуються для роботи з даними й розв’язання задач прогнозування, логічного висновку, класифікації.

Зазвичай книги, присвячені байєсівському висновку, переповнені математикою. За словами Кемерона, коли він сам намагався розібратися в темі, йому було неймовірно складно – і це всупереч глибокі математичні знання. Свою книгу він вирішив написати в іншому ключі, спираючись на ймовірне програмування.

Через навмисний обхід складних математичних тем книга дає лише базові знання про байєсівські методи. Але якщо вас вони цікавлять з суто прикладної точки зору, вам цей матеріал прекрасно підійде.

Practical Cryptography in Python

Де купити: Amazon

Автори: Seth James Nielson, Christopher K. Monson.

Мова: англійська.

Книга призначена для програмістів, які не мають бекграунду в криптографії. Попри тісний зв’язок криптографії з математикою, в цій книзі немає складних математичних викладок. Концепції криптографії розбираються на практичних прикладах.

На початку книги розглянуті алгоритми хешування, симетричне і асиметричне шифрування. Далі автори переходять до цифрових сертифікатів, цифрових підписів і кодів аутентифікації повідомлень. В останніх розділах розповідається, як все це використовується разом – в цікавих і корисних комбінаціях.

Цікаво, що автори також наводять приклади поганого застосування криптографії, щоб показати читачам важливість кращих підходів.

В кінці розділів ви знайдете вправи на закріплення матеріалу.

DevOps in Python

Де купити: Amazon.

Автор: Moshe Zadka.

Мова: англійська.

Аспекти застосування Python, цікаві SRE/DevOps-фахівцям, досить рідко розглядаються в книгах. Їм доводиться покладатися на офіційну документацію і пости в блогах. Моше Задка вирішив заповнити цю прогалину.

З книги «DevOps in Python» ви дізнаєтеся, як використовувати всю міць мови Python для автоматизації операцій.

Починається все з розбору самої установки Python. Адже є не один спосіб зробити це! Автор розглядає плюси і мінуси кожного.

Далі автор переходить до розгляду сторонніх бібліотек з екосистеми Python. Ви дізнаєтеся, як використовувати ці пакети, як побудувати робочі процеси, коли їх потрібно оновлювати та які інструменти при цьому використовуються.

Крім бібліотек, в книзі розглядається робота віртуальних машин, сервісів і контейнерів.

Книга розрахована на фахівців, які знають Python.

Python Network Programming

Де купити: Amazon.

Автори: Abhishek Ratan, Eric Chou, Pradeeban Kathiravelu.

Мова: англійська.

Книга призначена для Python-розробників і системних адміністраторів, які бажають зайнятися мережевим програмуванням. Знання мереж не є необхідним для читання цієї книги, але знання Python потрібні.

Ви навчитеся створювати прості мережеві клієнти, SDN та NFV системи, а також розширювати свої мережі за допомогою Mininet. Автори розповідають, як використовувати Python для DevOps і як користуватися опенсорсний інструментами для тестування, забезпечення безпеки і аналізу мереж.

До кінця читання книги ви будете знати, як розробляти клієнти веб-API, email-клієнти, SSH і FTP. Крім того, ви навчитеся аналізувати вразливості в безпеці мережі.

Math adventures with Python

Де купити: Amazon.

Автор: Peter Farrell.

Мова: англійська.

Ілюстрований посібник для вивчення математики за допомогою коду.

У цій книзі інструменти програмування використані для того, щоб зробити вивчення математики по-справжньому цікавим (хоча складність залишається). Ви будете будувати графіки, щоб показати всі можливі результати роботи функції. Ви будете створювати динамічні, інтерактивні твори мистецтва.

Все це ви будете робити за допомогою Python. Ця книга не про те, як обійтися без вивчення математики. Вона лише пропонує новітні та цікаві інструменти, які допоможуть не тільки відточити навички програмування, а й зрозуміти його зв’язок з математикою, мистецтвом, науками й технологіями.

Для кожного з проєктів, представлених в книзі, ви будете писати код з нуля. Допускаючи помилки і виправляючи їх, ви досягнете глибокого розуміння кожного блоку коду.

Книга призначена для людей, що бажають вивчити тригонометрію та алгебру за допомогою сучасних інструментів. Python-програмістам ця книга знадобиться для відпрацювання навичок на незвичайних проєктах.

Math for Programmers

Де купити: Amazon.

Автор: Paul Orland.

Мова: англійська.

Як пише автор, математика схожа на бейсбол, поезію або хороше вино. Хтось так нею захоплюється, що присвячує їй все життя, а хтось її просто не розуміє. За роки навчання в школі ви, ймовірно, вже встигли долучитися до якогось із цих двох таборів.

У цій книзі, як ви вже зрозуміли з назви, для викладу математичних концепцій застосовується програмування на Python і реальні приклади.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu