Гроші, Кар'єра, Новини, Розробникам

Зарплати в ІТ 2022. Де можна заробити багато грошей.

10 Січня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Редакція MC.today розповідає, що буде з ІТ у 2022 році та на яких позиціях платять від $600 до $6тис. Ділимося найцікавішим.

Ким працювати в IT у 2022-му

Сайт про технології Venture Beat виділив п’ять ІТ-професій, які стануть затребуваними в 2022 році.

Java-розробник

Зарплата: від $600 до $6,5 тис., за інформацією DOU.ua.

Розробники Java створюють веб-програми та програмне забезпечення. Вони також розробляють та підтримують Java-додатки, роблять їх доступними та продуктивними, беруть участь у всіх фазах розробки та пишуть добре розроблений та тестований код. Ця спеціальність завжди мала великий попит, і в 2022 році нічого не зміниться, пише Venture Beat.

Хмарний архітектор

Зарплата: від $3,6 тис. до $5,1 тис., за інформацією Habr.

Ці фахівці управляють хмарною архітектурою в компанії: розробляють та управляють хмарою, моніторять дані. Ще хмарні архітектори працюють над використанням хмари в компанії.

Необхідні навички хмарного архітектора – досвід роботи з мовами програмування Python, Ruby та Elixir, досвід роботи в IT-інженерії та лідерські якості.

Менеджер з продукту

Зарплата: від $2,4 тис. до $5,5 тис., за інформацією DOU.ua.

Менеджери з продукту (product manager) контролюють розробку проєктів від початку до завершення. Вони об’єднують команди та стежать, щоб усі рухалися у правильному напрямку під час роботи. Менеджери організовують зустрічі з командою, контролюють виконання окремих завдань та проєкт загалом.

Необхідні навички цих фахівців – досвід керування командою, досвід роботи з PivotalTracker чи Jira. Ще менеджери по продукту мають бути добрими організаторами.

Фахівець з кіберзахисту

Зарплата: від $1,5 тис. до $3,5 тис., за інформацією DOU.ua.

Фахівці з кібербезпеки захищають компанію від атак хакерів, а клієнтів – від крадіжки їх інформації. Вони допомагають компаніям не втратити гроші та клієнтів через витік їхніх даних.

Фахівці з кіберзахисту повинні знати, як працює безпека на різних платформах, та бути комунікабельними.

Фахівець за даними

Виделка зарплати: від $1,4 тис. до $6,4 тис., за інформацією DOU.ua.

Фахівці за даними прогнозують та аналізують велику кількість даних за допомогою машинного навчання. Вони шукають прогалини в аналітиці, визначають правильні набори даних та змінних, збирають великі масиви даних та передають інформацію акціонерам компанії.

Потрібні навички для фахівця за даними – знання мов статистичного програмування: R, Python, SQL. Ще вони мають орієнтуватися у техніках дата-майнінгу. Компанії використовують дата-майнінг для перетворення необроблених великих даних на корисну інформацію для аналітики в торгівлі, банківській справі, телекомунікаціях та страхуванні.

Хто в IT більше зароблятиме у 2022 році

У grc.ua проаналізували вакансії у 2021 році та склали рейтинг із десяти професійних сфер із найвищими зарплатами.

Зарплати в ІТ 2022. Де можна заробити багато грошей. - developers, news, career, groshi

Лідери цього списку – IT та телекомунікації. На найвищу заробітну плату у цих сферах розраховують саме сеньйор-фахівці. При цьому лише 4% компаній готові сплачувати їм від 139 тис. грн.

Джуніор- та мідл-фахівці заробляють менше порівняно зі спеціалістами вищої категорії. Майже половина (48%) актуальних вакансій пропонує зарплата від 31 700 грн.

Ще до десятки високооплачуваних сфер потрапив вищий менеджмент, посівши друге місце. У середньому керівникам вищої ланки та директорам пропонують від 43 607 грн.

У 2022 році висока зарплата збережеться у консалтингу, сфері нерухомості та будівництва, у держслужбовців,
у медіа, сфері видобутку сировини, страхування, юриспруденції та маркетингу.

А ось список найвищих зарплат в ІТ:

 • системний архітектор: $8-9тис.;
 • сеньйор DevOps-інженер: $6-9тис.;
 • бекенд/фулстек-розробник із знанням німецької мови: від $6,5 тис.;ї
 • сеньйор Node.js-розробник (крипто): $5–10тис.;
 • сеньйор Java-розробник: $5-7тис.;
 • Unity-техлід: від $5,5 тис.;
 • Scala-розробник: $ 4,5-7тис.

Що буде з IT у 2022 році

Нагадаємо, ми розповідали про п’ять основних трендів в IT у 2022 році:

 • тотальна безпека та кіберзахист;
 • 5G;
 • автоматизація бізнес-процесів;
 • розвиток гнучких навичок у розробників;
 • спілкування із колегами з інших команд.

Що стосується трендів в IT-рекрутингу в 2022 році, то, за словами засновника VP Team Вікторії Придатко, важлива не «сімейна атмосфера», а дійсне та добре ставлення до людей. Це видно і відчувається на співбесіді одразу.

Свобода вибору графіка роботи та завдань – також важливі для фахівця, який приходить на роботу. За словами Придатко, ставлення до людей у ​​стилі «Гей ти, давай подавайся на нашу вакансію, та швидше» не працювало ніколи і тим більше не працюватиме зараз.

Мінімум співбесід – ще один важливий тренд у рекрутингу. Швидше та якісніше наймають ті компанії, які зменшили кількість етапів співбесід до мінімуму.

Засновник компанії Sloboda Studio Павло Обод зібрав тренди IT 2021-2022 років. Він розповів,що за 2021 рік попит на IT-послуги лише зріс і продовжить зростати у 2022-му. Наприклад, за рік розробників в Україні побільшало на 30%. Обід пояснив, що українські IT-компанії зростають швидше за загальносвітовий IT – на 20–30% на рік. Через це зарплати в українському IT теж стають вищими: наприклад, за минулий рік вони виросли до 40%.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu