Кар'єра, Новини, Поради

Відпустка на фрилансі: 8 порад як все організувати та гарно відпочити

13 Січня, 2022

Не забудьте поширити ❤️

Фрілансеру досить важко зробити перерву. За даними дослідження You.Do та ОНФ, майже половина самозайнятих переробляють, а 13% не беруть собі жодного вихідного протягом року. Здається, постійно потрібно бути на зв’язку і просувати свої послуги, щоб не втратити клієнтів і дохід. 

Однак регулярний відпочинок – це не розкіш, а потреба. Він допомагає уникати вигоряння, підтримувати продуктивність і дотримуватися балансу між роботою та особистим життям. А якщо все правильно спланувати, то будете задоволені не лише ви, а ваші клієнти.

Додати відпустку в розклад

Виділіть час, який ви готові присвятити відпустці (навіть якщо плануєте відпочивати вдома), та позначте його у календарі, щоб ефективно планувати терміни виконання замовлень. Крім того, ви знатимете, що вже цей час вже «зайнято», а значить, зможете попередити клієнтів заздалегідь.

Скласти розклад можна будь-коли. Наприклад, на початку року, особливо якщо ви збираєтесь у сімейну поїздку.

Попередьте клієнтів

Якщо ви плануєте більш довгий відпочинок, який може вплинути на звичний графік клієнтів, повідомите їх за кілька тижнів до його початку. Наприклад, якщо ви будете недоступні два тижні, варто попередити їх приблизно за місяць. Клієнти врахують ваші побажання, якщо знатимуть про них заздалегідь.

Ось приклад того, як це можна зробити: «Здрастуйте, [ім’я клієнта]! Я хочу попередити вас про те, що візьму невелику відпустку наступного місяця з … до … . Будь ласка, врахуйте це, коли плануватимете свій розклад на наступні тижні. До початку відпустки я зможу виконувати один-два проєкти на тиждень».

Розподіліть бюджет

Фрілансери не отримують оплачувану відпустку від роботодавця. Якщо вони не працюють, то не заробляють.

Однак це не означає, що треба уникати відпустки — достатньо виділити для неї бюджет, встановити відповідні ставки та збалансувати робоче навантаження. Крім того, за кілька місяців до його початку можна збільшити кількість проєктів. Таким чином, ви зможете дозволити собі відпочити та не відчувати за це провини.

Враховуйте кількість роботи та терміни її виконання

Подбайте про те, щоб усі ваші проєкти були завершені. Найлегше це зробити, якщо слідувати першим двом порадам: скласти план і попередити клієнтів. Якщо вони знатимуть, у який час ви доступні, то зможуть вибирати, які проєкти краще надсилати вам (щоб отримувати їх точно вчасно).

З одного боку, кількість роботи може подвоїтись на один або два тижні. Проте, з іншого боку, ви зможете підтримувати відносно стабільний дохід, що особливо важливо для фрілансерів з менш гнучким бюджетом.

Встановіть межі

Межі – найкращий друг фрілансера. Звісно, ​​відмовити комусь буває непросто. Тому очікування слід встановити заздалегідь.

Під час відпустки найкраще повністю відключитися від роботи: жодної електронної пошти та спілкування з клієнтами. Для тих, хто страждає від перфекціонізму і зайве хвилюється через роботу, це може здатися як визволяючим, так і страшним.

Відпочинок на природі

Щоб не залишати поточних та потенційних клієнтів у невіданні, можна також встановити автовідповідь в електронній пошті, яка буде повідомляти їх про вашу відсутність.

Найміть помічника

Один із способів підтримувати роботу у звичному темпі під час відпустки та завантажені сезони — найняти субпідрядника. Проте це вимагатиме більш ретельного планування, особливо якщо зараз ви працюєте поодинці.

Якщо ви все ж таки вирішили найняти працівника, то краще приступити до цього заздалегідь. Щоб підібрати відповідну людину і ввести її в робочий процес, потрібен час.

Подивіться на відпустку під іншим кутом

Багатьом фрілансерам непросто взяти відпустку, бо їхнє життя крутиться у нескінченному циклі достатку та дефіциту. Якщо ви неспокійна людина або вам просто здається складним відмовитися від роботи на кілька днів або тижнів, то спробуйте змінити свій спосіб мислення.

Регулярно нагадуйте собі про таке.

  • Після повернення клієнти нікуди не зникнуть.
  • Ви вже знаходили роботу раніше, а значить зможете знайти ще більше, коли повернетеся.
  • Відпустка – це не просто приємний бонус, а спосіб відновитися та покращити продуктивність.

Ці прості твердження допоможуть побачити реальний стан справ та завадять занепокоєнню перерости у справжню паніку. Стрес значно знизиться, а відпустка та вихідні стануть нормою та пріоритетом.

Почніть з малого

Кожна ситуація є унікальною, і не всі можуть дозволити собі тривалу відпустку. Якщо у вас немає можливості відмовитись від роботи на тиждень і більше, то почніть з кількох днів.

При цьому не обов’язково організовувати повноцінну поїздку – домашній відпочинок допомагає відновитися так само ефективно. Навіть через кілька днів ви зможете повернутися до роботи зі свіжим поглядом, оновленим запасом енергії та мотивацією до наступної відпустки.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu