Гроші, Криптовалюти, Новини, Технології

Що таке Cardano і чому її називають альтернативою Ethereum

13 Квітня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Cardano – блокчейн-платформа, створена компанією Input Output Hong Kong і одним із засновників Ethereum Чарльзом Хоскінсоном. Її монета ADA входить в десятку кращих криптовалют за ринковою капіталізацією і розташовується після Bitcoin, Ethereum, Binance Coin, XRP і Tether. Cardano оточує сильне співтовариство, а її технологія перевершує багато аналогів. Чи зможе вона перевершити Ethereum? Спробуємо з’ясувати.

Що таке Cardano

ADA – це цифрова валюта платформи Cardano, названа на честь першої у світі програмістки Ади Лавлейс. Розробкою Cardano займається дослідна лабораторія IOHK (Input Output Hong Kong), яка прагне створити децентралізовану систему і розв’язати проблеми глобальних фінансових систем.

Команда Cardano тісно співпрацює з науковим співтовариством, щоб рецензувати свої розробки і поширювати їх на прозорій основі. Cardano знаходиться під управлінням Cardano Foundation, EMURGO і IOHK.

Інформація на цій сторінці призначена лише для ознайомлення! Жоден з матеріалів не повинен трактуватися як інвестиційна порада.

ADA: монета або токен

Монета ADA – це криптовалюта, яка використовується на платформі Cardano. Токени ADA дозволяють голосувати і робити ставки в екосистемі Cardano.

Монету ADA можна поставити для винагород в таких криптогаманцях, як Exodus і Daedalus. Після цього вона стає токеном ADA, який потім використовується для майнінгу ADA. За стекінг ADA користувач отримує винагороду.

Стейкінг – популярна практика серед власників альткоїнів. Cardano прагне охопити PoS-частину блокчейну (Proof-of-stake – доказ частки володіння). І це призвело до появи платформи для розробки децентралізованих додатків (DApp – decentralized application) з мультиактивним реєстром і смарт-контрактами, які перевіряються.

У березні компанія Graph Blockchain Inc. (CSE: GBLC) інвестувала в Cardano $300 тисяч.

У той же час Cardano Foundation направила ADA на суму понад півмільярда доларів на благодійні ініціативи. Певний відсоток винагород за блоки буде перераховуватися організаціям, які займаються проблемами екології та охорони тварин.

Cardano проти Ethereum

Як Ethereum і Polkadot, платформа Cardano підтримує смарт-контракти. Багато шанувальників Cardano впевнені: в кінцевому рахунку вона витіснить Ethereum завдяки високошвидкісній технології і транзакцій без комісії.

Однак Ethereum поки зберігає популярність.

  • У минулому році вартість Ethereum помітно зросла, коли на валюту звернули увагу великі клієнти.
  • NFT-маркетплейси також побудовані на Ethereum. Зростання їх популярності викликало ще більше підвищення вартості цієї валюти.
  • Ethereum отримує прибуток від відомих проєктів децентралізованого фінансування (DeFi), побудованих на її блокчейні.

Але Ethereum не позбавлена ​​недоліків: використовувати її дорого, а при транзакціях часто виникають затримки. Cardano прагне перевершити її за цими показниками завдяки легкості дизайну.

Нещодавно Cardano провела велике оновлення під назвою Mary, яке перетворює її реєстр. Тепер вона може не тільки зберігати ADA в блокчейні, але і дозволяє створювати кілька токенів і обмінюватися ними.

Цілі Cardano

Засновник Ethereum Чарльз Хоскінсон, який займається розробкою Cardano, впевнений, що доступ до прозорого банківського обслуговування допоможе мільярдам людей підвищити рівень життя. Cardano створюється на основі DeFi і націлена на деякі з найбідніших регіонів світу. Хоскінсон вважає: якщо технологія буде працювати в цих місцях, це стане показником її успіху. Надалі це повинно привести до її повсюдного впровадження.

Однак валюту неможливо використовувати без доступу до електрики і смартфонів. Але для таких країн, як Ефіопія і Сенегал, Cardano все ж може принести значиму користь. Тому співробітники компанії з цих африканських країн вже просувають цю ідею серед місцевих жителів.

Зростання ціни ADA

Вартість ADA виросла на 16% за місяць, а за рік – на 3557%. Є три основні причини такої популярності.

  • В середині березня криптовалютна біржа Coinbase почала підтримувати Cardano (ADA).
  • Приблизно в той же час вона з’явилася в Bloomberg Terminal.
  • Ринкова капіталізація розміром більш ніж $55 млн дає високу ліквідність, а інтерес інституційних інвесторів зростає.

З початку року Ethereum виріс на 115%, а ADA – на 517%.

Cardano використовує надійну блокчейн-систему з низькими комісіями і прагне забезпечити стійку екосистему. Завдяки цим принципам криптовалюта ADA, ймовірно, збереже свою популярність і зможе з легкістю конкурувати з Ethereum і Polkadot.

Для криптовалютних операцій ми рекомендуємо біржу:

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu