Життя, Новини, Поради

П’ять способів запам’ятовувати імена співрозмовників

25 Серпня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Перший крок до побудови міцних відносин зі співрозмовником – запам’ятати його ім’я. Це дозволяє виявити зацікавленість і залишити приємне враження у людини. Ось п’ять корисних порад, які дозволять краще запам’ятовувати імена нових знайомих.

1. Перестаньте говорити, що ви погано запам’ятовуєте імена

Часто це найголовніша перешкода. Такий підхід знімає відповідальність і не дозволяє поліпшувати цю навичку. Більш того, це працює і в інших сферах.

Наприклад, якщо ми намагаємося дотримуватися здорового харчування, але при цьому нескінченно повторюємо: «у мене немає сили волі, я не можу встояти перед солодощами», чи ми зможемо подолати свою пристрасть до апетитних пончиків.

Подібний підхід до запам’ятовування імен не тільки програмує на провал, але і може створити погане перше враження у співрозмовника.

  • Це говорить людині, що вона не потребує додаткових зусиль з вашого боку.
  • Це виглядає зарозуміло, адже співрозмовник напевно хоче, щоб його запам’ятали, і сам постарається зробити все можливе, щоб не забути ваше ім’я.
  • Це відразу відсилає до обговорення вашої персони і поганої пам’яті, а це не найкраща тема для початку відносин.
  • Це знімає з того, хто говорить відповідальність за запам’ятовування імен інших людей. Фраза «я не можу» означає, що він не бачить в цьому проблеми.

2. Проговорюйте ім’я

Як тільки співрозмовник вимовляє своє ім’я, потисніть йому руку, посміхніться і повторіть його із задумливим виглядом. Так співрозмовник зможе відчути себе важливим і почутим. Вимовте ім’я, як ніби вперше його чуєте, але не варто захоплюватися.

Люди часто не звертають уваги, коли хтось представляється. Їх більше турбує, щоб співрозмовник правильно почув їх ім’я. Краще для початку зосередитися на співрозмовникові. Це дозволить продемонструвати свою зацікавленість і добрі наміри.

Цей підхід також доречний у випадках, коли у людини унікальне, незвичайне ім’я. Краще відразу ж запитати про правильну вимову, ніж самостійно намагатися розібратися.

3. Створюйте асоціації

Намагайтеся створювати якомога більше асоціацій з ім’ям людини. Робіть це швидко і непомітно.

– Привіт, мене звуть Дмитро.

-Дмитро [зробіть паузу, встановіть зоровий контакт, посміхніться], приємно познайомитися.

Тим часом побудуйте логічний ланцюжок: «Мого дядька звуть Дмитро і він моряк. Можливо зв’язати його ім’я з формою моряка? Дмитро – головний персонаж в моєму улюбленому фільмі. Дмитро у відмінній формі. Напевно, він ходить в спортзал. Дмитро в спортзалі».

Однак не варто розповідати співрозмовникам про те, що відбувається у вас в голові. Це може викликати почуття незручності. Їх не хвилює, як саме люди запам’ятовують їх ім’я.

4. Повторіть ім’я в кінці розмови

Це відмінний спосіб закріпити в пам’яті нову інформацію.

«Дмитро, дякую, що поговорили. Радий був знайомству!»

Постарайтеся не поспішати. Люди, як правило, запам’ятовують не тему розмови, а почуття, які вони зазнали. Примусьте їх відчути себе почутими.

5. Не бійтеся просити повторити ім’я

Прохання ще раз вимовити своє ім’я – це ще не кінець світу. Це говорить про те, що ви готові визнати помилку.

Не варто затягувати з цим, так як далі може виникнути якийсь дискомфорт у спілкуванні. Більш ніяково через кілька місяців почути: «Насправді ми вже зустрічалися раніше», ніж запитати ім’я у момент знайомства.

Якщо ви все ж забули ім’я, вибачитеся і запитайте знову, використовуючи для цього поточну тему обговорення. Це дозволить продемонструвати свою захопленість розмовою.

Наприклад: «Мені так шкода. Я був так здивований, що ви також захоплюєтесь молекулярною біологією, що ваше ім’я вилетіло у мене з голови. Чи не могли б ви повторити його ще раз?»

Універсального лайфхаку із запам’ятовування імен не існує. Як і в будь-якій іншій справі, це вимагає певних зусиль і практики. Однак важливо пам’ятати, чим більше ви приділяєте часу співрозмовнику, тим краще він вас запам’ятає.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu