Життя, Новини, Поради, Продуктивність

Не кавою єдиною: як не заснути на роботі — поради психолога

05 Квітня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Існує безліч причин, за якими люди засинають за робочим столом. Наприклад, минулого року багато хто перестав висипатися через стрес, додаткові завдання та нескінченні повідомлення на телефоні. За словами психолога з Університету Співдружності Вірджинії Наталі Даутовіч, щоб залишатися бадьорим і зосередженим на роботі, треба усвідомити важливість денного сну і частіше робити перерви. Про це пише BBC.

Досягти бадьорості вдень ​​найкраще допомагає повноцінний нічний сон. «Нове дослідження показало, що сон дійсно виконує роль домогосподарки мозку і допомагає виводити метаболічні відходи й токсини, – сказала Даутовіч. – Деякі з цих токсинів схожі на ті, що спостерігаються при розвитку деменції в літньому віці».

За словами Даутовіч, щоб досягти цього «очищаючого» ефекту і залишатися максимально бадьорим на роботі, важливо спати не менше 7-9 годин. І справа не тільки в кількості, але і в якості сну. «Багато цифрових пристроїв випромінюють світло з короткою довжиною хвилі – вона знаходиться на більш холодному кінці спектра, і викликає відчуття бадьорості», – сказала психолог.

Крім того, багато з цих пристроїв можуть бути «когнітивно стимулюючими й фактично спонукати вас думати про роботу і відчувати стрес, коли ви йдете в спальню». Тобто палаючий екран смартфона тримає людей напоготові саме тоді, коли вони цього не хочуть, додала Даутовіч.

Для тих, у кого не виходить спати від 7 до 9 годин вночі, є інша стратегія: зробити перерву на сон вдень. «Найкраща стратегія для сну – це скористатися тим природним зниженням пильності, яке ми відчуваємо після обіду, – сказала Даутовіч. – Щоб уникнути переходу в більш глибокі фази сну, які можуть викликати відчуття втоми, післяобідній сон повинен тривати не більше 20 хвилин».

Бути надмірно зосередженим – заняття, що вимотує. Мало хто знає це краще, ніж авіадиспетчери, від пильності яких залежить не тільки продуктивність і настрій керівників, а й безпека інших людей. У список тактик, які допомагають їм залишатися бадьорими, входить в тому числі 20-хвилинний сон.

Ніл Мей, керівник відділу людських чинників в авіакомпанії NATS, розповів про важливість перерв «без відповідальності». За його словами, авіадиспетчери можуть працювати тільки два години поспіль, після чого їм дають 30-хвилинне вікно, щоб відпочити. Це допомагає їм фокусуватися і залишатися енергійними при виконанні завдань.

Людям, які працюють ночами, слід врахувати ще один фактор, додав Мей. «Ми гарантуємо, що температура, освітлення та інші умови будуть незмінними протягом усього робочого часу, тому неважливо, день зараз чи ніч», – пояснив Мей.

Авіакомпанії використовують світлодіодне світло, що імітує природне, тому диспетчери не можуть визначити час доби, в який працюють, і залишаються максимально зосередженими, коли починають прибувати ранні рейси.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu