Бізнес, Маркетинг, Новини

Ознаки клієнтів, з якими краще не працювати

29 Травня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Багато підприємців стикалися з неприємними клієнтами, робота з якими перетворювалася на справжнє пекло. Маркетолог Роббі Мукай розповів, як розпізнати таких замовників і чим від них відрізняються хороші клієнти.

Чим погана робота з неприємними клієнтами

Погіршення робочого настрою

Всі ми в якийсь момент стикалися з такими людьми. При цьому у рядових співробітників практично немає шансів розв’язати проблему, якщо тільки їм не вдасться знайти якийсь спосіб вибудувати спілкування. Але і в цьому випадку менеджер повинен взяти ситуацію під контроль. Якщо він цього не зробить і дозволить неприємному замовнику керувати виконавцем, то компанія ризикує втратити кращих співробітників і підрядників.

Ознаки клієнтів, з якими краще не працювати - news, online-marketing, businessОзнаки клієнтів, з якими краще не працювати - news, online-marketing, business

Втрата грошей

Негативно налаштовані клієнти також приносять менше прибутку. Вони не цінують сервіс, тому не погодяться платити за нього більше.

Деякі замовники можуть бути дуже милими людьми, і ви щиро хотіли б їм допомогти, але у них немає грошей. Це непроста ситуація, але варто пам’ятати, що ви займаєтеся бізнесом не для того, щоб безкоштовно зробити їх життя кращим. Вам також потрібно заробляти гроші. В іншому випадку ви б, ймовірно, вибрали якусь іншу справу.

Погані клієнти витрачають час, енергію і приносять мало грошей. Але чому ж підприємці з цим миряться? У більшості випадків вони роблять це з двох причин:

  • не знають, як знайти хороших клієнтів;
  • бояться втратити будь-якого клієнта.

Однак зростання бізнесу далеко не завжди залежить від числа замовників.

У яких випадках варто відмовитися від співпраці

Клієнт ніколи не платить вчасно

Деякі клієнти ніколи не платять вчасно, і це вважається нормальним. Але я дивлюся на це так – коли замовнику потрібні гроші для оплати товарів або послуг, він може зробити дві речі:

  • домовитися про бартер;
  • взяти кредит.

Клієнти, які не платять вчасно, по суті просять вас стати їх кредитором. Однак ви не власник банку, а власник бізнесу, послуги якого повинні бути оплачені.

Я завжди вказую в рахунку, що гроші повинні прийти протягом 15 днів. Якщо замовник забуває про це один раз, то нічого страшного. Я просто роблю замітку для себе і нагадую йому про платіж. Якщо це відбувається знову, то прошу не забувати перераховувати гроші вчасно. Якщо це повторюється втретє, то я відмовляюся від подальшої співпраці.

Клієнт грубіянить

Іноді серед замовників трапляються звичайні хами. І вони будуть так себе вести до тих пір, поки ви будете це дозволяти. На мій погляд, неприпустимо, щоб люди нешанобливо ставилися до вас або ваших співробітників. Визначте кордон. Якщо клієнт його перетне – попрощайтеся з ним назавжди.

Працюйте тільки з тими людьми, на яких ви можете справити позитивний вплив. Якщо це не так, то у вас не вийде стати їх довгостроковим партнером. По-перше, ви не зможете підняти ціни, що в кінцевому підсумку зашкодить бізнесу. По-друге, ви не зможете отримати позитивні відгуки про свою роботу, а вони мають вирішальне значення для компанії.

Як залучити хороших клієнтів

За роки ведення бізнесу я зрозумів, що хороші клієнти не приходять, якщо вважають, що виконавець в розпачі. Якщо ви дотримуєтеся позиції «мені все одно, візьму кого завгодно», вони відразу це бачать. Річ у тому, що хороші клієнти – це хороші бізнесмени. Вони переконані, що зневірена компанія надає погані послуги.

На початку це може бути складно, особливо, якщо потрібні гроші. У такій ситуації робіть все необхідне для мінімального заробітку, але постарайтеся якомога швидше відмовитися від неприємних клієнтів.

Більш того, розвивайтеся і вибирайте тільки кращих замовників, з якими, на вашу думку, вийде співпрацювати в довгостроковій перспективі. Робота над позбавленням зайвої нетерплячості згодом також зміцнить вашу впевненість у собі.

Занадто багато власників бізнесу вважають, що їм потрібні всі клієнти, що входять до їх офісу. Вони переконані, що зростання безпосередньо залежить від числа замовлень. Перший час це може бути дійсно так, але далі схема змінюється.

Погані клієнти витрачають занадто багато енергії. Вони скаржаться на нюанси, які від вас не залежать, і, як правило, не особливо важливі й для них самих.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu