Життя, Країна, Новини

«Чим більше подорожую Америкою, тим щасливіший, що живу в Києві». У чому Україна краще США

10 Серпня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Америка – грандіозна країна. Але чим більше подорожую по ній, тим більше щасливий, що живу в Києві. Про це розповів у своєму блозі маркетолог, засновник компанії Fedoriv, співзасновник Kooperativ Андрій Федорів. 

Сервіс

В Україні є багато речей, які є набагато кращими, ніж в США, але часто українці їх зовсім не цінують і продовжують нити, як же все погано. А погано далеко не все.

І одна з таких речей – сервіс. Україна і Київ можуть читати лекції для Європи і США про клієнтоорієнтованість. Дух підприємництва, легкий бардак і «голодний» ринок створили просто сервісні чудеса.

Капіталізм і «невидима рука попиту і пропозиції» зараз тут, а не там. We try harder. («Ми більше стараємося» – знаменитий слоган прокатної компанії Avis, з 1963 року, що підкреслювала, що вона не лідер ринку).

Черги скрізь

В Україні я від них відвик. Вранці 20 хвилин в Starbucks. В аеропорту в туалет. У хороших ресторанах часто немає резервації, і ти стоїш на вулиці під входом 20-40-90 хвилин. Якщо ресторан чудовий і реєстрація є, найближча доступна дата може бути через три тижні або три місяці.

На відео один з кращих ресторанів в місті Монтерей. Там дійсно смачно. Але черги.

Про черги до лікарів складають легенди. Черга на УЗД може легко бути п’ять місяців. А якщо ти не втратив свідомість і не стікаєш кров’ю, то швидка, ймовірно, не приїде.

Ми прийшли на сніданок в своєму готелі. Кажуть: місць поки немає і чекати 45 (!) Хвилин. І ти покірно чекаєш. І це один з кращих готелів в Сан-Дієго. П’ять зірок. Я уявляю істерику в нашому FB, якби сталося щось подібне.

А, так! Ми два дні не могли знайти місце в радіусі 10 км, де Ярослава могла б помити і укласти волосся. І ні консьєрж-сервіс, ні модні додатки не допомагали.

Якщо ви думаєте, що врятує luxury-сегмент, то дудки. В Gucci, Prada, Louis Vuitton иа інші топ-магазини у вихідні та ввечері теж черги і асортимент часто гірше, ніж в Києві.

Дуже дорого

Іноді пекельно. Булочка і кава легко можуть коштувати $15 або $20. І це дуже так собі кава з «бідона» і звичайна розморожена напівфабрикатна булка. У великих містах можна знайти авторські заклади або кав’ярні. Але часто, дуже часто в дорозі у вас просто немає альтернативи і ви платите відносно багато за продукт дуже нижче середнього.

Якості хот-догів або кави, чистоті туалетів і привітності персоналу на умовному WOG позаздрить будь-яка американська заправка!

А, так! До цін в більшості штатів додається торговий податок і чайові не нижче 18%. Їх майже не можна не платити. Їх або додадуть в рахунок автоматично, або офіціант або таксист може почати з’ясовувати стосунки: «Як ти посмів не дати!» Я чув від знайомих багато прикладів, що на клієнтів, які не дали чайові, просто кричали.

Відсутність гнучкості та винятків з правил

Часто тупих правил. Підходжу до прокату човнів. 17:15. Стоять п’ять човнів. Можна взяти? Ні, у нас останній слот з 17 до 19. Не питання, я заплачу за дві години, а покатаюся менше. Ні, приходьте вранці. І так на кожному кроці.
Іноді почуття, що принцип – клієнт завжди неправий. І компанії роблять тільки так, як зручно їм, а не вам. Реєстрація в невеликих готелях часто з 15:00 до 19:00. І якщо ви приїхали в 21:00, то це може стати реальною проблемою.

Більшість ресторанів закривають кухню в 21-21: 30. Іноді 20.30. І якщо ви не подбали про вечерю заздалегідь, ваш вибір – це черга на макдрайв з 30 машин або мексиканська фритюр-забігайлівка. Система. Стандарти. А ви ресурс.

А ще цифрова культура

Apple Pay працювали максимум в 10% ресторанів, готелів і магазинів. У 10%, Карл !!! Тільки фізична картка. І її найчастіше кудись забирають і приносять через п’ять хвилин.

Коли я розповідав про те, як ми кидаємо гроші з карти на карту та інші фічі, на мене дивилися як на інопланетянина. Мій друг, який навчався в Каліфорнії, скаржився на якість Wi-Fi в Стенфордському університеті та низьку  якість мобільного зв’язку в Долині !!!

А ще дизайн, естетика і свіжість

Напевно, дизайн упаковок в цілому вище рівнем. Але частіше сам дизайн супермаркетів або ресторанів, готелів або магазинів виключно функціональний і прагматичний. Дуже базовий, але працює. Крім того, дуже часто інфраструктура побудована в 70-80-і роки.

Нещодавно ми спілкувалися з клієнтом з Ізраїлю. «Ви розпещені. У вас супермаркети і заправки вау і топ. Ми хочемо протестувати продукт у вас, так як планка вище, і вже потім йти в світ».

Давайте цінувати і любити те, що у нас є!

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu