Кар'єра, Новини, Поради

Три способи делегувати повноваження і не втратити контроль

13 Серпня, 2021

Деякі керівники не здатні делегувати повноваження, так як вважають, що ніхто не зробить роботу краще за них самих. Однак якщо вміти чітко позначати цілі, правильно розподіляти навантаження і підтримувати членів команди, результат не змусить себе чекати.

Грег Сміт, засновник і СEO Thinkific, цифрової платформи для створення і продажу онлайн-курсів, поділився кількома порадами, як правильно розподіляти повноваження і не втрачати вплив.

"Все ще не маєте картки mono?" Зараз саме час!

Коли в штаті мого підприємства було лише кілька людей, я брав активну участь буквально у всьому. Однак у міру зростання компанії я зрозумів, що мені потрібно злегка відсторонитися. З цього моменту я лише ставив мети, а команда сама вирішувала, як їх досягти. Але цей підхід виявився невдалим. В кінці проєкту я лише розчаровувався в результатах і в своєму стилі керівництва.

Справжній лідер повинен вміти делегувати повноваження, не втрачаючи при цьому свого впливу. Простого рішення цієї проблеми не існує, але ось кілька уроків з власного досвіду, якими я хотів би поділитися.

Обговорюйте проблему з командою

Делегування насамперед вимагає ясності. Просто сформулювати мету або KPI недостатньо. Керівнику разом з командою необхідно обговорити проблему і бажаний результат.

Ось реальний приклад з розробки онлайн-курсів: спершу ми визначили три основні проблеми, з якими стикаються користувачі при створенні та продажу своїх курсів. Потім ми встановили цілі та показники успіху по кожній з трьох проблем.

Після цього ми переглянули визначення успіху для кожної з команд всередині організації. Наприклад, для одного відділу збільшити кількість творців курсів на 50% – це прогрес, а для іншого – недосяжний показник.

Головне, щоб кожен, незалежно від того, де він знаходиться в організаційній структурі, мав чітке уявлення про конкретну мету. Як саме він буде цього добиватися, залежить тільки від нього. Це, мабуть, один з найважливіших уроків з делегування, які я засвоїв: ставте перед співробітниками чіткі цілі та нехай вони самі вибирають способи їх досягнення.

Реалістично оцінюйте здібності співробітників

Після того, як визначені проблема і мета, потрібно зрозуміти, який рівень контролю забезпечити співробітникам. Суворий нагляд або близька до наставництва модель – залежить від здатності конкретного керівника.

Концепція task-relevant maturity, тобто комбінація досвіду і зрілості, необхідна для вирішення завдань певного типу, була описана колишнім головою і CEO Intel Ендрю Гроув в його книзі «Високоефективний менеджмент».

Вона має на увазі, що навички (освіта та підготовка) і воля (готовність до відповідальності та орієнтація на досягнення) не завжди збалансовані і будуть відрізнятися у різних людей.

Наприклад, людина, яку ви запрошуєте для розробки нового сайту, може стати відмінним гравцем в команді. Але як би вона не була талановитою в дизайні, вона може не розбиратися, як оптимізувати коефіцієнт конверсії. Реалістичність в оцінці здібностей дозволяє лідерам розширювати обов’язки співробітників.

Будьте готові прийти на допомогу

Різниця між делегуванням і відмовою від зобов’язань полягає в тому, як лідери пропонують підтримку членам команди під час роботи. Необхідно завжди тримати руку на пульсі подій і бути відкритим для співробітників.

Ставтеся до перевірок як до можливості дати членам команди необхідну допомогу і підтримку. Так ви станете керівником, який здатний зчитувати потреби команди і задовольняти їх, а не навпаки.

Крім цього, важливо дотримуватися політики прозорості. В офісі має бути спільне місце, де співробітники можуть відслідковувати свій прогрес і ділитися ним з членами команди і керівником. Це може бути дошка з докладними метриками або навіть загальний документ.

Подібна схема делегування повноважень актуальна як для невеликих стартапів, так і для великих компаній.

Три способи делегувати повноваження і не втратити контроль - porady, news, career

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu