Бізнес, Новини, Стартапи, Технології

Мафія PayPal: технологічні компанії, які відомі кожному

04 Січня, 2021

Мафія PayPal – перші співробітники компанії, які згодом створили більше десятка великих технологічних стартапів. Без PayPal не було б ні YouTube, ні LinkedIn, ні SpaceX. Перші співробітники PayPal стали венчурними капіталістами, засновниками технологічних компаній, а один з них – послом США. Згадуємо найбільші проєкти мафії PayPal.

Платіжна компанія PayPal (спочатку – Confinity) була створена в 1998 році, Максом Левчіним і Люком Носеком. Згодом вона перетворилася на гіганта Кремнієвої долини. У 2002 році її придбав eBay. Угода вартістю в $1,5 млрд змінила історію Кремнієвої долини та допомогла кар’єрному розвитку деяких з найвідоміших людей в галузі.

Мафія PayPal: технологічні компанії, які відомі кожному - tech, startups, news, businessМафія PayPal: технологічні компанії, які відомі кожному - tech, startups, news, business

Palantir

На сьогодні це остання з компаній, створених вихідцями з PayPal. У жовтні 2020 року її акції почали торгуватися на Нью-Йоркській фондовій біржі. Серед засновників Palantir був Пітер Тіль, співзасновник PayPal.

Рік заснування: 2003

Діяльність: Palantir створює програмне забезпечення для управління даними та їх аналізу. Вона допомагає іншим компаніям і таким відомствам, як правоохоронні органи, знаходити закономірності у великих масивах даних.

Зв’язок з PayPal: Тіль заснував Palantir після того, як PayPal був проданий eBay. Ідея створення компанії з’явилася завдяки досвіду Тіля, отриманого через шахрайство з кредитними картами в PayPal.

Джо Лонсдейл, який працював фінансовим стажистом в PayPal під час навчання в коледжі Стенфордського університету, також є співзасновником Palantir.

Affirm

Заснована Максом Левчіном, співзасновником платіжної системи PayPal.

Рік заснування: 2013

Діяльність: Affirm пропонує клієнтам миттєві кредитні лінії для покупок в інтернеті, дозволяючи їм придбати продукт і поступово розплачуватися за нього. Минулого місяця компанія залучила $500 млн у ході раунду серії G.

Зв’язок з PayPal: Affirm – проєкт Макса Левчіна, одного з перших засновників PayPal. Компанія вийшла з HVF, стартап-інкубатора Левчіна. Сам він зайняв пост CEO у 2014 році.

Левчін заснував компанію разом з командою, в яку входив Натан Геттінгс, який також був співзасновником Palantir.

Glow

Компанія також вийшла зі стартап-інкубатора Левчина.

Рік заснування: 2013

Діяльність: Glow розробляє додатки, які використовують дата-сайєнс для відстеження менструації, овуляції, фертильності та вагітності.

Зв’язок з PayPal: Glow також був створений в рамках стартап-інкубатора Левчіна. Зараз він – виконавча голова компанії.

YouTube

Засновники YouTube працювали разом в PayPal.

Рік заснування: 2005

Діяльність: YouTube – це платформа для розміщення та обміну відео. Проєкт був проданий Google в листопаді 2006 року.

Зв’язок з PayPal: Засновники Стів Чен, Чад Харлі і Джавід Карім працювали в PayPal незабаром після запуску.

На початку 2020 року ранній інвестор YouTube Рулоф Бота розповів: коли PayPal продали eBay за $1,5 млрд, це викликало «здорову конкуренцію» серед колишніх співробітників, які розвивали свої проєкти. Коли прийшов час продавати YouTube, команда навмисно вибрала ціну в $1,65 млрд – на 10% більше, ніж заплатив eBay.

SpaceX

Ілон Маск заснував SpaceX після роботи в PayPal.

Рік заснування: 2002

Діяльність: Мета SpaceX, скорочено від Space Exploration Technologies, полягає в тому, щоб зробити космічні польоти дешевше і в кінцевому підсумку колонізувати Марс.

Зв’язок з PayPal: У 1999 році Маск запустив онлайн-банкінг під назвою X.com. Ця компанія злилася з Confinity у 2000 році, яка належала Тілю,а потім стала PayPal у 2001 році. Маск недовго пробув CEO PayPal, перш ніж його змінив Тіль. Але коли PayPal був проданий, Маск отримав від угоди $165 млн, які він використовував для створення SpaceX.

Tesla

Маск був одним з перших інвесторів і співзасновником Tesla.

Рік заснування: 2003

Діяльність: Tesla виробляє електромобілі, акумулятори та сонячні батареї.

Зв’язок з PayPal: Маск був раннім інвестором і співзасновником Tesla. Він став CEO у 2008 році.

The Boring Company

Маск запустив The Boring Company через те, що його дратував рух в Лос-Анджелесі.

Рік заснування: 2016

Діяльність: The Boring Company будує підземні тунелі, щоб розмістити в них високошвидкісні транзитні системи і скоротити трафік в містах.

Зв’язок з PayPal: Маск підготував проєктний документ по The Boring Company у 2013 році і запустив її три роки по тому.

OpenAI та Neuralink

Маск також створив OpenAI та Neuralink.

Рік заснування: 2015 і 2016 відповідно

Діяльність: OpenAI – це дослідницька лабораторія II, а завдання Neuralink – створити комп’ютери, які можна імплантувати в мозок людей.

Зв’язок з PayPal: Маск заснував обидві компанії, щоб боротися з тим, що він вважає небезпеками штучного інтелекту.

LinkedIn

LinkedIn був заснований одним з перших керівників PayPal Рідом Хоффманом.

Рік заснування: 2002Yelp

Діяльність: LinkedIn – це соціальна мережа для професіоналів.

Зв’язок з PayPal: Хоффман був виконавчим віцепрезидентом PayPal в перші дні її існування. Він заснував LinkedIn і спочатку був CEO компанії, а потім став її виконавчим головою.

Yelp

Yelp заснували два співробітники PayPal, Джеремі Стоппельман і Рассел Сіммонс.

Рік заснування: 2004

Діяльність: Yelp – це платформа для розміщення відгуків і рекомендацій про локальний бізнес.

Зв’язок з PayPal: Стоппельман і Сіммонс познайомилися під час роботи в PayPal на початку 2000-х років. Стоппельман прийшов з X.com і був призначений віцепрезидентом з технологій, а Сіммонс був інженером. Левчін забезпечив початкові інвестиції в компанію.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu