Додатки, Новини, Стартапи, Технології

Конкуренти Airbnb:низькі комісії та фахівці з підбору житла. Що пропонують стартапи короткострокової оренди?

08 Жовтня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

The Washington Post розповідає, як конкуренти Airbnb шукають способи, щоб виділитися на тлі лідера ринку: обіцяють чесні огляди і контроль якості.

В 2008 році Брайан Ческі, Джо Гебб і Нейтан Блечарзік запустили сервіс короткострокової оренди житла Airbnb. Незабаром він зробив революцію в індустрії туризму, пише The Washington Post.

У грудні 2020 року сервіс вийшов на Nasdaq. Своє житло на Airbnb пропонують більш 4 млн власників, а капіталізація компанії в жовтні 2021 року склала $99 млрд, хоча з моменту запуску вона не отримувала прибутку.

Представник Airbnb Крістофер Налті вважає перевагою платформи перед конкурентами те, що вона існує досить довго і пропонує інструменти для більш надійної взаємодії з мандрівниками: перевірку особистості власника, портал правоохоронних органів, захист платежів і покриття майнової шкоди.

Конкуренти Airbnb:низькі комісії та фахівці з підбору житла. Що пропонують стартапи короткострокової оренди? - tech, startups, news, dodatky

airbnb.com

Проте, на Airbnb надходить багато скарг від користувачів. В основному їм не подобається, що:

 • Оголошення не завжди відповідають стандартам.
 • Несподівані збори можуть багаторазово збільшити початкову вартість.

Це спонукає мандрівників шукати інші платформи, яким вони могли б довіряти, а стартапам оренди житла – пропонувати більш вигідні умови, щоб виділитися на тлі Airbnb, пише The Washington Post.

Plum Guide

Платформу запустив Дорон Мейассед в 2016 році. За час роботи Plum Guide залучила $57 млн ​​фінансування, що допомогло їй не закритися в пандемію, пише видання.

Plum Guide позиціонує себе як «гід Мішлен з оренди житла». Платформа дозволяє користувачам бронювати житло в 60 містах по всьому світу і вибирати будинки по 500 параметрам: від дизайну інтер’єру до рівня напору води. З власників вона бере не більш 15% від вартості житла.

На сайті Plum Guide немає відгуків клієнтів. Але у компанії є власні оглядачі, які оцінюють оголошення до розміщення на платформі.

Конкуренти Airbnb:низькі комісії та фахівці з підбору житла. Що пропонують стартапи короткострокової оренди? - tech, startups, news, dodatky

Plum Guide

Що пропонує

 • Ціна, зазначена на сторінці результатів пошуку Plum Guide, – це остаточна вартість з урахуванням податків і плати за прибирання.
 • Платформа пропонує вибір будинків від $150 до більш ніж $1000 за ніч: можна навіть знайти будинки вартістю $10 тисяч за одну ніч.
 • Ціну за житло встановлюють власники нерухомості, але Plum Guide може знизити вартість, якщо користувач знайде те ж оголошення на іншому сайті, але дешевше.
 • Користувачі можуть виконувати пошук самостійно або використовувати «систему підбору», яка пропонує допомогу експерта з нерухомості. За словами Мейасседа, завдяки цій системі збільшується кількість заброньованих квартир на Plum Guide.

Sonder

Канадець Френсіс Девідсон заснував Sonder в 2012 році – в 19 років. Компанія управляє орендою квартир в 35 містах в дев’яти країнах.

До 2021 року вона залучила понад $560 млн від інвесторів, а в квітні планувала вийти на біржу через злиття з компаній без активів (SPAC). Тоді її оцінювали в $2,2 млрд.

Конкуренти Airbnb:низькі комісії та фахівці з підбору житла. Що пропонують стартапи короткострокової оренди? - tech, startups, news, dodatky

Sonder

Що пропонує

 • Компанія сама управляє квартирами, не підключаючи до платформи господарів, – житло призначене тільки для оренди, там ніхто не живе.
 • За словами представників Sonder, це дозволяє їй підтримувати якість оголошень, «скорочуючи експлуатаційні витрати на цілих 50% в порівнянні з традиційними готелями».
 • Сервіс приділяє особливу увагу контролю якості, так як зберігає право власності на свої об’єкти, вважає професор Корнельської школи готельного адміністрування Чекітана Дев.

Smarter

Smarter запустив Гай ван дер Вестхейзен в 2021 році, і поки платформа працює тільки в Лондоні.

Конкуренти Airbnb:низькі комісії та фахівці з підбору житла. Що пропонують стартапи короткострокової оренди? - tech, startups, news, dodatky

Smarter

Що пропонує

 • За словами Вестхейзена, платформа економить клієнтам в середньому $400 на бронювання, а ціни на оголошення варіюються від $275 до майже $3000 за ніч.
 • Smart стягує нижчі комісії, тому що працює з професійними партнерами, які займаються маркетингом, обслуговуванням клієнтів та іншими речами, пов’язаними з управлінням нерухомістю, говорить засновник.

Коли гість бронює будинок через Airbnb або іншу велику платформу, приблизно 15-20% йде сервісу. Smarter прагне зменшити суму, яку гість платить платформі, тому наші комісії значно менші.

Гай ван дер Вестхейзен
засновник Smarter

Well Traveled Club

Незважаючи на появу платформ короткострокової оренди, деякі мандрівники все ще обирають готелі. Але вибір готелю і розваг займає багато сил і часу, а відгуки на Tripadvisor або Yelp можуть бути ненадійними, пише The Washington Post.

З цією проблемою обіцяє впоратися Well Traveled Club – закритий онлайн-клуб для мандрівників, який пропонує своїм членам власну платформу бронювання.

За словами співзасновника Саманти Патіл, цільовий клієнт Well Traveled Club – це той, хто шукає щось більше, ніж бюджетний відпочинок, але все ж не може дозволити собі розкішну подорож.

Членство в клубі коштує $150 на рік. Це схоже на щорічний внесок, який стягують деякі кредитні карти для мандрівників. Але у традиційних бонусних карт є переваги, які не можуть запропонувати стартапи – такі як бали, туристична страховка і загальний захист, який вони пропонують клієнтам при покупках, пише видання.

Конкуренти Airbnb:низькі комісії та фахівці з підбору житла. Що пропонують стартапи короткострокової оренди? - tech, startups, news, dodatky

Well Traveled Club

Що пропонує

 • При подачі заявки потрібно надати свій Instagram, веб-сайт або LinkedIn, а також інформацію про свій стиль подорожей.
 • Після підтвердження користувачі отримують доступ до готелів, ресторанів і заходів, схвалених клубом, можуть пропонувати відгуки та рекомендації на розгляд.
 • Члени клубу мають доступ до бронювання в більш ніж 45 різних містах Північної і Латинської Америки, Європи, Азії, Африки і Карибських островах з акцентом на місцеві визначні пам’ятки і бутик-готелі.
 • Під час процесу бронювання платформа пропонує користувачам бонуси – підвищення класу номера, безкоштовні сніданки в готелі, кредити на харчування, курортні послуги та бронювання на сайті.

Професор Корнельського школи готельного адміністрування Чекітана Дев вважає, що хоча у нішевих гравців є можливості для виходу на ринок короткострокової оренди, мало хто з них найближчим часом зможуть досягти масштабів Airbnb.

Airbnb має перевагу першопрохідця, з ними вже працюють багато власників. Це буде важко повторити. Сервіс буде і далі випереджати своїх суперників, якщо тільки не допустить серйозних помилок.
Чекітана Дев
професор

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu