Життя, Новини, Поради

Чотири прості способи поліпшити настрій

28 Липня, 2020

Відсутність натхнення і мотивації – це частина життя. Час від часу з цим станом стикаються практично всі. Гарна новина полягає в тому, що людина може впливати на свій настрій – невеликі зміни в розпорядку дня допоможуть відчути себе бадьоріше.

Почніть день зі спорту

Коротке ранкове тренування – відмінний спосіб налаштуватися на продуктивний день. Пробіжка, стрибки та віджимання, присідання і підтягування, катання на велосипеді або навіть прогулянка з собакою по околицях – формат активності може бути практично будь-яким. Навіть заняття тривалістю 10 хвилин може істотно поліпшити настрій людини – головне, щоб в результаті вдалося збільшити частоту серцевих скорочень. Фізичне навантаження підвищує рівень серотоніну і дофаміну в крові. Ці гормони допоможуть зменшити стрес і підготуватися до напруженого робочого дня.

Крім того, тренування дозволяє з самого ранку відчути, що ви зробили щось хороше і корисне для себе. Для досягнення відмінних результатів вибирайте вправи, які вам під силу, і не змушуйте себе робити те, що вам не подобається.

Наведіть порядок

Безлад дратує, відволікає та віднімає сили. Неорганізований побут може стати причиною стресу, який своєю чергою погіршує сон, негативно впливає на продуктивність і стан здоров’я в цілому.

Причому безлад може бути не тільки в речах, але і в комп’ютері (наприклад, гігабайти нерозібраних фотографій на різних пристроях), справах або навіть в думках. Дослідження показують, що все це шкодить психічному здоров’ю людини, тоді як наведення порядку навпаки підвищує стресостійкість.

Знайдіть для кожної речі відповідне місце. Не прагніть довести все до ідеалу за один день – краще діяти поступово, але неухильно. Наприклад, виділяйте по 10 хвилин в день, щоб розібрати одну полицю в шафі або упорядковувати робочий стіл.

«Залишайте тільки ті речі, які вас радують, і рішуче позбавляйтеся від всього іншого. Наведення ладу в домі сприяє оновленню в життя», – вважає Марі Кондо, автор книги« Магічне прибирання. Японське мистецтво наведення ладу вдома і в житті».

«Речі потрібно розділити на три категорії: те, що використовується зараз; те, що використовується регулярно протягом певного часу; те, що потрібно зберігати вічно. Все інше можна викинути», – пише вона у своїй книзі.

Організувавши свій життєвий простір, люди відчувають себе набагато щасливішими. Сам вигляд акуратної стопки речей на полиці вже здатний підняти настрій.

Доктор філософії та автор книги «Надчутлива натура» Елейн Арон вважає, що «навіть ілюзії порядку досить, щоб заспокоїти розум».

Позбавтеся від безладу, і ви самі помітите, що почали відчувати себе краще.

Чотири прості способи поліпшити настрій - porady, news, zhyttya

Запишіть три радісні моменти минулого дня

Згадайте, що хорошого трапилося з вами сьогодні. Цей просте питання допоможе зосередитися на приємних моментах, які трапляються у вашому житті щодня.

Мартін Селігман, доктор філософії, широко відомий як засновник позитивної психології, високо оцінює ефективність цієї вправи. Він називає його «Три благословення», заявляє, що цей метод допомагає в боротьбі з депресією, і підтверджує свої слова масою досліджень.

Доктор Сьюзен Біалі також підтримує такий підхід:

«В кінці дня згадайте про три моменти, які вас порадували – неважливо, були це дрібниці життя або більш значні події – і спробуйте знову випробувати це почуття», – радить вона.

Цей невеликий ритуал може стати приємним завершенням дня. За словами Біалі, повторне переживання приємних моментів допомагає продовжити радість від них і підвищує настрій, а також фокусує увагу на позитивному досвіді, відволікаючи від негативного.

Займіться улюбленою справою

Іноді для того, що поліпшити настрій, потрібно почати робити щось для душі. Звільніть годину часу вранці або після роботи та потратьте його на те, чим давно хотіли зайнятися. Гарантована можливість провести годину за улюбленою справою буде покращувати настрій день за днем.

Почніть з чогось простого і приємного, щоб позбутися відчуття рутини. Завдяки регулярним зусиллям хобі може з часом перерости в серйозний проєкт. Можливо, його результатом стане написання книги, створення блогу, вивчення нової мови або запуск бізнесу.

Складно отримувати максимальну віддачу від життя, перебуваючи в поганому настрої. Кілька простих змін допоможуть виправити цей факт і повернути відмінне самопочуття.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu