Діти, Життя, Новини, Поради

Перестаньте говорити дітям ці 4 фрази, якщо хочете навчити їх самодисципліни, – нейробіологи

28 Вересня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Нейробіологи і автори книги «Самостійна дитина» Вільям Стіксруд і Нед Джонсон в колонці для CNBC сформулювали 4 фрази, які не можна говорити батькам, якщо вони хочуть виховати в дітях самодисципліну. А ще написали, чим ці фрази можна замінити.

1. «Якщо ти не будеш наполегливо працювати зараз, то будеш шкодувати про це все життя»

Навіювання страху – це один з найменш ефективних способів пробудити внутрішню мотивацію дитини. Насправді це навіть може бути шкідливо, так як після декількох повторень цієї фрази діти починають відчувати більше стресу і уникати батьків.

Є ще одна причина, чому ця фраза не працює. Діти не бачать перспективу так, як дорослі. Семикласника слабо мотивує те, що його хороше навчання допоможе потім вступити до вузу. Для дитини це звучить приблизно так: «Тепер ти в старших класах, і це значить, що нам пора поговорити про твої пенсійні накопичення».

Що роблять/кажуть успішні батьки замість цього

  • Заохочують дитину: «Ти ще не освоїв [навичку], але ти можеш впоратися краще. Дивись, як далеко ти вже просунувся!»
  • Допомагають побачити плюси: «Так, це важко робити. Але якщо ти продовжиш практикуватися, то більш впевнено впораєшся з майбутніми проблемами».

2. «Моя робота – забезпечувати твою безпеку»

Коли діти дорослішають, ми не можемо контролювати кожен їхній рух і проводити з ними весь час. Коли діти впевнені, що за їх безпекою повинні стежити батьки, а не вони самі, вони часто починають вести себе безрозсудно.

Що роблять/кажуть успішні батьки замість цього

  • Спокійно пояснюють своє занепокоєння: «Мені це не подобається, і ось чому …».
  • Дозволяють помилятися. Діти повинні вчитися на помилках самостійно, пізніше в бесіді з вами вони зрозуміють інші важливі речі.
  • Обговорюють можливу небезпеку разом з дитиною: «Мене турбує це, але я бачу, що в тебе інша думка. Розкажи мені, як ти впораєшся з ситуацією, в якій щось піде не так? Це допоможе нам разом бути спокійнішими щодо цього».

3. «Я караю тебе, тому що ти повинен засвоїти, що така поведінка є неприйнятною»

Застосування покарання дасть вам відчуття контролю, але дослідження показують, що це не тільки шкодить вашим відносинам з дитиною, а й є неефективним інструментом для зміни поведінки. Така фраза може зупинити кризу, але не надихне дитину на позитивну поведінку. Крім того, чим більше батьки погрожують, тим більше діти брешуть і приховують проблеми в моменти, коли їм потрібна допомога.

Що роблять/кажуть успішні батьки замість цього

  • Якщо дитина не хоче чути чужу думку, не змушують її слухати. Якщо ви будете спілкуватися з нею шанобливо, то вона знову прийде до вас з проблемою іншого разу: «Я дуже засмучений тим, що тільки що сталося, і я підозрюю, що ти теж. Давай ми пізніше поговоримо про те, як домогтися кращого результату, якщо це станеться знову?»
  • М’яко дізнаються про причини: «Я хочу, щоб ти розумів, я не підтримую те, що ти зробив, але я дуже хочу зрозуміти, чому ти вирішив так зробити».

4. «Ти занадто багато сидиш в телефоні»

Говорячи своїй дитині щось подібне, ви показуєте свою неповагу до того, чим вона дорожить. Її соціальний світ сильно відрізняється від вашого, однак це не дає вам привід забороняти використання технологій.

Соціальні мережі та онлайн-ігри – це сучасні версії вечірок та ігрових автоматів, які відігравали важливу роль у вашій молодості. Уявіть, якби в той час хтось сказав би вам: «Так забудь ти про все це! Перестань витрачати свій час!»

Що роблять/кажуть успішні батьки замість цього

  • Показують зацікавленість захопленнями дітей. Можна запитати, в які ігри вони грають, за ким стежать в соцмережах, які серіали дивляться і які книги читають – і теж прочитати або подивитися щось з їхнього списку.
  • Дають причину відволіктися від телефонів: «Я помітив, що ти мало проводиш з нами час, як тільки приходиш зі школи. Хочеш сходити зі мною в бібліотеку і взяти нові книги? »
  • Виступають в ролі ментора, а не наглядача: «Як багато часу ви витратите на те, щоб зробити це завдання? Я не хочу, щоб ти припинив сидіти в телефоні, мені просто хотілося б, щоб ти вмів знаходити баланс».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu