Країна, Криптовалюти, Новини, Технології

Місяць тому Сальвадор впровадив біткоїни. Криптовалюту використовують лише 12% жителів

12 Жовтня, 2021

Сальвадор став першою державою, яка визнала біткоїн в якості законного платіжного засобу. Однак проблеми почалися з самого запуску – цифровий гаманець Chivo був не завжди доступний, населення насторожували скачки курсу, а технічна підтримка не справлялася. Через місяць лише невелика частина підприємств використовує криптовалюту.

32-річний будівельник Адальберто Гальвес сказав, що втратив $220 при спробі зняти готівку з цифрового гаманця Chivo. Десятки сальвадорців хоча б раз стикалися з подібною проблемою, і мало хто використовує Chivo щодня.

«Програма забрала у мене гроші, але я нічого не отримав», – каже Гальвес. Він уже кілька місяців успішно використовував біткоїни в іншому додатку в рамках невеликого експериментального проєкту Bitcoin Beach в прибережному місті Ель-парасолі.

Гальвес сказав, що кошти були зняті з його гаманця Bitcoin Beach, але він так і не зміг зняти готівку. При цьому він так і не отримав відповіді на свою скаргу.

Інші повідомляли, що при транзакціях відбуваються помилки і спроби вкрасти особисті дані. Президент Наїб Букеле пояснює проблеми високим попитом. Представник адміністрації президента і проєкту Chivo був недоступний для коментарів.

Сальвадор можна вважати небагатою країною. П’ята частина сімей тут живе на грошові перекази. При цьому впровадження біткоїнв як національної валюти відбувалося досить швидко.

Букела сказав, що Chivo завантажили 3 млн чоловік, приблизно на 500 тис. більше, ніж спочатку планувалося, це приблизно половина населення країни. У вересні він сказав, що у гаманця було 2,1 млн активних користувачів.

Сальвадорський фонд для економічного і соціального розвитку повідомив, що через місяць після запуску криптовалютою скористалися 12% споживачів.

Since yesterday, Salvadorans are inserting more cash (to buy #bitcoin) than what they are withdrawing from the @chivowallet ATMs.

And if we add remittances (almost $ 2 million per day), the incoming USD QUADRUPLES the outflow.

This is very surprising so early in the game.

– Nayib Bukele 🇸🇻 (@nayibbukele) October 7, 2021

Минулого тижня Букеле написав в Twiiter, що сальвадорці почали вносити на рахунок більше готівки для покупки біткоїна, ніж знімати в банкоматах.

Але фонд, який опитав 233 компанії в різних секторах, виявив, що спільне використання все ще було низьким.

93% організацій повідомили, що не приймають платежі в біткоїнах.

«Ми все ще не впевнені, якої вигоди очікував уряд», – каже Леонор Сельва з Національної асоціації приватних підприємств, однією з декількох бізнес-груп, яка як і раніше скептично ставиться до впровадження.

Уряд Букеле сподівається, що 2,5 млн сальвадорців, які проживають в США, в кінцевому підсумку будуть відправляти грошові перекази через Chivo.

На даний момент в Атланті, Чикаго, Х’юстоні та Лос-Анджелесі встановлено 30 банкоматів для відправки грошових переказів, і Букеле каже, що щодня через Chivo відправляється близько $2 млн.

Будівельник Хуан Мос, що живе в США з 2005 року, недавно вирішив відправляти перекази сім’ї через Chivo. За його словами, так він може заощадити до $18 в порівнянні з традиційними послугами грошових переказів.

«Я безумовно збираюся продовжувати ним користуватися», – сказав він в телефонному інтерв’ю з Сан-Франциско.

Однак більша частина переказів (це близько $6 млрд на рік, близько чверті ВВП Сальвадора) як і раніше здійснюється звичайним способом, оскільки багато хто побоюється волатильності криптовалюти.

Минулого місяця Сальвадор купив 700 біткоїнів. 7 вересня, відразу після того, як валюта була визнана платіжним засобом, її курс різко впав. Однак до кінця місяця він виріс, і зараз становить близько $56 тис. за монету.

Кілька людей повідомили Reuters, що скачали гаманець і отримали бонус в розмірі $30, який уряд запропонував на початку програми.

Цього було достатньо, щоб принести користь таким власникам малого бізнесу, як Олександр Діас. Його ресторан, де подають курячі крильця, зіткнувся зі зростанням попиту.

«Більшість людей, які отримали цей бонус, хотіли перевірити, як його витратити, тому кілька клієнтів платили нам за допомогою біткоїнів, – розповідає Діас. Зараз близько 20% його відвідувачів використовують криптовалюту. – Chivo принесла користь малим підприємцям, тому що спростила клієнтам оплату».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu