Кар'єра, Країна, Новини, Поради

Підбірка: 32 країни з візами для цифрових кочівників

21 Вересня, 2021

Цифровими кочівниками називають тих, хто працює віддалено, періодично переїжджаючи з міста в місто, з країни в країну. Незважаючи на те, що пандемія обмежила свободу переміщень, є держави, які спеціально створюють умови для довгострокового перебування мандрівників. Наводимо добірку країн, в яких передбачені візи для цифрових кочівників.

У списку представлені країни, які приймають довгострокових віддалених працівників, цифрових кочівників або techpats (нове слово, що означає фахівця технологічної сфери, що працює дистанційно). Деякі з програм існують давно, а деякі розроблені спеціально, щоб стимулювати туристичну галузь. Розрізняються і умови. Розглянемо їх докладніше.

Грузія

Це відмінний варіант для цифрових кочівників. Жителі 95 країн можуть в’їжджати до Грузії без візи і залишатися там до 365 днів.

У зв’язку з пандемією була запущена програма Remotely From Georgia, яка дозволяє обійти діючі обмеження і приїжджати і працювати в Грузії віддалено. Учаснику програми потрібно довести, що він заробляє $2 тис. на місяць, або показати банківську виписку з $24 тис. на рахунку.

Якщо пропрацювати в Грузії більше 183 днів, можна стати податковим резидентом – прибутковий податок складе в середньому 20%. При цьому в Грузії є схема для індивідуальних підприємців, за умовами якої оподатковується тільки 1% від обороту бізнесу приблизно до $155 тис. Вона ідеально підходить для цифрових кочівників і фрілансерів.

Це легко і швидко, не вимагає оформлення візи, а вартість життя така ж низька, як у деяких азіатських країн, якщо не нижче. За даними індексу вартості життя Numbeo, Грузія займає 132-е місце з 138 країн.

При цьому тут дивовижні культура та історія. Місцеві гори відмінно підходять для піших прогулянок і катання на лижах, а на узбережжі Чорного моря можна відпочити в спекотні літні місяці. Крім того, тут чудова їжа і найдавніша винна культура.

Вартість програми: безкоштовно.

Тривалість: 1 рік, але якщо зареєструвати бізнес за схемою індивідуального підприємця, можна отримати посвідку на проживання.

Необхідний дохід: $2 тис. на місяць.

Індекс вартості життя: 132 з 138.

Швидкість фіксованого інтернету: 26,23 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: 36,86 Мбіт/с.

Барбадос

Програма для цифрових кочівників носить назву Barbados Welcome Stamp. Це можливість пожити на острові для тих, хто все життя мріяв про Кариби.

Барбадос – хаб з гарною транспортною доступністю, який дозволяє досліджувати решту Карибського басейну і Центральної Америки без будь-яких обмежень на поїздки. Хоча жити тут не так дешево, ця найдоступніша країна в Карибах, яка зараз пропонує візи для віддаленої роботи. А ще тут один з найшвидших інтернетів в Карибському басейні.

Вартість програми: $2 тис. для однієї людини або $3 тис. для пари/сім’ї

Тривалість: 1 рік

Необхідний дохід: $ 50 тис. на рік

Індекс вартості життя: 13 з 138

Швидкість фіксованого інтернету: 101,77 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: невідомо

Антигуа і Барбуда

Місцева програма називається Antigua Nomad Digital Residence. На островах є в цілому 365 різних пляжів, і завдяки цій візі можна встигнути провести на кожному по 2 дня.

Вартість програми: $1,5 тис. на одну людину, $2 тис. для пари, $3 тис. для сім’ї з 3 і більше осіб.

Тривалість: 2 роки.

Необхідний дохід: $ 50 тис. на рік.

Індекс вартості життя: не включена в список, здається трохи вище, ніж на Барбадосі.

Швидкість фіксованого інтернету: 16,74 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: 33,8 Мбіт/с.

Бермудські острови

Для цифрових кочівників передбачена програма Work From Bermuda. Вартість подачі заявки невисока, і немає необхідності доводити необхідний рівень заробітної плати. Однак це найдорожча країна в світі в плані вартості життя. Як і Кайманові острови, це скоріше місце для заможних людей.

Вартість програми: $263.

Тривалість: 1 рік.

Необхідний дохід: потрібно мати достатньо, щоб прогодувати себе, а на Бермудських островах це пристойна сума.

Індекс вартості життя: 1 з 138.

Швидкість фіксованого інтернету: 73,6 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: невідомо.

Кайманові острови

Сама назва програми Global Citizen Concierge Program має на увазі, що вона призначена тільки для заможних віддалених працівників. І це відображає рівень доходу, який потрібно довести для подачі заявки. Програма явно спрямована на залучення керівників високого рівня, які можуть працювати віддалено. Максимальна тривалість – 2 роки. При цьому можна перетинати кордон стільки, скільки буде потрібно.

Вартість програми: $1469.

Тривалість: 2 роки.

Необхідний дохід: $100 тис. на рік для одного, $150 тис. на рік для пари, $180 тис. на рік для родини.

Індекс вартості життя: не включена в список. Але при швидкому порівнянні здається, що це приблизно на 20% дешевше, ніж на Бермудських островах.

Швидкість фіксірованного інтернету: найшвидша в Карибському басейні, але дорога. 100 Мбіт/с обійдуться в $155 в місяць, 100 Мбіт/с – в $255 в місяць. Швидкість мобільного інтернету: невідомо.

Ангілья

Місцева віза цифрового кочівника передбачає ПЛР-тестування та огляд, як тільки людина потрапить на острів. Населення Ангільї становить 15 тис. осіб, а розмір острова – 26 км в довжину і 5 км в ширину в найширшому місці. Для більшості це може бути занадто віддалене місце, а невеликий розмір означає гіршу транспортну доступність. Але для когось це може бути привабливим фактором.

Вартість програми: $2 тис.

Тривалість: 1 рік.

Необхідний дохід: потрібне підтвердження зайнятості.

Індекс вартості життя: не включена в опитування.

Швидкість фіксованого інтернету: 5-10 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: невідомо.

Монтсеррат

Площа Монтсеррата становить 102 кв. км, а населення навіть менше – 5900 чоловік. Він розташований на північ від Гваделупи, і щоб потрапити сюди, потрібно по-справжньому захотіти усамітнення. Місцева програма називається Monserrat Remote Work Stamp. Швидкість інтернету здається низькою, але поки оптоволоконна мережа знаходиться в стадії розробки.

Вартість програми: $500 на одну людину, $750 на сім’ю, в якій є до 3 утриманців, і $250 доларів на кожного додаткового члена сім’ї.

Тривалість: 1 рік.

Необхідний дохід: $70 тис. на рік.

Індекс вартості життя: не включена в опитування.

Швидкість фіксованого інтернету: 5-10 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: невідомо.

Домініка

Співдружність Домініки, розташоване в Карибському басейні між французькими островами Гваделупа і Мартініка, запустило візу для цифрових кочівників під назвою Work In Nature (WIN). Ця програма дозволяє залишатися на острові до 18 місяців. Також можливі пільги з прибуткового податку, а сім’ї можуть відправляти дітей в приватні та державні школи.

У плані вартості життя Домініка, ймовірно, буде найдешевшим варіантом перебування на підставі візи цифрового кочівника в Карибському басейні.

Вартість програми: $100 в якості вступного внеску (не підлягає поверненню), $800 на одну людину, $1200. на сім’ю.

Тривалість: до 18 місяців.

Необхідний дохід: $70 тис. на рік.

Індекс вартості життя: судячи за деякими даними, аналогічно Канаді (30 з 138).

Швидкість фіксованого інтернету: 35,07 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: невідомо.

Багамські острови

16 островів, де діє безподатковий режим, запустили програму Bahamas Extended Access Travel Stay (BEATS). Вона дає право залишитися на 12 місяців, але цей термін може бути продовжений до 3 років. Жити тут недешево, але звідси легко дістатися до Майамі, а далі – в будь-яку точку США.

Вартість програми: $25 в якості вступного внеску, $1 тис. для першого заявника і $500 для кожного утриманця.

Тривалість: 12 місяців, може бути продовжена до 36 місяців.

Необхідний дохід: потрібно лист від поточного роботодавця або підтвердження самозайнятості та отримання доходу.

Індекс вартості життя: 9 з 138.

Швидкість фіксованого інтернету: 47,08 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: 29,23 Мбіт/с.

Кюрасао

Кюрасао – один з Підвітряних Антильських островів, який знаходиться за межами зони ураганів в Карибському басейні. Тут можна насолодитися голландським колоніальним містом Віллемстад, а також прекрасними пляжами. Програма @HOME in Curaçao передбачає початкове перебування протягом 6 місяців з можливістю продовження ще на півроку.

Вартість програми: $294 з людини.

Тривалість: 6 місяців з продовженням ще на 6 місяців.

Необхідний дохід: потрібне підтвердження платоспроможності.

Індекс вартості життя: аналогічний рівню США і Італії, 27 з 138

Швидкість фіксованого інтернету: близько 25 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: невідомо.

Коста-Ріка

Ця країна славиться своїм розслабленим способом життя, відмінним серфінгом, пляжами і вражаючими видами джунглів, вулканів і водоспадів. Віза, яка вже діяла до пандемії, називається Rentista. Вона дозволяє іноземцям залишатися в країні протягом 2 років. Термін можна продовжити.

Віза призначена для самозайнятих чи підприємців: працювати на іншу компанію не дозволяється.

Вартість програми: $250.

Тривалість: 2 роки.

Необхідний дохід: $2,5 тис. на місяць за останні 2 роки. Також можна внести депозит у $60 тис. в банку Коста-Ріки.

Індекс вартості життя: 59 з 138.

Швидкість фіксованого інтернету: 43,77 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: 36,86 Мбіт/с.

Хорватія

Хорватська віза цифрового кочівника широко обговорювалася в пресі. За останні місяці влада країни підготували всі необхідні процедури, форми і законодавство.

Це недорога можливість залишитися в Європі та працювати віддалено. Технічно це не віза, а скоріше тимчасовий вид на проживання. Подати заяву можна, перебуваючи в Хорватії, а також в хорватських консульствах і посольствах.

Вартість програми: від €80 до €130.

Тривалість: максимум 1 рік, можна продовжити ще на 6 місяців.

Необхідний дохід: €2 232 в місяць або €26 790 за 12 місяців перебування. Це для однієї людини, на кожного партнера/члена сім’ї потрібно додатково 10%.

Індекс вартості життя: 42 з 138.

Швидкість фіксованого інтернету: 57,15 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: 74,76 Мбіт/с.

Чехія

Цифрові кочівники обожнюють Прагу. У Чехії вже деякий час діє віза фрілансера, і вона називається Zivno. Однак отримати її непросто, так як необхідно мати торгову ліцензію для однієї з перерахованих тут професій. Вона дозволяє працювати протягом одного року, після чого її можна продовжити. Обмежений перелік професій ускладнює отримання візи.

Вартість програми: безкоштовно.

Тривалість: 1 рік, але може бути продовжена.

Необхідний дохід: €5587 в банку на людину.

Підлягає сплаті податок: 1800 чеських крон (€70) на місяць.

Індекс вартості життя: 41 з 138.

Швидкість фіксованого інтернету: 74,79 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: 60,26 Мбіт/с.

Естонія

Естонія зробила революцію, створивши свою програму електронного резидентства, яка допомагає іноземним підприємцям вести свій бізнес в ЄС більш раціонально і з використанням цифрових підписів.

У червні 2020 року Естонія запустила річну візу, яка дозволяє залишатися в країні та працювати віддалено. Це перша країна в світі, яка офіційно створила візу для цифрових кочівників.

Вартість програми: €80 на короткий термін, €100 на тривалий термін.

Тривалість: 1 рік.

Необхідний дохід: €3504.

Індекс вартості життя: 59 з 138.

Швидкість фіксованого інтернету: 81,17 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: 51,67 Мбіт/с.

Ісландія

В Ісландії діє довгострокова віза для віддалених працівників. Вона дійсна тільки протягом 6 місяців, і якщо подати заяву під час перебування в Шенгенській зоні, вона поширюється тільки на 90 днів.

У цій країні приголомшливі пейзажі, і тут ніколи не буде нудно, незалежно від пори року. У той же час це одне з найдорожчих місць за вартістю життя, і для подачі заявки потрібно продемонструвати серйозний щомісячний дохід.

Вартість програми: 7800 ісландських крон (€50, $61).

Тривалість: 6 місяців.

Необхідний дохід: 1 млн ісландських крон (€6460 або $7777) для одного заявника або 1,5 млн ісландських крон (€9 690 або $11 667) для пари.

Індекс вартості життя: 4 з 138.

Швидкість фіксованого інтернету: 180 Мбіт / с, швидкість мобільного інтернету: невідомо.

Німеччина

Віза для фрілансерів Німеччини називається Aufenthaltserlaubnis für selbständige Tätigkeit. По суті, це вид на проживання для іноземних фрілансерів та самозайнятих, які можуть проживати в Німеччині до 3 років. Щоб її отримати, доведеться зіткнутися з німецької бюрократією: схвалення може зайняти до 4 місяців.

Вартість візи: €100.

Тривалість: від 6 місяців до 3 років.

Необхідний дохід: потрібно довести здатність себе забезпечувати і мати адресу в Німеччині.

Індекс вартості життя: 29 з 138.

Швидкість фіксованого інтернету: 113,19 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: 60,79 Мбіт/с.

Норвегія

Це вражаюча країна з високим рівнем життя. Тут передбачена 2-річна віза для цифрових кочівників і віддалених працівників, яка називається Independent Contractor Visa. Жити в Норвегії дорого, і не кожен зможе собі це дозволити.

Вартість візи: €600.

Тривалість: від 6 місяців до 3 років.

Необхідний дохід: €35 719 і підтвердження проживання.

Індекс вартості життя: 3 з 138.

Швидкість фіксованого інтернету: 153,51 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: 107,83 Мбіт/с.

Португалія

У Португалії діє віза для незалежних працівників і підприємців терміном на 1 рік, але її можна продовжити до 5 років. Через 5 років є можливість отримати вид на проживання.

Вартість: €83 за візу і €72 за вид на проживання.

Тривалість: від 1 року до 5 років.

Необхідний дохід: €600 на місяць (в тому числі сумарно з різних джерел).

Індекс вартості життя: 50 з 138.

Швидкість фіксованого інтернету: 139,93 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: 44,78 Мбіт/с.

Іспанія

В даний час в Іспанії діє Non-Lucrative Visa, за умовами якої технічно не дозволяється працювати. Вона більше підходить для тих, хто сам себе забезпечує, або вже вийшов на пенсію. Однак навряд чи хтось зможе перешкодити вам працювати віддалено.

Крім того, зараз Іспанія готує законопроект щодо віз для цифрових кочівників, який отримав назву «Закон про стартапи» (Ley de Startups). Відповідно до пропонованого закону, віддалені працівники зможуть отримати візу, яка дозволить їм перебувати в країні та працювати протягом 12 місяців. Термін можна буде продовжити ще на 24 місяці. З перших зароблених €600 тис. буде стягуватися податок у розмірі 15%.

Низька вартість життя в Іспанії, пляжі, гори і жваві міста, такі як Барселона, Мадрид і Валенсія, роблять її улюбленим місцем для тих, хто працює віддалено. Технологічна сфера в Барселоні швидко розвивається.

Вартість візи: $140 доларів США (Non-Lucrative Visa).

Тривалість: 1 рік, можливе продовження (Non-Lucrative Visa).

Необхідний дохід: € 2151 в місяць (Non-Lucrative Visa).

Індекс вартості життя: 39 з 138.

Швидкість фіксованого інтернету: 169 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: 46,16 Мбіт/с.

Мальта

В острівній державі Мальта є віза для цифрових кочівників, яка називається Nomad Residency Permit. Ця програма призначена для віддалених працівників не з країн ЄС і розрахована на 1 рік, після чого може бути продовжена. По всій Мальті діє мережа 5G, англійська вважається одним з її офіційних мов, а ще тут більше 300 сонячних днів в році.

Вартість візи: €300 євро, включаючи сім’ю. Для віддалених працівників не з країн ЄС.

Тривалість: 1 рік, можливе продовження.

Необхідний дохід: €2700 на місяць плюс договір оренди або покупка нерухомості.

Індекс вартості життя: 25 з 138.

Швидкість фіксованого інтернету: 134,48 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: 52,97 Мбіт/с.

Дубай (ОАЕ)

У Дубаї діє річна програма для віддалених працівників і цифрових кочівників. Тепер можна працювати в цьому мегаполісі протягом одного року і користуватися нульовим прибутковим податком для фізичних осіб.

Вартість візи: $287.

Тривалість: 1 рік.

Необхідний дохід: €5 тис. на місяць (за останні 3 місяці) плюс підтвердження зайнятості або володіння компанією.

Індекс вартості життя: 36 з 138 – для ОАЕ, Дубай буде дорожчим.

Швидкість фіксованого інтернету: 130,99 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: 183,03 Мбіт/с.

Маврикій

Місцева програма Premium Visa не вимагає зборів і підтвердження доходу. Таким чином, вона підходить для багатьох цифрових кочівників.

Тут можна насолодитися приголомшливими пляжами, джунглями і горами, а також спробувати індійські страви з каррі.

Вартість візи: безкоштовно.

Тривалість: 1 рік.

Необхідний дохід: власний незалежний бізнес у вашому регіоні або дистанційна робота в компанії за межами Маврикія.

Індекс вартості життя: 52 з 138.

Швидкість фіксованого інтернету: 21,36 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: 26,18 Мбіт/с.

Мексика

Завдяки пляжам, спадщині майя, колоніальній культурі, різноманітним ландшафтам, столиці Мехіко і чудовій кухні ця країна особливо улюблена мандрівниками і цифровими кочівниками. Серед причин: 6-місячна туристична віза і низька вартість життя. У Мексиці є віза тимчасового резидента (Temporary Resident Visa), яка дозволяє залишатися один рік і може бути продовжена після цього ще на 3 роки.

Вартість візи: невідома.

Тривалість: 1 рік, максимум 4 роки.

Необхідний дохід: $1620 в місяць або $27 тис. на банківському рахунку.

Індекс вартості життя: 104 з 138.

Швидкість фіксованого інтернету: 44,48 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: 32,06 Мбіт/с.

Кабо-Верде

Архіпелаг Кабо-Верде, колишня португальська колонія, що складається з 10 островів, розташований в 570 км на захід від Африканського континенту в Атлантичному океані. Тут майже цілий рік світить сонце і рідко бувають опади. У рік тут 350 сонячних днів.

Програму віддаленої роботи в Кабо-Верде (Remote Working Cabo Verde) не дуже добре рекламують. Тим часом, на учать в ній можуть претендувати громадяни Європи, Північної Америки, Товариства португаломовних країн і Економічного співтовариства Західноафриканських держав (CEDEAO).

Вартість візи: візовий збір €20, аеропортовий збір – €34 євро.

Тривалість: 6 місяців, може бути продовжена ще на 6 місяців.

Необхідний дохід: €1500 в місяць для окремої особи, €2700 на місяць для сім’ї

Індекс вартості життя: недостатньо даних. Є стаття, в якій стверджується, що жити тут на 21% дешевше, ніж в Нідерландах і Бельгії. Вартість життя аналогічна Кіпру і Греції.

Швидкість фіксованого інтернету: 26,42 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: невідомо.

Сейшельські острови

Острівний архіпелаг включений в список завдяки Seychelles Workcation Program. Вимоги здаються дуже простими: потрібно мати дійсний паспорт, надати документи, що підтверджують роботу або володіння компанією, а також підтвердити дохід або стан. Як і майже у всіх інших програмах, знадобиться медична та туристична страховка.

Вартість візи: € 45 з людини.

Тривалість: 12 місяців.

Необхідний дохід: невідомо.

Індекс вартості життя: 19 з 138.

Швидкість фіксованого інтернету: 29,08 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: невідомо.

Тайвань

Тут немає програми, спеціально призначеної для цифрових кочівників, однак існує так звана «Золота картка» (Gold Card). Фактично вона дозволяє відкрито працювати на Тайвані, та її мета – залучати таланти. Однак, навіть якщо якихось особливих навичок немає, але ви можете довести щомісячний дохід в розмірі 160 тис. тайваньських доларів ( $5700), цього може виявитися достатньо, щоб подати заявку.

В іншому випадку будуть потрібні деякі навички досить високого рівня, наприклад, бути юристом або мати ступінь доктора філософії.

Вартість візи: $100-310 залежно від громадянства і терміну дії.

Тривалість: без встановленого кінцевого терміну.

Необхідний дохід: $5700 в місяць або наявність певних професійних навичок.

Індекс вартості життя: 33 з 138.

Швидкість фіксованого інтернету: 156,1 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: 77,19 Мбіт /с

Наступні країни займаються розробкою віз для цифрових кочівників.

Північна Македонія

У зв’язку з тим, що Хорватія широко обговорюється на міжнародному рівні через цифрову візу кочівника, Північна Македонія, яка теж входила до Югославії, вирішила розробити аналогічну програму. Ця країна приваблює своєю низькою вартістю життя, а також приголомшливим Охридським озером.

Індекс вартості життя: 106 з 138.

Швидкість фіксованого широкосмугового інтернету: 32,57 Мбіт/с

Таїланд

Таїланд завжди був улюбленим місцем цифрових кочівників, особливо околиці Чиангмая і Бангкока, з низькою вартістю життя і високошвидкісним інтернетом. Однак більшість використовують 60-денну туристичну візу, яку можна продовжити ще на 30 днів (звернувшись в імміграційну службу), перш ніж їм доведеться оформляти візу. Через коронавірус це стало непрактично і майже неможливо.

Днями стало відомо, що Таїланд запропонує 10-річні візи багатим іноземцям (в тому числі пенсіонерам) і цифровим кочівникам. Для їх отримання потрібно вкласти як мінімум $500 тис. в таїландські облігації або нерухомість і довести дохід не менше $80 тис. на рік.

Індекс вартості життя: 65 з 138

Швидкість фіксованого інтернету: 220,59 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: 50,00 Мбіт/с

Беліз

Цю країну особливо гаряче обговорюють. 17 лютого 2021 року було випущено прес-реліз, який інформує про програму «Працюйте там, де відпочиваєте» (Work where you Vacation). Її мета – спонукати туристів залишатися довше і працювати віддалено. Оскільки в Белізі існує територіальне оподаткування, це може бути цікаво.

Індекс вартості життя: 53 з 138.

Швидкість фіксованого інтернету: 37,85 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: 23,47 Мбіт/с.

Греція

Хто б не хотів деякий час попрацювати віддалено на одному з численних грецьких островів? Уряд Греції розробляє спеціальну візу для цифрових кочівників. Для переїзду сюди є ще один потужний стимул: зниження податків на 50% протягом наступних 7 років.

Індекс вартості життя: 37 зі 138.

Швидкість фіксованого інтернету: 33,38 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: 56,39 Мбіт/с.

Румунія

За повідомленнями джерел, Румунія, країна з найбільш швидким в Європі фіксованим широкосмуговим інтернетом, працює над цифровою візою кочівника. У цій країні низька вартість життя, і вона виглядає досить багатообіцяюче. Необхідний щомісячний дохід тут складає всього €1100. Про терміни і вартість програми поки невідомо.

Індекс вартості життя: 93 зі 138

Швидкість фіксованого інтернету: 210,82 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: 52,35 Мбіт/с

Шрі-Ланка

Перлина Індійського океану, Шрі-Ланка, оголосила про свій намір запустити візу для цифрових кочівників. Деталей небагато, але згадується віза терміном на один рік для іноземних гостей, які можуть працювати віддалено. Шрі-Ланка пропонує відмінне поєднання пляжів, національних парків, відмінної їжі та безлічі історичних пам’яток – це відмінне середовище для цифрового кочівника.

Індекс вартості життя: 124 з 138.

Швидкість фіксованого інтернету: 24,35 Мбіт/с, швидкість мобільного інтернету: 13,89 Мбіт/с.

Наступні країни поки не повідомляли про плани розробити візи для віддалених працівників. Але умови в них подобаються багатьом цифровим кочівникам.

Балі

Ще одне улюблене місце в Південно-Східній Азії для цифрових кочівників і любителів йоги – Балі, Індонезія. Цей острів пропонує безліч коворкінг і кафе, де люди за туристичними візами працюють віддалено. Це означає, що кожні 60 днів потрібно було оформляти візу, щоб продовжити перебування, іншим способом було підкупити деяких імміграційних чиновників.

Якось Nomad List повідомляв, що в будь-який час в пляжній зоні Кангу працювало близько 5 тисяч цифрових кочівників. З COVID-19 і введенням обмежень це залишилося в минулому. Схоже, тепер тут скоріше негативно ставляться до блогерів, які залишилися на острові й не дотримуються місцеві звичаї. Раніше стало відомо про депортацію двох інфлюенсерів. Офіційною програми або візи поки немає.

В’єтнам

В’єтнам – ще одне улюблене місце цифрових кочівників, а Хошимін – це жваве місце з низькими витратами на проживання і відмінною їжею. Перевага цієї країни в 3-місячних туристичних візах. В’єтнамську візу можна легко оновити, ненадовго покинувши країну. Це легше, ніж в Таїланді. Технічно по туристичній візі забороняється працювати, і при знаходженні в країні більше 6 місяців доведеться платити податки.

На даний момент немає ніяких розмов про предоставления візи цифрового кочівника для більш тривалого перебування.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu