Гроші, Інвестиції, Новини, Стартапи, Топ

Найпопулярніші цифрові банки у світі. Monobank в Україні, Revolut в Європі

25 Листопада, 2021

Не забудьте поширити ❤️

Щодня незліченна кількість людей у всьому світі шукає інформацію про необанки в Google. Авжеж всі ці вони прагнуть вибрати той, що замінить для них послуги традиційного банку. Тож досить актуальне питання виграє війну за увагу людей і як це зроблять цифрові банки? 

Вихід iPhone у 2007 році змінив банківську індустрію назавжди. Звичайно, деякі інтернет-банки існували задовго до того, але революція від Apple радикально змінила звички споживачів майже за одну ніч. Новаторам не знадобилося багато часу, щоб з’ясувати,  — смартфон може зробити банківські операції в цифровому форматі привабливішими та більш комфортними.

Найпопулярніші цифрові банки у світі. Monobank в Україні, Revolut в Європі - home-top, startups, news, investytsiyi, groshi

Джерело: businessfinancing.co.uk

Simple та Ally Bank були запущені у 2009 році, Moven у 2011 році та Chime у 2013 році. Ще декілька відкрилися у 2015 році. Зараз їх сотні по всьому світу, і регулярно з’являються нові.

То який із цих представників цифрового банкінгу є найпопулярнішим? Здається, що кожна країна має свого лідера. Щоб задовольнити цікавість людей, BusinessFinancing.co.uk — веб-сайт досліджень та інформації про фінанси та кредитування,  розробив спосіб визначити найпопулярніші необанки в кожній країні.

У своєму дослідженні компанія використала дані з сайту Financial Brand «Neobank Tracker» в якості одного зі своїх джерел, щоб побудувати порівняння необанків та традиційних банків. А щоб визначити популярність, Business Financing використали історію пошуку Google, взявши дані з веб-сайту Ahrefs’ Keywords Explorer, який дав змогу зібрати інформацію про кількість пошукових запитів в Google про кожен бренд-необанк станом на липень 2021 року.

Так, але…

В ідеалі рейтинг найпопулярніших цифрових банків був би заснований на їх фактичній кількості користувачів. Однак можна досить точно зробити висновок, що цифрові банки, які генерують більшість пошукових запитів у Google, також отримують великий трафік веб-сайту, що, у свою чергу, призводить до збільшення кількості користувачів. Якщо ви популярний, люди будуть частіше чути про вас і шукати вас. Крім того, «кількість користувачів» може бути сумнівним показником, оскільки багато джерел включають тих, хто натиснув «так» у своїй угоді про надання послуг.

Отже, наведена методологія за обсягом пошуку в google – це те, на що Business Financing опирається у своєму звіті , і в цьому є сенс. Ми ж у свою чергу відсортували цю інформацію спочатку про ключових гравців у сфері діджитал банкінгу в світі, потім про цифрові банки, які є популярними в кількох країнах, а потім регіональну картину по світу.

Ключові гравці

Square: США

Business Financing визначив, що Square зі 719 000 пошукових запитів на місяць є найпопулярнішим цифровим банком Сполучених Штатів. Однак, на відміну від більшості американських необанків, база Square складається не лише із споживачів — вона також обслуговує малий та середній бізнес повсій країні (див. інсайт нижче). У всьому світі у Square понад 880 000 пошукових запитів.

Коли засновник Twitter Джек Дорсі запустив Square в 2010 році, компанія продавала маленькі пластикові «ключі» для мікробізнесів, які можна було підключати до мобільних пристроїв, щоб приймати платежі кредитними картками. У 2013 році він запустив Cash App, мобільного P2P-конкурента Venmo (а тепер і Zelle). Потім, у 2021 році, Square створила Square Financial, промисловий банк, який базується у штаті Юта. Кілька місяців по тому він використав банківську платформу для запуску Square Savings, Square Checking та Square Loans.

The Financial Brand додає:

Business Financing визначив, що є найпопулярнішим американським необанком за обсягом пошукових запитів, і читачі можуть задатися питанням, чому Chime , чия кількість користувачів перевищує 12 мільйонів, не вийшов на перше місце. У той час як Square найчастіше вважають платіжною компанією для малого бізнесу, лише її платіжне рішення Cash App P2P має 36 мільйонів активних користувачів щомісяця, за даними Business of Apps, що перевищує загальну кількість Chime. Проте Cash App активно використовується для торгівлі біткоїнами, тому це насправді не варто порівнювати. Chime дійсно може бути найпопулярнішим банківським додатком серед споживачів.

Monzo: Великобританія

Критерій успіху необанків у Великобританії, розсаднику інновацій цифрових банків, можна виміряти за критерієм Монцо. З моменту свого заснування в 2015 році neobank набрав близько п’яти мільйонів клієнтів.

Здійснюючи приблизно 237 000 пошукових запитів щомісяця у Великобританії (і ще 7 600 у США), Business Financing визначив, що Monzo випередив відомих конкурентів необанку: Starling Bank (з 213 000 пошуків), Revolut (з 196 000) і Stripe (з 96 000). Можливо, це тому, що Monzo пропонує повний набір традиційних банківських продуктів — як для споживачів, так і для бізнесу — на додаток до власної версії «купуй зараз, плати пізніше».

Успіх у Великобританії поки що не означає стрибок у США. Наразі компанія відкликала свою заявку на національну банківську ліцензію.

Tangerine: Канада

Першим у Канаді є Tangerine, що належить Scotiabank, із 597 000 пошукових запитів у Google. Цифровий банк набрав базу з 1,9 мільйона клієнтів. У той час як більшість банків, які працюють лише в цифровому форматі, були створені в 21 столітті, Tangerine було засновано в 1997 році — на той час він називався ING Direct Canada. Scotiabank придбав установу в 2012 році, зробивши ребрендинг через кілька років.

У той час як Business Financing вважає канадський банк лише цифровим банком, у Tangerine дійсно є «кафе», розташоване в його штаб-квартирі в Торонто.

Revolut : на першому місці в 17 країнах

Перше місце в європейських чартах займає Revolut, який переважає в регіоні. Business Financing виявила, що це найпопулярніший цифровий банк у 17 країнах. Neobank завоював своє місце на вершині хіт-парадів — під лозунгом «перший фінтех-банк для ненормальних». Revolut обслуговує не лише споживачів, а й спеціалізується на послугах малого та середнього бізнесу. У всьому світі загальна кількість пошукових запитів Revolut за місяць становила 989 200.

Ubank : Австралія

Ubank, переважно є цифровою банківською платформою, такожмає філії, тому він не відповідає вимогам називатись необанком, в прямому розумінні.  Хоча все-таки він є у списку від The Financial Brand , де перелічено лише установи, які працюють тільки в цифровому форматі. Однак, як і Tangerine, Business Financing включив банк у свій список і назвав його найпопулярнішим цифровим банком Австралії із середнім числом 133 000 пошуків на місяць. Банк заявляє, що має першу в країні «цифрову людину» – помічницю з кредитування житла зі штучним інтелектом під назвою Міа.

Необанки-переможці у кількох країнах

mBank : 3 країни

Хоча більшість необанків почали свою діяльність у 2000-х роках, mBank це піонер. Започаткований в 1986 році, компанія була першою у своєму роді в Польщі і залишається найпопулярнішим банком, що працює лише в цифровому форматі в країні. Крім того, він також поширив свій слід, щоб увійти в список найпопулярніших у Чеській Республіці та Словаччині. Вражаюче,що mBank у всьому світі привертає майже 2,5 мільйона пошукових запитів щомісяця, що більш ніж вдвічі більше, ніж у Revolut.

Carbon: 2 країни

Можливо, штаб-квартира Carbon знаходиться в Нігерії, але її вплив найсильніший у Гані та Кенії, де Business Financing визначила, що це необанк, який шукають найбільше. Вважаючись банком мікрофінансування, Carbon обслуговує як підприємства, так і споживачів, маючи чекові та ощадні рахунки, а також платежі та позики. Carbon навіть перехопив тенденцію «купуй зараз, плати пізніше» зі своїм продуктом Carbon Zero, який дозволяє людям робити більші покупки через партнерські відносини банку з великим списком постачальників.

Stripe: 2 країни

Ще більша аномалія, ніж Square, Stripe займає перше місце як у Швейцарії, так і в Нідерландах у рейтингу фінансування бізнесу. Stripe не виглядає і не діє як традиційна фінансова установа — чи навіть необанк. Натомість компанія, що надає програмне забезпечення як послуга, розробляє відкриті API для керування рахунками-фактурами та інших онлайн-функцій для малого бізнесу та великого бізнесу. Те, що дає Stripe банківські послуги, – це не чековий чи ощадний рахунок. Натомість її корпоративна картка та кредитування забезпечують компанії місце в списку. У Stripe щомісяця є трохи більше 900 000 пошуків у всьому світі.

Hello bank!: 2 країни

Створено французьким банком BNP Paribas, Hello bank! привернув увагу The Financial Brand, коли його вперше запустили в 2013 році. Генеральний директор і засновник видання Джеффрі Пілчер заявив, що маркетинг банку був «блискучим». Ця здатність продовжується сьогодні в кількох формах. Інноваційна лабораторія банку Hello Factory — це відкрита дискусійна платформа для клієнтів, щоб дізнатися більше про те, як Hello bank! є інноваційним, а також дозволяє цим самим клієнтам висловлювати власну думку. Хоча його штаб-квартира у Франції, Hello bank! є улюбленим необанком для Австрії та Бельгії.

Zoona: 2 країни

Zoona був запущений у 2009 році в Південній Африці, де він є найпопулярнішим необанком. Одягнувши свій салатово-зелений і темно-синій бренд, Zoona прагне стати провідною «сумісною мережею розповсюдження фінансових послуг» у Замбії, де він також є найкращим цифровим банком. Мета компанії, досягнута завдяки партнерству з різними фінансовими установами, — піклуватися про підприємців по всій південній Африці.

Примітка з приводу відсутніх країн:

Читачі, можливо, помітили помітне порожнє місце серед країн,показаних на карті світу вище, — Китай. Як повідомили The Financial Brand у Business Financing , він не включав Китай, оскільки в інструменті онлайн-пошуку, який він використовував, не було даних із цієї країни, де домінують цифрові фінансові програми Alipay і WeChat Pay. Останнім часом комуністичний уряд різко посилив контроль за електронною комерцією та банківською діяльністю. Ну і звісно, UASpectr видалив всю інформацію про всім відому країну-агресора.

Найпопулярніші цифрові банки в Північній Америці

Найпопулярніші цифрові банки у світі. Monobank в Україні, Revolut в Європі - home-top, startups, news, investytsiyi, groshi

Джерело: businessfinancing.co.uk

Як зазначалося вище, Square і Tangerine домінували в результатах пошуку в цифровому банкінгу Північної Америки, разом зібравши майже 1,4 мільйона результатів пошуку. Але вони не єдині. Два інших необанки, перераховані нижче, тепер можуть похвалитися славою як найпопулярніші необанки Пуерто-Ріко та Мексики.

Найпопулярніші цифрові банки в Європі

Найпопулярніші цифрові банки у світі. Monobank в Україні, Revolut в Європі - home-top, startups, news, investytsiyi, groshi

Джерело: businessfinancing.co.uk

Revolut і mBank — далеко не єдині сильні необанки в Європі, де працюють десятки цифрових установ, деякі з яких мають відданих послідовників. Hype, наприклад, є улюбленцем фанатів в Італії. Для самозайнятих споживачів Holvi пропонує безліч інструментів управління фінансами на додаток до бізнес-рахунку та кредитної картки. N26, найсильніший необанк в Німеччині, також закріплюється в США серед клієнтів клієнтів, які бажають приєднатися до його платформи мобільного банкінгу.

 • Hello bank!: Австрія, Бельгія
 • Holvi: Фінляндія
 • Hype: Італія
 • ImaginBank: Іспанія
 • Knab: Нідерланди
 • Lunar: Данія
 • mBank: Чехія, Польща, Словаччина
 • MonoBank: Україна
 • Monzo: Великобританія
 • N26: Німеччина
 • Nickel: Франція
 • Revolut: Болгарія, Хорватія, Кіпр, Естонія, Греція, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Норвегія, Португалія, Румунія, Словенія, Швеція
 • Stripe: Швейцарія (як і Нова Зеландія)

Найпопулярніші цифрові банки Південної Америки

Найпопулярніші цифрові банки у світі. Monobank в Україні, Revolut в Європі - home-top, startups, news, investytsiyi, groshi

Джерело: businessfinancing.co.uk

У той час як Велику Британію та США можна вважати головними інкубаторами тенденції цифрових банків, Південна Америка тихо породила деяких великих гравців. Наприклад, NuBank, що базується в Бразилії, вважається найбільшим цифровим банком у світі не лише за Business Financing, але й за іншими джерелами, виходячи з кількості користувачів.

В інших місцях Південної Америки: Nequi — найпопулярніший необанк Колумбії, Mach — чилійський, як і Brubank в Аргентині та Ligo в Перу.

Найпопулярніші цифрові банки на Близькому Сході

Найпопулярніші цифрові банки у світі. Monobank в Україні, Revolut в Європі - home-top, startups, news, investytsiyi, groshi

Джерело: businessfinancing.co.uk

Business Financing виявив, що на Близькому Сході «найпопулярніші цифрові банки, схоже, є значною мірою віддаленими від традиційних банків, які прагнуть випереджати сучасні тенденції та відповідати очікуванням своїх клієнтів». Візьмемо, наприклад, фонд Mashreq Neo як допоміжний продукт від найстарішого приватного банку ОАЕ Mashreqbank PSC. ila Bank є нащадком ABC Bank, а Papara є продовженням Міжбанківського карткового центру.

Найпопулярніші цифрові банки в Азії та Океанії

Найпопулярніші цифрові банки у світі. Monobank в Україні, Revolut в Європі - home-top, startups, news, investytsiyi, groshi

Джерело: businessfinancing.co.uk

Незважаючи на те, що пошукові дані були недоступні для Китаю, Business Financing зміг отримати дані для Гонконгу, де ZA Bank був визначений найпопулярнішим необанком.

Крім того, YONO — що означає You Only Need One — є найпопулярнішим необанком Індії з 230 000 результатів пошуку щомісяця лише в цій країні. Ще один, на який варто звернути увагу, – це Rakuten Bank, японський необанк, який насолоджується «безпрецедентним зростанням» із додаванням мільйона нових рахунків клієнтів у першій половині 2021 року. Завдяки цьому вся клієнтська база зросла до 11 мільйонів клієнтів.

Найпопулярніші цифрові банки в Африці

Найпопулярніші цифрові банки у світі. Monobank в Україні, Revolut в Європі - home-top, startups, news, investytsiyi, groshi

Джерело: businessfinancing.co.uk

Хоча Business Financing не зміг отримати дані про обсяг пошуку для кожної африканської країни, компанія зібрала дані кількох провідних необанків континенту. Carbon і Zoona, згадані вище. Серед інших переможців є єгипетська компанія Dopay, яка прагне вирішити проблеми з виплатою заробітної плати, а також допомогти роботодавцям відкрити повний спектр рахунків для працівників, які не працюють у банку, і нігерійську Kuda.

 • Carbon: Гана, Кенія
 • Dopay: Єгипет
 • Kuda: Нігерія
 • Zoona: Південна Африка, Замбія

Методологія та джерела

Щоб створити ці карти, спершу у businessfinancing.co.uk склали повний список традиційних банків і банків-претендентів (необанків) майже з усіх країн світу.

Щоб створити список необанків, ми об’єднали звіти з кількох джерел, таких як NeoBanks.app , Statrys Neobanks list і Neobank Tracker від The ​​Financial Brand. Щоб створити наш список традиційних банків, ми використали наявні списки з авторитетних джерел, таких як TheBanks.eu , а також Вікіпедії .

Ми використали Ahrefs Keywords Explorer, щоб визначити найпопулярніші ключові слова для пошуку кожного банку. За допомогою того самого інструмента ми отримували щомісячні дані про обсяг пошуку для кожного цифрового банку, щоб виявити найпопулярніші в кожній країні.

Провідні цифрові банки створюють ~5% обсягу пошуку традиційних брендів

Наші наступні графіки демонструють, що традиційні банки залишаються непропорційно популярнішими, ніж цифрові банки, але цифровий банкінг робить значний крок до домінування над звичайними установами.

У Великобританії Lloyds отримує на мільйони більше пошукових запитів, ніж Monzo, найбільш шуканий цифровий банк Великобританії. Однак обсяг пошуку Monzo еквівалентний значним 5,4% з 4,4 мільйонів пошукових запитів Lloyds. Хоча Lloyds був заснований на багатстві своїх власників, Monzo отримав вигоду від найшвидшого краудфандингу в історії – зібрав 1 мільйон фунтів стерлінгів за 96 секунд. Тепер Monzo має повну банківську ліцензію без обмежень.

У Штатах провідний цифровий банк отримує 4,5% обсягу пошуку, яким користується найпопулярніший банк Америки, Bank of America. Але, будучи стартапом на суму понад 100 мільярдів доларів, який має статут для управління власним новим банківським відділом, генеральний директор Джек Дорсі буде менше хвилюватися традиційними банками, ніж його найближчі цифрові конкуренти Chime, найбільший необанк Америки .

Нова ера банківської справи

Цифрові банки мають право позбавлятися впливу від фінансових установ із  столітнім домінуванням та історією колоніального багатства та консервативної політики виключення.

Однак майбутнє розподіляється нерівномірно. Хоча необанки роблять управління особистими фінансами життєздатним для абсолютно нової демографії, не кожен може дозволити собі смартфон. Існує постійна небезпека, що деякі залишаться позаду.

Проте, якщо ви готові перейти в Інтернет, доступні інноваційні та дуже зручні варіанти. Перегляньте наші повні дані в таблиці нижче, щоб визначити популярний сервіс необанкінгу поблизу вас.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu