Життя, Історії, Новини, Технології

Як живе і працює CEO Apple Тім Кук

06 Листопада, 2020

Якщо ви не хочете нічого пропустити в житті, просто відключіть всі повідомлення на вашому смартфоні. Це пропонує не ідеолог «цифрового мінімалізму» Кел Ньюпорт, а CEO Apple Тім Кук на зустрічі з читачами журналу Time. Несподівана порада для керівника техногіганта, що продає нам ідею життя «завжди на зв’язку».

Але якщо згадати, що саме при керуванні Тіма Кука компанія впровадила у свої пристрої нову функцію «екранний час», яка нагадує вам, як багато годин свого єдиного і неповторного життя ви витрачаєте на гаджет, все встає на свої місця.

Як показують дослідження, ми торкаємося до свого смартфону в середньому 2617 разів в день, а найактивніші з нас – 5400. (Для порівняння: до власного обличчя ми торкаємося менше ніж 1000 разів на добу). У Кука цей показник і до переходу на цифрову дієту становив всього 200.

Але і цього виявилося для нього занадто багато. Дані про «екранний час» мотивували його змінити свої звички. Тепер він закликає до того ж усіх інших.

Що вам точно не порадив би Тім Кук, так це встановлювати на свій смартфон програми соціальних мереж. Не називаючи їх прямо, він пояснює: «Деякі з них привчають вас бездумно гортати стрічку оновлень і щомиті поглядати на екран, щоб дізнатися, що там змінилося».

За словами Кука, сенс нових технологій в тому, щоб відкрити для нас можливості, яких ніколи раніше не було: дати нам доступ до інформації, допомогти втілювати свої ідеї та піклуватися про своє здоров’я – збагатіть наше життя новим досвідом. Вони не повинні робити наше життя біднішим. Вони не повинні заважати нам в тому, що ми вміємо робити та без них. Тому що найгірше, що ви можете зробити зі своїм айфоном, – це «дивитися на нього частіше, ніж в очі живої людини поруч з вами».

Непомітний інфлуенсер

Нинішнього керівника Apple заведено рахувати не візіонером, а «ефективним менеджером», стурбованим швидше рівнем продажів і вартістю акцій, ніж інноваціями та оригінальними ідеями. Але насправді його особисті переваги та принципи визначають тенденції розвитку компанії та всієї IT-індустрії набагато більше, ніж здається на перший погляд.

Перший гаджет, цілком розроблений і випущений під керівництвом Тіма Кука, – Apple Watch. Спортивний трекер і годинник об’єднали в собі дві головні його пристрасті: тренування і тайм-менеджмент.

Кук відомий своїм «радикальним» розпорядком дня. Пробудження – о четвертій ранку. Час – на читання ділової пошти та листів користувачів, щоб «переорієнтуватися з себе на запити інших людей». Ще годину – в тренажерному залі, «щоб тримати під контролем рівень стресу». Рівно о шостій годині ранку – він у своєму офісі. Рівно о 9:30 вечора – знову в ліжку.

В цілому – близько 12 годин роботи та 7 годин сну. Судячи з результатів досліджень, такого сну досить для підтримки оптимальної роботи мозку.

Але тренування для Кука – не просто спосіб зберегти працездатність у свої 59 років. Керівництво компанією для нього теж схоже на спорт. Навіть його коротка стрижка скопійована зі знаменитого шосейного велогонника Ленса Армстронга. У вільний час Кук – велосипедист-любитель.

У професійних перегонах його головний супротивник – не конкуренти по індустрії, а час. «Змагання з часом» – так називається і його улюблена книга Джорджа Стоку. Своє кредо Кук сформулював у промові перед випускниками Обернського університету задовго до того, як очолив Apple.

У бізнесі, як і в спорті, перемога у більшості випадків зумовлена ​​ще до початку змагання. Ми не завжди можемо передбачити, коли саме настане відповідний момент, але ми можемо бути готові до нього завжди.

Тім Кук

Особисті уподобання Кука, скелелаза і любителя піших походів, вгадуються навіть в таких нюансах, як назви настільних операційних систем Apple: Yosemite, El Capitan і High Sierra – його улюблений національний парк і два наймальовничіших гірських хребта на його території.

Саме Кук почав впроваджувати в офісах Apple стоячі робочі місця. Саме він подружив Apple c «зеленими» технологіями та почав боротися за гендерну рівність, висунувши на керівні пости безліч талановитих жінок.

При ньому компанія оголосила і про початок «посткомпьютерної» ери. Адже Кук воліє iPad комп’ютеру. І активна участь компанії в ЛГБТ-русі багато в чому пов’язана з тим, що Кук відкрито заявив про свою гомосексуальність, щоб підтримати своїм авторитетом тих, хто страждає від гомофобії.

Але пріоритетом для нього залишається дистанційна медицина: «Я б хотів, щоб, озирнувшись назад, можна було сказати, що найважливіший внесок, який ми внесли в прогрес людства, був пов’язаний зі здоров’ям».

Спонтанний раціоналіст

У 1996 році у Тіма Кука діагностували розсіяний склероз. Діагноз виявився помилковим. Але він отримав з цього короткого епізоду два уроки.

Перший урок – не боятися невдач. «Коли йдеш на ризик, треба розуміти, що можлива невдача в ризикованій справі – це законна плата за шанс на удачу».

Другий урок – планування працює не завжди. «Звичайно, щоб відрізняти ілюзії від фактів, необхідно критичне мислення». Але в спонтанних рішеннях теж є своя логіка. Вони приймаються тому, що відповідають внутрішній потребі: «У кожного з нас бувають в житті моменти, коли правильніше покладатися на інтуїцію».

У його житті такий момент настав у 1998 році, коли Стів Джобс запропонував йому перейти в компанію Apple, яка переживала не найкращі часи, а ще відмовившись від успішної кар’єри в Compaq: «З раціональної точки зору всі аргументи були на користь Compaq. Але я відкинув обережність і вирішив вчинити всупереч поверхневій логіці».

15 років до цього я намагався знайти відповідь на питання: яка моя мета в житті. Я пробував медитацію. Я шукав підказки в релігії. Я читав великих філософів і письменників. В молоді роки я навіть зважився на необачний експеримент з комп’ютером на Windows.

Але лише в той момент, коли мені запропонували роботу в Apple, як ніби щось клацнуло, і я нарешті відчув, що все зійшлося.

Тім Кук

Третій урок Тім Кук виніс із власного 25-річного життєвого плану, який він за завданням викладача склав у 28 років, відразу після отримання диплома MBA в Інституті Дьюка. Про нього він розповів на зустрічі зі студентами: «Мені досить точно вдалося прорахувати події на рік-два вперед. Але далі не було жодного збігу».

На його думку, причина не тільки в тому, що ми лише згодом починаємо розуміти, ким хочемо бути насправді.

Просто сам наш шлях абсолютно непередбачуваний. Світ за час нашого життя багато разів зміниться, суспільство навколо – теж. Компанії, на які ти працюєш, будуть з’являтися і зникати.

Може, ти все життя будеш робити кар’єру в одній області, а може і ні. Може, ти будеш завжди жити з однією людиною, а може і ні. У житті можливо все. І я сподіваюся, що це єдине в ньому, що не зміниться ніколи.

Тім Кук

Людина, яка ставить питання

Коли у 2011 році Тім Кук змінив Джобса, багато хто сприймав його як роніна – самотнього самурая, який, попри свою виучку, не зможе впоратися з відповідальністю, яка на нього звалилася, так ще й без покровителя.

Цікаво, що м’який і спокійний Тім Кук був повною протилежністю Стіва Джобса, який став ще за життя культовою фігурою і здавався єдиною людиною, здатною не тільки бачити, а й визначати майбутнє компанії. Але час показав, що в підході Тіма Кука є свої переваги.

Бізнес-тренер Грег Маккеон називає такий метод управління «мультипліцированням»: він допомагає поширити компетенцію на інших співробітників, а не фокусувати її на керівника. «Під керівництвом такого менеджера співробітники компанії не просто відчувають себе розумнішими, вони дійсно стають більш компетентними».

Стратегія Кука – делегування повноважень. Його тактика – питання. Він цікавиться, запитує та уточнює, змушуючи інших думати, шукати відповіді та знаходити рішення самостійно. Такий метод використовував для пошуку істини ще давньогрецький філософ Сократ.

Одного разу у відповідь на питання про те, що він вважає найважливішою якістю керівника і запорукою успіху, Кук сказав: «Уміння дати людям можливість бути самими собою». Стосовно до самого Куку це означає – не бути другим Стівом Джобсом.

Я ніколи не прагнув стати таким, як він. Єдина людина, якою я можу бути, – це я сам. Так що я завжди намагаюся бути лише кращою версією Тіма Кука.

Тім Кук

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu