Маркетинг, Новини, Соціальні медіа

Перший рекламний банер в інтернеті — як він виглядав і що рекламував

15 Жовтня, 2020

У наш час мало хто в захваті від реклами в інтернеті. Її занадто багато, вона нав’язлива і часто рекламує сумнівні речі. Загалом, люди дуже рідко клацають по рекламних банерах. А ось коли з’явився перший рекламний банер в інтернеті, ситуація різко відрізнялася від сьогоднішньої. Серед нечисленних на той час інтернет-користувачів перша інтернет-реклама викликала справжній ажіотаж.

Де розміщувався перший рекламний банер в інтернеті, що він рекламував, і як часто на нього клікали

Сталося це в 1994 році. Інтернет перестав бути місцем, вільним від реклами. І це був перший крок на шляху його перетворення з місця, де з бібліотечною точністю зберігається інформація, в розсадник рекламного хаосу. Перший рекламний банер в інтернеті з’явився на сайті першого комерційного онлайн-видання HotWired.com. Виглядав він так.

Перший рекламний банер в інтернеті — як він виглядав і що рекламував - social-media, news, online-marketing

Перший рекламний банер в інтернеті / Fair use

Невигадливий дизайн. Але для того часу цілком характерний. Якщо враховувати низькі розподільні здатності екранів існуючих на той час комп’ютерів, навряд чи варто було створювати складніші банери. Та й інтернет-дизайн в ті часи знаходився лише в зародковому стані. Анімовані банери в біло-блакитних тонах зі стічними зображеннями щасливих офісних людей, потискуючих один одному руки, з’являться набагато пізніше – через років п’ятнадцять.

Перший рекламний банер в інтернеті був розміщений телекомунікаційною компанією AT&T. В рамках рекламної кампанії під назвою You Will корпорація АТ&Т представила кілька телевізійних рекламних роликів. А також, як експеримент, розмістила представлений вище перший у світі банер.

Експеримент виявився надзвичайно успішним. Сучасну людину не може не вражати частота кліків по банеру і переходів на сайт AT&T. Вона склала 44%. Тобто 44%  людей, що побачили перший рекламний банер в інтернеті, перейшли. Сучасним фахівцям з інтернет-реклами така конверсія і не снилася. У наш час по рекламних банерах клацають приблизно 0,05% відвідувачів сайтів.8

Що було далі, і до чого ми прийшли

Насправді до моменту розміщення банера AT&T у HotWired були й інші замовники. 14 інших рекламодавців очікували появи своєї реклами на HotWired. Серед них такі маловідомі в наші дні компанії як Club Med, 1-800-Collect і Zima. Але так уже сталося, що компанія AT&T випередила інших і цим назавжди вписала своє ім’я в історію реклами, розмістивши найперший рекламний банер в інтернеті.

Попит на інтернет-рекламу швидко зростав. Під її впливом сайт HotWired швидко еволюціонував. Завдяки HotWired виникла особлива верстка сайтів. На них з’явилися спеціальні зони, призначені для рекламних банерів. А матеріали стали розміщуватися особливим чином. Так, щоб рекламні блоки отримували максимум переглядів. Загалом, процес був запущений.

До 1996 року багато користувачів мережі вже почали скаржитися на надлишок реклами в інтернеті. І називали інтернет-рекламу нудною і неефективною. До 2020 року ситуація стала ще гіршою.

Що можна сказати через 26 років, дивлячись на цей перший банер і на наведені вище цифри. Схоже, дизайн інтернет-реклами з часом розвинувся. А ось сама галузь, безумовно, досягла стадії надвиробництва. Які там 44%. У наш час деякі самі готові платити, тільки б не бачити рекламу в мережі.

«Банери не завжди викликали нудоту», – вважає Джо Мак-Кембл, який створив для AT&T перший рекламний банер в інтернеті. «Але мої діти говорять, що це як винайти чорну віспу»

Схожі почуття переживає і творець першої спливаючої реклами, Ітан Цукерман. «Я шкодую», – каже Цукерман. «У нас були добрі наміри.».

 

 

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu