Бізнес, Країна, Новини, Технології

Цифрова держава: алгоритм успіху від Сінгапуру

21 Грудня, 2020

Сінгапур обганяє інші країни за багатьма показниками. І саме йому вдалося створити одну з кращих у світі структуру цифрової держави. Інвестиції в технологічний сектор, підтримка талантів та платформний підхід – розглянемо ці та інші секрети успішної цифровізації міста-держави.

Рух у бік цифровізації Сінгапур почав близько десяти років тому: держава інвестувала в технологічний сектор за допомогою грантів і спонсорованих інкубаторів. Протягом декількох років місто-держава створила вдалу комбінацію з просунутою інфраструктурою інформаційних технологій, сильної підтримки держави, законів про інтелектуальну власність і багатонаціонального резерву фахівців.

Цифрова держава: алгоритм успіху від Сінгапуру - tech, news, country, businessЦифрова держава: алгоритм успіху від Сінгапуру - tech, news, country, business

На сьогодні в Сінгапурі один з найвищих показників ВВП на душу населення, а рівень безробіття становить всього 2,8%. Країна надає сприятливі умови для ведення бізнесу та перетворилася на осередок для технічних інновацій. За даними Financial Times, понад 270 венчурних фондів вкладають кошти в 4 тисячі технологічних стартапи, в яких працюють близько 22 тисяч осіб.

Секретні компоненти успішної цифровізації

Розвиток здійснюється відповідно до національної Програми зі створення цифрової держави (Digital Government Blueprint – DGB). Вона спрямована на розширення місцевої цифрової економіки і розвиток розумного цифровізованого суспільства. DGB пропонує підхід для безперешкодної інтеграції електронних послуг і державних стандартів в три напрямки: громадяни, бізнеси і державні службовці.

Керує процесом Державне технологічне агентство Сінгапуру (Government Technology Agency – GovTech). Це принесло свої плоди: останні п’ять років Сінгапур стабільно займає одне з перших місць у світовому рейтингу цифрових урядів.

Директор з інформаційних технологій GovTech і один з головних архітекторів DGB Чан ЧОО Хо стверджує, що ключ до встановлення стабільної цифрової держави полягає в нарощуванні внутрішніх можливостей. Водночас у багатьох країнах поширене залучення глобальних консалтингових агентств.

«Зараз більшість урядів у світі привертають зовнішніх підрядників для створення близько 95-98% всіх своїх технологій», – розповідає Чан.

«У такому випадку втрачаються можливості. Згодом багато менеджерів ІТ-проектів стають провідними за контрактами», – додає він.

За словами Чана, накопичення знань варто починати якомога раніше. Державі потрібно заохочувати навчання програмуванню для учнів шкіл, а також пропонувати студентам стажування у сфері технологій. Потім ці навички направляються в розвиток цифрового уряду Сінгапуру за допомогою стипендій та програм для випускників, що пропонують навчання в GovTech.

Розвивати таланти і розробляти нові технологічні рішення допомагають п’ять напрямків GovTech: інженерія, ІІ, інтернет речей, кібербезпека та інфраструктура.

Проте фахівцям також важлива надійна підтримка, яку не пропонують багато держав на відміну від приватного сектора, що призводить до витоку кращих талантів.

«Кар’єра дуже важлива. На відміну від інших країн, фахівцям з технологій в Сінгапурі платять на рівні з вимогами ринку», – розповідає Чан.

Щоб оптимізувати цифрову підтримку і електронні послуги для приватних осіб і організацій, GovTech Сінгапуру використовував дві платформи:

  • одна обробляє заявки, дозволи, повідомлення і платежі для більш ніж 60 типів ліцензій в декількох державних установах;
  • друга управляє державними грантами і стандартизує різні грантові програми.

За словами Чана, для обох платформ GovTech забезпечена сумісність: вони можуть функціонувати в різних урядових агентствах, а також підключатися до застарілих ІТ-систем.

«Це дуже корисно і важливо, – підтверджує Чан. – Основна причина полягає в тому, що цей підхід забезпечує можливість повторного використання, знижує витрати, скорочує час виходу на ринок і покращує якість».

Директор з інформаційних технологій Сінгапуру впевнений, що іншим державам, які прагнуть до цифровізації, слід прийняти схожу стратегію. Однак він стверджує, що на це потрібен час, оскільки для початку потрібно позбутися від бюрократії і недовіри до державних технологій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu