Життя, Люди, Новини, Поради

Як підписати декларацію з лікарем не виходячи з дому

13 Серпня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Згідно з реформою охорони здоров’я ще з 2018 року у кожного громадянина України повинна бути підписана декларація з лікарем. Але на ділі вона до сих пір є не у всіх. Ділимось з вами корисним матеріалом від MC.today про те, які переваги дає декларація, як вибрати лікаря та укласти з ним договір.

Для чого потрібна декларація з лікарем

Декларація дає можливість обслуговуватися у того лікаря, який подобається вам. Тобто більше немає необхідності лікуватися тільки у лікаря, який закріплений за вашою адресою за пропискою.

Більш того, ті, у кого є декларація, можуть отримувати допомогу обраного лікаря абсолютно безкоштовно і так часто, як це необхідно.

Можна вибирати і формат допомоги:

 • очний, в кабінеті у лікаря;
 • віддалений, по телефону або через месенджери.

Перевага такого варіанта – можливість отримати допомогу не виходячи з дому.

Особливо це актуально під час пандемії коронавіруса. Якщо у вас з’явилися симптоми ГРВІ і ви побоюєтеся, що це COVID-19, необов’язково відразу йти в лікарню. Можна написати або зателефонувати своєму лікарю, описати ситуацію і дізнатися його рекомендації щодо лікування. Якщо лікар вважає, що потрібна самоізоляція, він скаже про це.
Якщо доктор підозрює, що у вас дійсно коронавірус, то вам дадуть направлення на КТ або рентген, ПЛР-тест. Все це повинно бути безкоштовно.

Лікар випише лікарняний лист, якщо вам потрібно, і повинен бути постійно на зв’язку до повного одужання.

Але все це працює тільки для тих, хто уклав декларацію. Пацієнти, у яких її немає, повинні йти на прийом в поліклініку або ж викликати швидку. Всі аналізи будуть платними.

Ще один важливий нюанс пов’язаний з вакцинацією проти COVID-19. Згідно із законом вам не можуть відмовити у вакцинації, навіть якщо ви не укладали декларацію з лікарем. Ваші дані внесуть в систему на місці.

На практиці ситуація інша. У деяких пунктах вакцинації без декларації щеплення робити не хочуть. Це питання потрібно уточнювати в кожному пункті вакцинації або в центрі масової вакцинації індивідуально.

Важливо! Для підписання документа потрібен буде паспорт. Після підписання нічого переукладати не потрібно, декларація безстрокова.

Як вибрати відповідного лікаря

Якщо ви вже знаєте лікаря, з яким хотіли б укласти декларацію, то вибирати не потрібно.

А якщо хорошого доктора на прикметі немає або той лікар, у якого ви хотіли обслуговуватись, більше не приймає нових пацієнтів, допоможуть такі сайти:

На них можна дізнатися:

 • де територіально приймає лікар;
 • досвід роботи фахівця;
 • як відгукуються про лікаря його пацієнти;
 • записатися на прийом, щоб після особистого спілкування прийняти рішення про те, чи підходить вам доктор.

Важливо! Якщо після підписання декларації ви зрозуміли, що доктор вам не підходить, можна розірвати договір, а потім вибрати іншого лікаря і підписати декларацію з ним.

Чому пацієнти отримують допомогу безкоштовно

Реформа МОЗ змінила принцип фінансування медичних установ. Тепер кожна підписана декларація приносить гроші на рахунок установи.

Сума, яку держава виділяє на місяць на обслуговування одного пацієнта, – 450 гривень.

Притому що середній обсяг практики сімейного лікаря – 1800 пацієнтів, лікарня, в якій він працює, отримає 810 тис. гривень.

За рахунок цих грошей і обслуговують пацієнтів: кошти розподіляються на потреби медустанови:

 • проведення аналізів;
 • заробітна плата персоналу;
 • витратні матеріали;
 • оплата оренди, ремонтів та подібних потреб.

Як підписати декларацію онлайн

Щоб підписати декларацію, зайдіть на сайт Helsi.me, пройдіть реєстрацію або увійдіть і вкажіть спеціалізацію лікаря. Із списку треба вибрати доктора, у якого хочете обслуговуватися:

Як підписати декларацію з лікарем не виходячи з дому - porady, news, people, zhyttya

Потім треба перейти в його профіль і знайти позначку про те, що лікар ще приймає декларації:

Як підписати декларацію з лікарем не виходячи з дому - porady, news, people, zhyttya

Онлайн на сайті або в додатку можна скористатися кнопкою «завчано заповнити декларацію». Так ви внесете свої дані, а потім вже на прийомі у лікаря просто підпишете вже заповнені та роздруковані папери і заощадите час.

Але є ще один спосіб, як підписати декларацію з лікарем онлайн. Для цього треба зайти на Helsi.me, вибрати лікаря, який вам підходить, і переконатися, що він приймає декларації.

Після цього треба знайти в його профілі номер мобільного телефону.

Як підписати декларацію з лікарем не виходячи з дому - porady, news, people, zhyttya

Як правило, лікар користується хоча б одним месенджером. Значить, йому можна написати повідомлення і запитати, чи згоден він укласти з вами декларацію. Якщо згода отримана, то лікар попросить:

 • паспортні дані;
 • номер телефону;
 • адресу проживання;
 • електронну адресу;
 • ім’я та контактну інформацію близької для вас людини.

На ваш номер телефону прийде код з чотирьох цифр. Їх треба буде назвати лікаря.

Потім вам надішлють PDF-файл з декларацією. Його можна відкрити в спеціальному редакторі та намалювати свій підпис, зберегти файл і відправити його лікарю. Все! Декларація підписана.

Важливо! Не всі лікарі вказують в профілі номер телефону. У деяких докторів запис проводиться тільки через реєстратуру. В цьому випадку повністю дистанційно підписати документ не вийде.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu