Не забудьте поширити ❤️

The Conversation ділиться порадами про те, як не зійти з розуму, сидячи вдома.

Людям, які підозрюють, що вступили в контакт з коронавірусом, рекомендується самоізолюватись (залишатися вдома) на 14 днів. А в багатьох місцях влада зобов’язує людей не виходити з дому, хіба що з гострої потреби ви можете вийти. Для деяких це просто мрія. Але для інших перспектива бути відрізаними від зовнішнього світу, наодинці або тільки з членами сім’ї, викликає страх. Запитайте будь-якого батька, якому доводиться розважати двох маленьких дітей вдома в дощовий день.

Коли люди опиняються у чотирьох стінах на тривалий час, вони починають скаржитися на «підвищену дратівливість» або відчувати, що «божеволіють». Спостереження за реальними або змодельованими космічними польотами або людьми, що живуть в замкнутих просторах, наприклад, зимуючими на полярних станціях, також показують, що одним самоізоляція дається складніше, ніж іншим. Але є кілька простих способів, які допоможуть вам справитися з ситуацією.

1. Зміцнюйте імунну систему

Дослідження наслідків ув’язнення показують, що люди, втративши соціальні зв’язки, частіше мають проблеми зі здоров’ям. Наприклад, у людей похилого віку, які не можуть вийти з дому через порушення мобільності, частіше зустрічаються хвороби серця. І дослідження показали, що полярні дослідні групи також страждають від зниження імунітету.

Хороша новина в тому, що період самоізоляції, пов’язаний з коронавірусом, не повинен привести до яких-небудь помітних змін в роботі вашої імунної системи. Але самоізоляція сама по собі може стати хорошим приводом для зміцнення імунітету. У цьому допоможуть фізичні вправи та достатня кількість вітамінів. Психологи вважають, що прослуховування позитивної музики або перегляд фільму також можуть позитивно вплинути на імунітет.

2. Структуруйте свій день

У деяких людей самоізоляція може викликати помірні проблеми з психічним здоров’ям. Від людей, які провели зиму на полярній дослідницької станції, ми знаємо, що довгострокова ізоляція і висновок пов’язані з психологічними проблемами. Одне з досліджень показало: понад 60% з них визнають, що переживають депресію або неспокій, майже 50% відчували себе більш дратівливими та мали проблеми з пам’яттю, сном і концентрацією.

Очевидно, що «коронавірусна» самоізоляція не так екстремальна і тривала, як у тих, хто переживає арктичну зиму, тому вплив на психічне благополуччя, ймовірно, буде не таким різким. Але у когось все-таки можуть початися проблеми зі сном (безсоння), з’явитися відчуття занепокоєння або смутку, почуття втрати мотивації.

Щоб впоратися з цими проблемами, важливо зберегти структуру дня, якої ви дотримувалися раніше. Встановлений розклад прийому їжі та сну допоможе уникнути почуття, що ви не у своїй тарілці. Планування справ і постановка цілей допоможуть зберегти мотивацію і позбавлять від почуття пригніченості.

Як пережити самоізоляцію: 4 прийоми - community, porady, news, zhyttya

3. Підтримуйте соціальні контакти

Очевидна причина, по якій окремі люди відчувають себе пригніченими або стурбованими, полягає в тому, що вони позбавлені підтримки друзів і членів сім’ї в цій важкій ситуації та не можуть поділитися з ними своїми переживаннями та турботами. Дослідження також показують, що без такої соціальної підтримки люди можуть звернутися до менш позитивних стратегій подолання стресу, наприклад, до великої кількості алкоголю.

Тому під час самоізоляції потрібно залишатися на зв’язку зі звичним колом спілкування. Дуже просто подзвонити другу або написати в чат, відправити комусь електронного листа або взяти участь в дискусії в соціальній мережі. Спілкування з друзями більш позитивно впливає на ваше психічне здоров’я, ніж келих-другий вина в спробі приглушити занепокоєння.

4. Уникайте конфліктів

У деяких випадках в ізоляції знаходяться невеликі групи людей – члени сім’ї або друзі. Це знижує відчуття самотності, але може викликати інші проблеми, а саме відкриває можливість для суперечок. Навіть ті, кого ми дуже любимо, можуть діяти нам на нерви, якщо доводиться проводити з ними занадто багато часу в замкнутому просторі.

Космонавт Валентин Лебедєв, який провів 211 днів на борту космічної станції «Мир», розповів, що близько 30% його часу в космосі було витрачено на боротьбу з конфліктами усередині екіпажу. Збільшення групової напруженості також спостерігається і на полярних дослідницьких станціях.

Дослідження, спрямовані на зменшення конфліктів під час космічних польотів, показали, що негативні наслідки ув’язнення знижують фізичні вправи. Взагалі 20 хвилин занять в день уже покращують настрій шляхом виділення ендорфінів, а також зменшують відчуття напруги. Тому, можливо, прийшов час струсити пил зі старого DVD-диска з вправами або завантажити новий фітнес-додаток.

Як пережити самоізоляцію: 4 прийоми - community, porady, news, zhyttya

Ще одна стратегія, спрямована на зменшення конфліктів, – проводити якийсь час окремо один від одного. Якщо ви відчуваєте, що ситуація загострюється, візьміть хоча б 15-хвилинний тайм-аут. Сядьте в різних кімнатах і заспокойтеся. Зазвичай через 15 хвилин причина спору вже не здається такою значущою.

І, нарешті, важливо пам’ятати: якщо ви відчуваєте, що самоізоляція робить дуже негативний вплив на ваше психічне здоров’я, слід звернутися за професійною консультацією.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu