Інвестиції, Криптовалюти, Новини, Поради, Топ

Де купити біткоїн швидко і просто: 6 бірж та 3 способи

06 Липня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Криптовалюти змінюють фінансову систему. Про легалізацію цифрових грошей в Україні говорили ще у 2018 році. З того часу популярність криптовалют виросла, як і кількість самих монет. За даними Statista, у світі вже понад 4500 криптовалют. Ціна біткоїна – першої та найпопулярнішої криптовалюти на момент написання статті – понад $30 тис. Ще у квітні біткоїн коштував більш ніж $60 тис.

Якщо ви вважаєте, що таке зниження ціни – відмінний привід купити криптовалюту, редакція MC.today розібралася, де купити біткоїн. Ділимось найцікавішим.

Трохи про біткоїн

Біткоїн з’явився у 2008 році, коли його розробник під псевдонімом Сатоші Накамото опублікував концепцію криптовалют. Після цього ціна монети дуже плавно зростала. У 2017 році стався перший великий рекорд – біткоїн коштував $20 тис. Поступово ціна впала до $3 тис. І тільки у 2019 зростання продовжилося.

Максимальна ціна криптовалюти була у квітні цього року, він коштував $60 тис. На момент написання, вартість впала і монету можна купити за $33-34 тис. Капіталізація біткоїна – $628,65 млрд. А пік монети припав на березень 2021-го – 1,1 трлн.

Хоч ціна впала майже у два рази, біткоїну прогнозують зростання. Наприклад, Макс Кайзер, телеведучий і засновник компанії Heisenberg Capital у своєму інтерв’ю сказав, що очікує зростання біткоїна до $200 тис. Вже в другій половині 2021 року.

Якщо припустити, що монета виросте найближчим часом, падіння – відмінна можливість купити біткоїн за вигідною ціною.

Важливо! Курс криптовалют може різко зрости або впасти, тому ви завжди ризикуєте втратити гроші, які вклали. У цій сфері багато шахраїв, які можуть вкрасти ваші гроші, тому уважно вибирайте майданчик для торгівлі: перевіряйте документи і ліцензії, читайте відгуки.

Де купити біткоїн швидко і просто: 6 бірж та 3 способи - home-top, porady, news, kryptovalyuta, investytsiyi

Чи обов’язково купувати цілий біткоїн

Навіть з урахуванням падіння біткоїн коштує понад $30 тис., За поточним курсом це понад 800 тис. гривень. Але біткоїн можна розбити на більш дрібні частини – сатоші – і купувати їх. Один сатоші дорівнює 0,00000001 BTC (BTC – коротке позначення біткоїна). Це 0,00033 долара або 0,009 гривні.

Де купити біткоїн

Є три основних способи купити біткоїн: криптовалютні біржі, p2p-платформи та обмінні сервіси.

Криптовалютна біржа

Якщо ви коли-небудь торгували на фондовій біржі, з криптовалютною розібратися буде досить просто. Відмінність в тому, що ви торгуєте цифровими монетами, а не акціями. На біржах є спеціальні вбудовані інструменти для трейдингу. Наприклад, ви можете створити спеціальну заявку, яка автоматично продасть або купить обрану криптовалюту, якщо та досягне ціни, яку ви встановили.

На біржі можна купити не тільки біткоїн, але інші популярні криптовалюти: Ethereum, Cardano, Dogecoin, Litecoin або Tron. Біржа зазвичай захищає активи через спеціальні страхові фонди, інструменти для блокування хакерських атак і вбудовані програми проти шахрайства. Ще на біржі можна заробити, наприклад, на маржинальній торгівлі або смарт-стейкінгу.

Маржинальна торгівля – це можливість торгувати з позиковими грошима й отримувати більший прибуток. Смарт-стейкінг – аналог депозиту, ви зберігаєте певну суму якийсь час і отримуєте за це відсотки.

Плюси бірж:

 • надійність і безпека;
 • вбудовані інструменти для торгівлі;
 • багато інших монет крім біткоїнів.

Мінуси бірж:

 • тривала реєстрація – часто потрібно проходити спеціальну процедуру ідентифікації KYC (Know Your Customer) і відправляти фото документів;
 • потрібен час, щоб розібратися з усіма інструментами.

Як працює криптовалютна біржа

Алгоритм роботи криптовалютної біржі простий. Продавець створює ордер на продаж біткоїна (або будь-якої іншої монети), а покупець — на покупку. Ці заявки надходять до так званої книги ордерів (ордербук), де записується інформація про те, на яку суму і за якою ціною хтось хоче провести угоду.

Коли торговельні інтереси покупця і продавця збігаються, відповідні заявки покривають один одного і зникають із книги ордерів. Угода завершена — кошти надійшли на рахунки користувачів.

Переважно інтереси сторін, збігаючись в ціні криптовалюти, не збігаються в обсязі реалізованих/придбаних монет. У цьому випадку залишок по ордеру просто залишається в книзі заявок і далі покривається в повному розмірі іншими пропозиціями. Тобто криптовалюта продавця може викупатися невеликими частками. Все це відбувається в автоматичному режимі.

Біржа в реальному часі визначає, чи є перетин цінових інтересів в ордербуці, і якщо він є — заявки покривають один одного, відбувається угода.

«Цей процес єдиний для всіх криптовалютних бірж. Встановленої вартості біткоїна або будь-якої іншої криптовалюти немає, на кожній біржі вона відрізняється», — пояснюють у Binance.

Тому коли на інформаційних ресурсах ви дивитеся вартість біткоїна — це не його об’єктивна ціна, а ціна на одній із найбільших, або (що частіше за все) усереднена ціна декількох найбільших платформ.

Оскільки ціни на різних біржах відрізняються, теоретично на цьому можна заробляти: купити на одному ресурсі дешевше і продати на іншому дорожче. Але з огляду на комісії за переказ криптовалют між біржами — це не варіант для торговців-початківців. Заробляти на цьому можуть тільки досвідчені трейдери.

6 криптовалютних бірж, на яких можна розрахуватися гривнею

Для свого огляду редакція обрала 5 криптовалютних бірж, які дозволяють торгувати за гривню. Важливою умовою потрапляння до нашого огляду також була наявність спотової торгівлі за національну валюту.

Спотова торгівля — це найпростіший спосіб купити актив на фондовому ринку. Спотовий ринок можна сприймати як якийсь простір, де угоди відбуваються «на місці». Розрахунки за операціями здійснюються негайно. Фактично покупець або продавець погоджується на нинішню ринкову ціну і в один клік підтверджують угоду.

В огляді ми розглядали комісії саме за спотову торгівлю в гривні. Хоча біржі можуть надавати й інші сервіси. Наприклад, маржинальний торгівлю або торгівлю деривативами. У цій статті умови таких операцій не аналізувалися.

Також ми відібрали тільки ті криптобіржі, у яких є версія сайту українською або російською мовами.

Редакція не визначала кращі або гірші біржі, оскільки клієнти можуть визначати для себе більш важливими інші умови торгівлі. Розглядаємо криптобіржі ми в порядку обсягу щоденних операцій — від більшого до меншого.

Біржа Комісія за введення гривні Комісія за вивід гривні Комісія за купівлю-продаж Кількість доступних за гривню криптовалют Обсяг торгівлі за добу
Bybit немає немає 0,1% н / д $ 10 млрд.
Binance 0,65% немає 0,1% 64 $ 42,5 млрд
Huobi 0% * н / д 0,2% н / д $ 9,7 млрд
Whitebit 0−0,7% ** 0,7% 0,1% 12 $ 916 млн
Exmo 1% +5 грн. 1,49% 0,3% 10 $ 85,6 млн
Kuna 1,5% + 5 грн. 1,5% 0,25% 20 $ 2,2 млн

* тільки через гаманець Advcash.

**залежно від банку.

Bybit

Платформа Bybit працює з березня 2018 року і є одним із найпрогресивніших та інноваційних криптовалютних майданчиків. На платформі понад 10 млн. користувачів. Bybit займає лідируючі позиції за швидкістю виконання контрактів (зведення ордерів — 100 000 TPS). На Bybit працює мультимовна Служба підтримки 24/7.

Де купити біткоїн швидко і просто: 6 бірж та 3 способи - home-top, porady, news, kryptovalyuta, investytsiyi

Деривативна лінійка Bybit це: безстрокові USDT контракти, інверсні безстрокові та ф’ючерси, а також безстрокові USDC та USDC опціони. Для торгівлі деривативами доступні функції грід-бота та копітрейдингу.

На споті підтримується маржинальна торгівля та торгові пари з USDT, USDC, BTC, DAI та EUR. Торгові пари на споті регулярно поповнюються найпопулярнішими токенами. Для спотової торгівлі доступні функції грід-бота та DCA-бота.

У 2022 році компанія Bybit додала власний сервіс P2P-торгівлі та маркетплейс NFT, здійснила інтеграцію з децентралізованою біржею ApeX та запустила власний гаманець Web3 — Bybit Wallet.

У 2023 році криптобіржа Bybit провела перший запуск IDO проєкту Web3 та здійснила реліз Єдиного торгового акаунта для оптимального трейдингу.

Декілька фіатних провайдерів-партнерів надають користувачам Bybit можливість купувати криптовалюту з використанням національної валюти. Депозити на Bybit доступні через оплату банківською карткою, P2P-купівлю, внесення криптовалюти або фіату.

Особливості криптобіржі Bybit:

 • Мета: розвивати криптовалютну екосистему, бути провідником у світ Web3
 • Передова ліквідність для деривативних контрактів
 • Велика глибина ринку
 • Робота системи 99,9 % без простоїв
 • Зведення ордерів зі швидкістю 100 000 T/s
 • Власні P2P платформа та NFT маркетплейс
 • Найбільший у світі маркетплейс USDC опціонів

Характеристики платформи Bybit:

 • Інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс
 • Зручна програма (Android, iOS)
 • Копітрейдинг, боти на основі ІІ, робота з графіками та торгові інструменти
 • Високочастотна торгівля з потужним API
 • Безплатне навчання трейдингу з уроками та курсом для початківців українською

Додаткові можливості на Bybit:

 • Афіліатні програми з ексклюзивними ставками комісій, винагородами та спеціальними бонусами для партнерів.
 • Реферальні програми та максимальні ставки винагород за запрошених користувачів.
 • Різноманітні акції для нанішніх та нових користувачів (за реєстрацію та перший депозит).
 • VIP рівні з додатковими привілеями та знижками на комісії.
 • Локальні та міжнародні трейдингові турніри із призовим фондом від 10 000 USDT до $8 млн на WSOT.
 • Підтримка Meta Trader 4 (MT4)
 • Блог зі щоденною аналітикою та ексклюзивними оглядами криптоіндустрії.
 • Ком’юніті активних трейдерів України в Телеграмі.

Bybit сьогодні

 • Входить до ТОП-3 криптовалютних бірж світу за відвідуваністю
 • Загальна кількість користувачів: понад 10 млн
 • Щоденний обсяг торгів понад $10 млрд
 • Спонсор команд-лідерів у кіберспорті, ігор P2E, офлайн-подій криптоіндустрії та галузевих хакатонів
 • Партнер ФК «Борусія Дортмунд», головний партнер команди Oracle Red Bull Racing
 • Підтримує освітні програми UNICEF

Резерви Bybit за всіма активами користувачів на платформі становлять 1:1. Резерви та активи користувачів опубліковані абсолютно відкрито та прозоро:

https://www.bybit.com/app/user/proof-of-reserve

Binance

Компанія заснована не так давно — в 2017 році, а вже у 2018-му стала найбільшою криптобіржою у світі. Зараз добовий обсяг операцій тут перевищує $42,5 млрд.

Всього на платформі представлена 351 криптовалюта, хоча більшість з них не можна купити за гривню — для цього доведеться відкрити рахунок в доларах. Власне, аналогічна ситуація на більшості криптобірж з нашого огляду — за гривню можна купити тільки частину з асортименту віртуальних валют.

За гривню на Binance можна купити 61 монету — це більше ніж на будь-якій іншій криптобіржі нашого огляду. За переказ гривні на рахунок криптобіржі з банківської картки передбачена комісія 0,65% від суми переказу. Виведення коштів — на банківську картку без комісії. Однак не варто забувати, що плату за поповнення може стягувати банк.

Комісія за операції купівлі-продажу криптовалюти на спотовому ринку становить 0,1%. Тобто якщо ви купили, наприклад, актив за 1 тис. грн. і незабаром продали його — ви втратите 0,2% від своїх грошей або 2 грн.

Whitebit

Ця криптобіржа помітно менша, ніж попередні: обсяг щоденної торгівлі на ній становить $916 млн. Whitebit — порівняно молода платформа. Свою діяльність вона розпочала у 2019 році. «Прописана» біржа в Естонії.

Whitebit — єдина криптобіржа з нашого огляду, поповнити гривневий рахунок на якій можна банківською карткою без комісії. Щоправда, як уточнюють в службі підтримки сервісу, такі умови діють тільки для власників карт monobank. Для карток інших банків комісія складе 0,7%.

Виведення коштів обійдеться в 0,7%. Тут вже банк не має значення — така комісія поширюється на всіх.

За гривню на естонській біржі можна купувати 12 криптовалюта. Комісія за покупку і продаж становить 0,1% — стільки ж, як і на Binance.

Kuna

Хоча формально компанія зареєстрована у Британії і діє відповідно до місцевого законодавства, її називають першою українською криптобіржою. Оскільки вона орієнтується насамперед на вітчизняну аудиторію.

На момент написання статті добовий обсяг торгівлі на Kuna становив $2,2 млн. Це небагато, порівнюючи з іменитими конкурентами. Але платформа демонструє доволі швидкі темпи зростання. Як розповів «Мінфіну» засновник криптобіржі Михайло Чобанян, тут зареєстровано вже понад 250 тис. користувачів, з яких близько 70 тис. приєдналися цього року.

Комісія за поповнення гривневого рахунку на Kuna становить 1,5% + 5 грн. За виведення грошей на банківську картку також доведеться віддати 1,5%. Плата за торгівлю на спотовому ринку трохи нижча, ніж у Exmo, але вища, порівнюючи з іншими учасниками огляду, — 0,25%.

За кількістю криптовалют, які можна купити за гривню, ця біржа поступається тільки Binance, їх тут 20.

Huobi

Компанія посідає третє місце в рейтингу найбільших криптобірж із щоденним обігом в $9,7 млрд. Вона працює довше, ніж попередня — заснована у Китаї ще в 2013 році. Щоправда, з того часу змінила прописку і переїхала на Сейшельські острови. Тому нинішні «гоніння» на криптовалюту в Піднебесній на діяльність Huobi не впливають.

На криптобірже представлена можливість торгувати 50 фіатними валютами. Це більш ніж на будь-якій іншій біржі в нашому огляді.

Нам сайт Huobi здався найменш зрозумілим. Наприклад, редакції не вдалося знайти інформацію, скільки криптовалют на спотовому ринку доступні для покупки за гривню. Також не знайшли ми дані про комісії за виведення грошей на свій рахунок.

А ось за поповнення свого гривневого депозиту на Huobi комісія не передбачена. Щоправда, переказати гроші можна тільки з сервісу Advcash, а не з банківської картки, як у конкурентів. Відповідно, клієнтові все ж доведеться заплатити комісію цьому сервісу: за поповнення гаманця гривнею передбачена плата в 3,5%. За операції на спотовому ринку комісія Huobi становить 0,2%.

Exmo

Криптобіржу Exmo можна назвати регіональною, її діяльність спрямована на країни Східної Європи і тут вона вважається найбільшою. Тут ходять гривня, казахстанський тенге і польський злотий. Офіси компанії крім Лондона (місце реєстрації) розташовані також в Києві та Москві. Щоденний обсяг торгівлі значно скромніший, ніж на зазначених вище платформах — $85,6 млн.

Комісія за поповнення гривневого рахунку у Exmo — 1% плюс 5 грн. Виведення коштів на банківську карту обійдеться в 1,49%. Комісії за операції на цій платформі найвищі серед учасників огляду — 0,3%.

Служба підтримки

На всіх кріптобіржах є можливість спілкуватися зі службою підтримки онлайн.

Єдина незручність — в чаті Huobi доведеться спілкуватися англійською. Але головне — нам не завжди вдавалося вийти на реального оператора, в одному із випадків розмова «закільцювався» на боті, прорватися через якого не вдалося.

Всі інші служби підтримки працюють оперативно і відповіді на свої питання ми отримували без проблем.

Реєстрація та верифікація

Процес реєстрації на всіх біржах простий і нагадує реєстрацію на будь-якому іншому сайті. Стандартні вимоги включають надання пошти, введення пароля і номера телефону.

Щоправда, для повноцінної торгівлі на більшості платформ буде потрібна верифікація особистості з наданням скану паспорта. Без цього не вдасться завести на рахунок гривню (як і будь-яку іншу валюту) і проводити з нею будь-які операції. Саме такі правила на Whitebit та Exmo. Трохи м’якіші вимоги Binance. Тут без верифікації можна завести на рахунок до 8 тис. грн. і торгувати за них, а якщо потрібно більше — доведеться підтверджувати особу.

Найлояльніша до анонімів Kuna. На цій біржі верифікація для торгівлі не потрібна і сума торгівлі без підтвердження не обмежена. Хоча загалом верифікація проходить без особливих труднощів. Головне мати скан паспорта в достатній якості, а процедура займає лічені хвилини.

P2p-платформа

P2p-платформа – це агрегатор оголошень. Таку платформу можна уявити як маркетплейс, тільки продають і купують не товари, а криптовалюту. Один користувач виставляє оголошення на продаж, інший пише йому, що хоче купити біткоїн, після чого відбувається угода. Платформа гарантує безпеку угоди й не відправляє криптовалюту покупцеві до тих пір, поки продавець не підтвердить, що отримав оплату.

На таких платформах немає складних перевірок особистості, зазвичай досить тільки вашої електронної поштової скриньки. Це означає, що якщо вам потрібно швидко купити біткоїн, поки курс не виріс, p2p-платформа підійде краще біржі. На p2p немає додаткових інструментів, як на біржі. Тут ви можете тільки купувати і продавати актив, щоб заробити на різниці курсу. Ще на p2p-платформах немає великої кількості криптовалют.

Плюси p2p-платформ:

 • швидка реєстрація;
 • купити біткоїн швидко і просто – достатньо вибрати оголошення та написати в чат, щоб угода почалася;
 • багато способів купити криптовалюту, включаючи готівку.

Мінуси p2p-платформ:

 • угоди не відбуваються автоматично, потрібно домовлятися про умови в чаті;
 • немає додаткових інструментів для заробітку, як на біржах.

Приклади p2p-платформ: Bitcoin Global, Paxful, LocalBitcoins

Обмінний сервіс

Криптовалютний обмінник схожий на звичайний. Вони працюють онлайн і офлайн. Щоб обміняти гривні або долари на біткоїн, знадобиться криптовалютний гаманець. У бірж і p2p-платформ гаманець ваш обліковий запис з’являється автоматично після реєстрації. Для обмінника зазвичай потрібно реєструвати гаманець окремо.

Криптовалютний обмінник найкраще підходить для разової покупки або обміну криптовалюти. Якщо ви хочете торгувати регулярно, краще вибрати біржу або p2p-платформу. Не забувайте, що у випадку з обмінними сервісами офлайн, є ризик наштовхнутися на шахраїв, тому уважно перевіряйте всі рахунки й транзакції.

Плюси обмінних сервісів:

 • обмін практично миттєвий;
 • не потрібно проходити складну реєстрацію та ідентифікацію особистості;
 • можна отримати криптовалюту за готівку.

Мінуси обмінних сервісів:

 • є шанс наштовхнутися на шахраїв;
 • незручно торгувати криптовалютою регулярно.

Приклади обмінних сервісів: Coin24, Buybank, Changelly

Як отримати біткоїн безкоштовно: «крани», реферальні програми й airdrop

Є і безкоштовні способи отримати криптовалюту. Наприклад, спеціальні площадки, які називаються «кранами». На них потрібно виконувати прості дії, за які ви отримуєте оплату в біткоїнах. Багато заробити на таких майданчик не вийде. Наприклад, сервіс Bittube пропонує за перегляд відеороликів 0,00000008-0,00000026 BTC, це приблизно 10-20 копійок.

Ще криптовалюту можна отримати через реферальні програми криптобірж або p2p-платформ. Вам потрібно надіслати другу спеціальне реферальне посилання. Після реєстрації друга вам нараховуватимуть відсоток від комісій, які він платить за транзакцію. Наприклад, якщо комісія за транзакцію одного – 0,0004 BTC, то ви отримаєте 0,00008 BTC, за поточним курсом це приблизно 70 гривень.

Якщо вас цікавить не тільки біткоїн, можна спробувати заробити криптовалюту через еірдроп (спеціальні рекламні кампанії, які залучають нових користувачів). Розробники криптовалюти можуть дати завдання, наприклад, розмістити пост в соцмережах або просто роздати якусь кількість монет безкоштовно в якості реклами. Є спеціальні агрегатори, наприклад Airdrops.io, де можна подивитися наявні еірдропи.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu