Новини, Технології

10+ нових цікавих функцій Windows 11

28 Вересня, 2021

5 жовтня 2021 вийде Windows 11 з новим дизайном і декількома цікавими функціями. Завдяки більш новому, свіжому і простому дізайну Windows 11 підвищує продуктивність і надихає на творчість. Вона повністю перероблена, щоб забезпечити більш швидкий, цікавий і потужний користувальницький інтерфейс.

Windows 11 принесе кілька новаторських змін в дизайні і функціях, таких як зміна положення кнопки «Пуск» в Windows, нові віджети, абсолютно новий Microsoft Store і т. Д.

Давайте познайомимося ближче з основними функціями останньої операційної системи від Microsoft.

Новий погляд на призначений для користувача дизайн

Microsoft змінила дизайн практично всієї операційної системи на більш м’яку і округлу тему. В дизайн внесені деякі сміливі зміни, наприклад, кнопка «Пуск» вперше в історії перенесена в центр панелі завдань ОС Windows. Це одна з помітних змін в панелі завдань після появи екрана запуску в Windows 8.

Закріплені додатки також були перенесені в центр панелі завдань. Новий дизайн поміщає все необхідне в центрі системи – як в прямому, так і в переносному сенсі.

Варто зазначити, що таке розміщення значно спрощує і прискорює перемикання додатків Windows 11 в порівнянні з її попередниками.

10+ нових цікавих функцій Windows 11 - tech, news

У Windows 11 кнопка Пуск розташована по центру.

Оновлене меню Пуск

У меню «Пуск» відображаються закреплені за замовчуванням додатки, такі як «Калькулятор», «Microsoft Edge» і т. д. Крім того, кнопка «Пуск» працює з Office 365 і дозволяє швидко отримати доступ до всіх недавніх файлів. Сюди входять файли, над якими ви працювали – на різних пристроях, а тому числі в мобільних ОС, таких як Android та iOS.

На відміну від інтерфейсу живої плитки в меню «Пуск» Windows 10, в меню «Пуск» Windows 11 додатки не можуть бути згруповані разом для створення папки. Однак тепер ви можете закріпити будь-який додаток на панелі завдань, клацнувши його значок правою кнопкою миші. Меню «Пуск» також динамічно змінюється в залежності від часу доби – нова функція!

Ви можете налаштувати меню «Пуск» в налаштуваннях Windowsв відповідно до своїх уподобань. Наприклад, ви можете вирівняти по лівому краю кнопку «Пуск» або змінити розміри значків в налаштуваннях панелі завдань Windows 11.

Покращена багатозадачність

ОС Windows відома своєю гнучкістю – тим більше, що вона дозволяє використовувати одночасно кілька додатків і вікон. Ця гнучкість піднімається на щабель вище з Windows 11. Причина в тому, що вона пропонує більш потужні інструменти для багатозадачності, такі як групи моментальних знімків, макети моментальних знімків і віртуальні робочі столи.

Windows 11 поставляється з декількома зумовленими макетами прив’язки, щоб ви могли швидко прив’язати додатки. Ці макети допоможуть вам оптимально використовувати простір екрану і організувати вікна додатків для візуально чистого робочого столу.

10+ нових цікавих функцій Windows 11 - tech, news

Макети Snap в Windows 11

Одна з найбільш захоплюючих функцій – те, що ви можете створити кілька віртуальних робочих столів для кожної частини вашого життя; наприклад, ігри, навчання або робота. Крім того, ці віртуальні робочі столи можна налаштувати на свій смак, включаючи шпалери.

Оновлений провідник

Провідник в Windows 11 має свіжі нові значки, естетичні закруглені кути поліпшені параметри темного режиму. Інтерфейс адаптований як для клавіатури і миші, так і для сенсора.

Також простіше вибирати, перейменовувати або видаляти файли, оскільки панель інструментів стрічки замінена панеллю команд, яка дозволяє швидко отримати доступ до часто використовуваних дій, таких як перейменування, вибір, вилучення і т. д.

10+ нових цікавих функцій Windows 11 - tech, news

Оновлений провідник у Windows 11

Віджети Windows повернулися

Якщо ви використовували Windows XP або Windows Vista, ви знаєте, як корисні віджети Windows. Це невеликі віджети, такі як віджети Android, які відображають деяку інформацію про систему в залежності від того, як ви її налаштовуєте.

Віджети Windows – це персоналізований канал на основі штучного інтелекту, який динамічно змінюється в залежності від часу доби і використовуваних вами додатків – точно так само, як меню «Пуск».

Ця персоналізована стрічка ковзає по екрану, як шматок скла, не заважаючи на те, над чим ви працюєте. Віджети доступні з док-станції, ви можете вибирати з безлічі віджетів, таких як погода, новини, панель пошуку і т.д.

10+ нових цікавих функцій Windows 11 - tech, news

Віджети в Windows 11

Розширений магазин Microsoft

Windows 11 є абсолютно новим Microsoft Store, створений з нуля для підвищення швидкості та простоти. Але що ще цікавіше – в новому Microsoft Store з’явилося більше додатків, ніж будь-коли раніше. Крім того, це полегшує вам пошук додатків, колекцій, а також історій.

Тепер Microsoft буде підтримувати провідні власні та сторонні додатки, такі як Microsoft Teams, Disney +, Adobe і т. д., безпосередньо в Microsoft Store, на відміну від попереднього магазину в Windows 10. І, як завжди, при завантаженні додатків з Microsoft Store ви можете бути впевнені в безпеці додатків.

10+ нових цікавих функцій Windows 11 - tech, news

Простіший Microsoft Store в Windows 11

Покращена підтримка додатків Android

У Windows 11 поліпшена підтримка додатків Android в Microsoft Store – довгоочікуване поліпшення в Windows 10. Тепер ви можете знаходити і завантажувати додатки Android з Microsoft Store, завдяки його співпраці з Amazon Appstore.

Що ж, хіба не здорово, що тепер ви можете завантажувати свої улюблені програми для Android прямо на свій комп’ютер без емуляторів Android?

10+ нових цікавих функцій Windows 11 - tech, news

Додатки Android стають краще в Windows 11

Більш швидкий спосіб спілкуватися з людьми

У сучасному світі благополуччя людини залежить від спілкування з людьми. Маючи це на увазі, Microsoft переробила Windows 11, щоб вам було простіше спілкуватися зі своїми близькими. Чат з Microsoft Teams інтегрований прямо в панель завдань Windows 11, що дозволяє швидко спілкуватися в чаті.

Це дозволяє вам зв’язуватися з іншою людиною за допомогою тексту, чату, голосу або відео прямо з будь-якого екрану в Windows 11. Що ще краще, ви можете зв’язуватися з людьми, навіть якщо вони не в Teams, за допомогою двостороннього SMS. Проте, схоже, що Windows 11 готова стати вашим тимчасовим рішенням для мобільного телефону.

10+ нових цікавих функцій Windows 11 - tech, news

Команди додані на панель задач в Windows 11

Покращений ігровий досвід

«Якщо ви геймер, Windows 11 створена для вас». Microsoft зберігає свою обіцянку надати вам неперевершені ігрові можливості у Windows 11. Компанія використовує деякі з новітніх технологій, щоб надати вам кращу ігрову середу.

Авто HDR запезпечує більш широкий діапазон кольорів для поліпшення візуального сприйняття. Більш того, Windows 11 використовує технологію DirectStorage, щоб прискорити завантаження і підвищити загальну ігрову продуктивність, тому вам не потрібно чекати, поки завантажаться ваші улюблені ігри, або зависати, поки ви робите виграшні ходи.

10+ нових цікавих функцій Windows 11 - tech, news

Покращений ігровий процес в Windows 11

Поліпшено налаштування батареї

На сторінці налаштувань батареї в Windows 11 відбулися такі необхідні зміни. Ви можете дізнатися про це з налагодження енергосбереження налаштувань харчування і СНАВ Windows 10. На новій сторінці представлені докладні графіки використання батареї, які допоможуть вам зрозуміти використання батареї вашим пристроєм – за останній тиждень або в будь-який час раніше.

Новий перероблений буфер обміну

Менеджер буфера обміну зазнав змін в своєму дизайні в Windows 11. Дизайн став більш округлим, як і вся Windows 11. Але найбільш помітним поліпшенням є те, що тепер ви можете копіювати і вставляти смайлики та GIF-файличерез буфер обміну.

Бонус: функції для звичайних користувачів

Акрилові контекстні меню

Все контекстні меню мають прозорий фон.

10+ нових цікавих функцій Windows 11 - tech, news

Нове контекстне меню при натисканні правою кнопкою миші в Windows 11

Чорний екран смерті

Сумнозвісний Blue Screen of Death від Microsoft замінюється на Black Screen of Death.

10+ нових цікавих функцій Windows 11 - tech, news

Чорний екран смерті Windows 11

Динамічна частота оновлення

Windows 11 підтримує динамічну частоту оновлення (DRR), яка дозволяє моніторам  або екранам оновлюватися з низькою частотою до 60 Гц або високою частотою до 120+ Гц і ефективно перемикатися між двома частотами поновлення для підвищення зручності роботи користувача при зниженні енергоспоживання.

Focus Assist в Центрі повідомлень

Windows 11 додала налаштування Focus Assist безпосередньо в Центр повідомлень для полегшення доступу.

10+ нових цікавих функцій Windows 11 - tech, news

Focus Assist в Центрі повідомлень в Windows 11

Бонус: функції для розробників

Магазин Microsoft

У Windows 11 Microsoft оголосила про підтримку додатків Android з Amazon Appstore, а також різних типів додатків, таких як Win32, .NET і PWA.

Крім того, Microsoft пропонує кращі варіанти розподілу доходів, наприклад, надання 100% доходу, якщо ви додасте в свій додаток власну платформу для торгівлі. Однак ця пропозиція недоступна для ігор.

Дизайнерські додатки

Ви можете скористатися перевагами WinUI3для створення дизайну свого застосування, синхронізованого з призначеним для користувача інтерфейсом Windows 11. Оновлення вбудованого користувальницького інтерфейсу включає закруглені кути, оновлену колірну палітру, поліпшену типографіку і т. д.

10+ нових цікавих функцій Windows 11 - tech, news

Інтерфейс Windows 11 із закругленою геометрією для додатків

Комплект для розробки ігор

Microsoft робить загальнодоступним свій Game Development Kit (GDK). Доступ до нього можна отримати безкоштовно на GitHub. Це допоможе розробникам легко створювати, публікувати і масштабувати свої ігри.

З усіма цими новими функціями і дійсно інноваційним призначеним для користувача дизайном Microsoft охарактеризувала Windows 11 як «Windows, яка наближає вас до того, що ви любите». Windows 11 має простий та зручний призначений для користувача інтерфейс, який допоможе вам отримати по-справжньому персоналізований досвід – на відміну від усіх своїх попередників, включаючи Windows 10.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu