Бізнес, Новини, Стартапи

Десять питань, які варто собі поставити перед запуском бізнесу

04 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Люди стають підприємцями з різних причин: хтось втомився підкорятися або розчарувався в офісній роботі, а хтось мріє розв’язати актуальну проблему. Яким би не був мотив, ці десять питань допоможуть прорахувати основні ризики, пов’язані з відкриттям бізнесу.

Чи готовий я стати підприємцем?

Підприємцями народжуються чи стають? Суперечки не вщухають досі.

Десять питань, які варто собі поставити перед запуском бізнесу - startups, news, businessДесять питань, які варто собі поставити перед запуском бізнесу - startups, news, business

«Я навчав багатьох людей, які не були народжені підприємцями, але змогли ними стати. Для мене підприємництво – це вміння знайти розв’язання проблеми та монетизувати результат. Я не вірю, що бізнес – це покликання», – каже Симеон Ононобі, засновник і CEO SimplePay.

Успішних підприємців відрізняє винахідливість і незалежність, а головне – вони вміють зберігати продуктивність без зовнішнього впливу. Тим, хто має потребу в постійному контролі та мотивації, варто серйозно задуматися, перш ніж відкривати свою справу – можливо, підприємництво для них не найкращий вибір.

Чому я хочу відкрити цей бізнес?

Важливо розуміти свій мотив. Може бути, це бажання змін або великого заробітку? Підприємців, які сподіваються швидко розбагатіти, зазвичай чекає жорстоке розчарування – більшість проєктів не приносять негайного прибутку.

«На шляху підприємця виникає багато труднощів, але якщо ти впевнений, що робиш щось краще за інших, тебе буде складно зупинити», – переконаний Фікайо Огундіпе, засновник і CEO ToLet.

Бізнес-ідея може дуже захоплювати, але важливо тверезо оцінювати її перспективи. Деякі заняття краще залишати в форматі ні до чого не зобов’язуючих хобі. Бізнес повинен приносити прибуток, інакше який сенс вкладати в нього час і сили?

Чи правильно я вибрав момент?

Від вибору моменту багато в чому залежить, чи досягне бізнес успіху або ж все закінчиться провалом. Чекати ідеального моменту марно, але потрібно враховувати поточний стан ринку – він може істотно вплинути на успіх компанії.

«Я знаю тих, хто намагався побудувати подібний бізнес в 1999 році й прогорів. Деяким ринкам потрібен час, щоб дозріти. Зате коли це відбувається, навіть не найвдаліший продукт може стати дуже популярним», – зазначає Фікайо Огундіпе, засновник і CEO ToLet.

Найкраще починати бізнес, коли у тебе є фінансова подушка безпеки, план на випадок невдачі та достатньо сил, щоб працювати з максимальною віддачею до тих пір, поки процес не увійде в колію. Корисно скласти як мінімум піврічний фінансовий план, який дозволить протриматися до залучення інвестицій.

Але є ще один момент, який може виявитися навіть важливішим, ніж готовність ринку: чи відповідний зараз момент особисто для тебе? Чи зможеш ти здійснити свою мрію, не ставлячи під загрозу відносини з близькими та здоров’я?

Яку проблему вирішує мій продукт?

Ключ до успіху бізнесу лежить в руках клієнтів. Якщо продукт не вирішує реальних проблем, доведеться починати все спочатку. Компанії-гіганти домоглися успіху, тому що їхні товари та послуги відповідають потребам людей. Саме це визначає цінність бізнесу.

«Важливо приносити людям користь, а не просто продавати товари. Якщо товар або послуга не відповідають очікуванням споживача, компанії доводиться повертати гроші. Завжди пам’ятайте про клієнта», – нагадує Леке Оджикуту, засновник і CTO VoguePay.

Дізнайся якомога більше про товари конкурентів – це допоможе виділити продукт на тлі інших. Щоб клієнти продовжували вибирати саме його, важливо стежити за інноваціями та зберігати гнучкість.

Які ресурси я маю?

Вважається, що 80-90% стартапів зазнають невдачі протягом перших двох років. Щоб твій стартап не увійшов до цієї сумної статистики, важливо закласти міцний фундамент.

Перш ніж починати бізнес, потрібно задуматися, чи достатньо у тебе грошей, навичок, знань і підтримки, щоб довести компанію до точки беззбитковості. Досягти успіху допоможе твереза ​​оцінка власних ресурсів і чітке розуміння мети.

Перед відкриттям компанії корисно отримати відповідну освіту, яка дозволить грамотно нею керувати. Багато успішних підприємців відвідують заняття з управління бізнесом, щоб відточувати свої навички.

«Мій перехід від інжинірингу до фінансів був усвідомленим. Я вибрав цікаву мені сферу і здобув освіту, яка мені дуже допомогла», – розповідає Кола Айна, засновник Emerging Platforms.

Десять питань, які варто собі поставити перед запуском бізнесу - startups, news, business

Як я буду справлятися з відмовами та розчаруванням?

Вкладаючи всю душу в проєкт, важко не приймати кожну відмову і розчарування на свій рахунок. Однак підприємець повинен бути готовий до маси поганих новин. Стійкість допоможе подолати труднощі та добитися успіху.

«На початку роботи SimplePay мені постійно доводилося стикатися з відмовами. Я регулярно подумував кинути все, але давав собі ще один день, щоб спробувати все змінити. І таких днів було дуже багато. Якщо щось не спрацювало сьогодні, можливо, варто спробувати завтра», – вважає Симеон Ононобі, засновник і CEO SimplePay.

Щоб зрозуміти, як буде виглядати твоє життя в таких обставинах, потрібно згадати, як ти зазвичай реагуєш на невдачі. Якщо ти важко переносиш поразки та відмови, варто подумати двічі, перш ніж відкривати свою справу.

А що, якщо моя компанія мене переросте?

«Ділитися відповідальністю з іншими буває нелегко. Мабуть, для мене це виявилося найскладнішим», – згадує Гбенга Сесан, CEO Paradigm Initiative of Nigeria (PIN).

У якийсь момент бізнес може перестати потребувати постійних зусилль свого творця або навпаки – можуть знадобитися додаткові ресурси для управління компанією, допомога інвесторів або менеджерів. Важливо розуміти, чи зможеш ти довірити своє дитя кому-небудь ще.

Це може бути неймовірно складно для засновників, які дуже прив’язані до своєї справи. Однак в бізнесі часом буває потрібно відступити, щоб домогтися успіху.

Чи готовий я змінити свій спосіб життя?

Підприємництво – це цілодобова робота. Кордон між робочим і особистим часом стирається, все життя починає крутитися навколо бізнесу, а на сім’ю і друзів залишається все менше часу.

«Якщо ти не готовий покласти все на вівтар свого бізнесу – і кажучи “все”, я маю на увазі гроші, спілкування, новий одяг, автомобілі та навіть здоров’я – можливо, краще вибрати інший шлях», – вважає Джейсон Ньок, засновник Iroko.

На початку роботи стартапу часто доводиться вирішувати відразу кілька завдань: від розробки продукту до маркетингу і продажів. Додайте до цього нескінченні телефонні переговори та емоційні витрати на ризики та проблеми, пов’язані зі стартом бізнесу. Це зупинить багатьох, але якщо підприємництво – твоя пристрасть, ти будеш відчувати віддачу від цієї напруженої роботи.

Бізнес приносить менший дохід, ніж очікувалося. Як довго потрібно продовжувати боротьбу?

Правильної чи неправильної відповіді на це питання не існує. Але якщо бізнес вимагає занадто багато часу і грошей, нічого не даючи на заміну, можливо, пора відступити. Завдання кожної компанії – приносити прибуток. Якщо цього не відбувається, важливо своєчасно зрозуміти це і почати щось нове.

У мене є план Б?

Лише кожен десятий стартап долає дворічний рубіж, тому альтернативний план – це сувора необхідність. На початку шляху ніхто не хоче думати про провал, але реальність така, що це може статися. Наявність плану Б дає відчуття безпеки та дозволяє зробити так, щоб невдача в бізнесі не стала причиною ще більших проблем.

Багато підприємців кілька разів розорилися, перш ніж створили успішний проєкт. Важливим є те, які уроки вони змогли витягти зі своїх поразок.

«У мене було кілька невдалих бізнесів до Gloo, і цей досвід багато чому мене навчив», – ділиться Олюмід Олюсанья, засновник Gloo.ng.

Що станеться, якщо бізнес розориться? Ти запустиш новий проєкт або повернешся в офіс? Пошкодуєш ти про те, що наважився ризикнути всім і зазнав невдачі? Не варто відкривати компанію без плану Б.

Чесні відповіді на складні питання допоможуть уникнути проблем в майбутньому. Навіть якщо поки у тебе немає чітких відповідей на більшість з них, не зупиняйся на шляху до мрії. Просто направ свої зусилля на подолання цих труднощів.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu