Інвестиції, Маркетинг, Новини, Соціальні медіа

Poparazzi: cоцмережа для неідеальних фото, яку оцінили в понад $100 млн через 4 дні після запуску

28 Травня, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Інвестфонд Benchmark Capital може інвестувати $15-20 млн в застосунок Poparazzi при оцінці компанії в $100 млн, повідомляють джерела Forbes, близькі до операції

За словами іншого джерела видання, Benchmark, раніше інвестував в Snap, Twitter і Uber, готовий вкласти $13,5 млн за 10% Poparazzi, в такому випадку оцінка компанії складе $135 млн. Засновники Poparazzi Алекс і Остін Ма не коментують угоду.

Poparazzi офіційно запустилася 24 травня. У перший же день додаток очолив американський App Store. У списку очікування накопичилося 500 тис. користувачів, яких розробники набрали завдяки роликам в TikTok. Додаток поки є тільки на iOS.

Poparazzi: cоцмережа для неідеальних фото, яку оцінили в понад $100 млн через 4 дні після запуску - social-media, news, online-marketing, investytsiyi

Головна ідея Poparazzi полягає в тому, що користувачі завантажують в застосунок не свої фото, а друзів. Тобто не користувач наповнює свою сторіночку, а його знайомі роблять це за нього. У перший же день офіційного запуску, який відбувся 24 травня, Poparazzi очолила американський App Store – перед стартом в списку очікування перебували 500 000 користувачів, залучених за допомогою вдалого маркетингу в TikTok.

У Poparazzi не вітаються селфі і оброблені знімки, доступ до фронтальної камери заблокований. Головна ідея програми в тому, щоб завантажувати тільки фото інших людей «як є». За словами творців сервісу, це дозволить зробити «безпечну» і менш егоцентричну соцмережу.

Сторінка користувача створюється автоматично із завантажених знімків. Доступ до списку контактів при реєстрації дозволяє автоматично підписуватися на знайомих, які є в додатку.

Ідея Poparazzi чимось нагадує інший додаток – Dispo, який називають антиінстаграмом без обробки, фільтрів і лайків.

Poparazzi: cоцмережа для неідеальних фото, яку оцінили в понад $100 млн через 4 дні після запуску - social-media, news, online-marketing, investytsiyi

Брати Ма, засновники Poparazzi

У Dispo користувачі діляться знімками майже як в інстаграмі, але фото автоматично викладаються тільки на наступний день після зйомки. Перед публікацією їх не можна відредагувати або хоча б подивитися.

Проєкт TTYL

Офіційно творцем додатку Poparazzi значиться компанія TTYL. Вона базується в Лос-Анджелесі, а її засновники – два брата, Алекс і Остін Ма. Раніше їх проєкт запустив однойменну аудіо соцмережу, отримавши на її розвиток $2 млн інвестицій. У 2020-му завдяки своєму проєкту вони потрапили в Forbes 30 до 30, але сам проєкт всесвітню популярність не отримав.

Брати Ма вельми продуктивні. Як пише видання Protocol, за останні два роки вони також придумали і запустили:

  • Typo – дозволяє відправляти відео з текстовими вставками.
  • Yearbook – випуск Діджитал-альбом
  • Campus FM – якийсь аналог Clubhouse для шкіл.

Але жоден з проєктів не отримав стільки популярності, як їх останній додаток, запущений на початку 2021 року – Poparazzi.

Критика Poparazzi

У Variety написали велику замітку, в якій, в тому числі міркують про майбутнє проєкту.

  1. Додаток не став популярним сам по собі. Його довго просували через TikTok, створюючи базу користувачів наперед. Про органічний трафік поки рано говорити. На момент підготовки матеріалу той же TikTok вже обійшов Poparazzi в App Store.
  2. З одного боку, скопіювати ідею Poparazzi не так-то й просто. З іншого, якщо запит на подібний формат контенту (хтось викладає твої фото за тебе) збережеться, умовний Instagram зможе легко зробити окрему вкладку зі Stories, де їх відзначають друзі.
  3. Якщо галас з сервісом продовжить жити, не сумнівайтеся – «неідеальних фото» там буде ставати все менше. Ніхто не заважає попросити друзів зробити постановочні оброблені фото, щоб профіль виглядав так само ідеально. Це хоч і не «кінець світу», але зламає ідею програми.
  4. Фото можна завантажувати, а не тільки робити через додаток. А значить, можна зробити їх ідеальними й потім попросити друзів розмістити, що також повертає нас до моделі Instagram, де у всіх – ідеальна стрічка.
  5. У додатку є статистика: кількість переглядів доступна користувачам. А значить, залишається тиск цифр, якого засновники проєкту так хотіли уникнути.

Зрештою, залишається питання, як довго Poparazzi зможе залишатися цікавим користувачам і продовжить займати перші рядки в App Store, а в майбутньому – і на Android. У Variety поки не сильно вірять в повторення тріумфу TikTok. Інвестори – поки все ще бачать шанси на успіх.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu